אלביט מערכות: הסכם לרכישת אחזקות מיקאל ב-87 מ' ד'

עם השלמת הרכישה, תחזיק אלביט מערכות ב- 100% ממניות סולתם וסיימר וב- 87.85% ממניות איי.טי.אל

נסגרה עיסקת הרכישה של סולתם, סיימר וחברת איי.טי.אל אופטרוניקס על ידי אלביט מערכות, לאחר שהבוקר חתמה אלביט מערכות על הסכם לרכישת כל מניות סולתם מערכות, סיימר, ואיי.טי.אל אופטרוניקס הנמצאות כעת בבעלות מיקאל והחברות הבנות שלה.

עם השלמת הרכישה, תחזיק אלביט מערכות ב- 100% ממניות סולתם וסיימר וב- 87.85% ממניות איי.טי.אל. יתרת מניות איי.טי.אל, הנסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב, מוחזקות בידי הציבור. במקביל, תמכור אלביט מערכות את אחזקותיה במיקאל (כ- 19%) לבעלי המניות האחרים במיקאל.

אלביט מערכות תשלם עבור הרכישה סכום של כ-87 מיליון דולר. התמורה שתשולם לאלביט מערכות בגין מכירת 19% ממניות מיקאל תסתכם ב- 18 מיליון דולר. בנוסף, כולל הסכם הרכישה התניה לתשלומים עתידיים, בכפוף לעמידה של החברות הנרכשות ביעדים עסקיים מסוימים. השלמת העסקה כפופה לאישורים שהצדדים מצפים לקבל בזמן הקרוב.

יוסי אקרמן, נשיא אלביט מערכות אמר:"אנו מקדמים בברכה את החברות החדשות ואת עובדיהן, המצטרפים למשפחת אלביט מערכות. סולתם, סיימר ואיי.טי.אל הינן חברות בעלות יכולות משלימות לתחומי הפעילות של אלביט מערכות ורכישתן מהווה צעד חשוב במסגרת אסטרטגיית הצמיחה ארוכת הטווח שלנו. שילוב היכולות הקיימות באלביט מערכות עם הטכנולוגיות של סולתם , סיימר ואיי.טי.אל בתחום הפלטפורמות, ההינע והאלקטרואופטיקה יאפשר לנו להרחיב עוד יותר את מגוון הפתרונות שהחברה מציעה לשוק הביטחוני בארץ ובעולם".

צרו איתנו קשר *5988