האלוף אורי שגיא פרש מהמירוץ לעבודה עקב תלונת אישה נגדו

שגיא נאלץ לפרוש מההתמודדות על מקום בעבודה עקב תלונת אישה על שביצע בה מעשה פלילי לכאורה לפני 39 שנה ■ "החלטתי לפרוש כדי להימנע מעיסוק בכך"

שעות אחרי שאלוף (במיל') אורי שגיא הודיע במפתיע על פרישתו מההתמודדות על מקום ברשימת העבודה בבחירות, התפזר הערב (ה') מסך הערפל סביב נסיבות המהלך: בחדשות 2 פורסם כי בניגוד להצהרתו הרשמית של שגיא, שלפיה קיבל את ההחלטה "מסיבות בריאותיות" - נאלץ מי שאמור היה לשמש כ"ביטחוניסט" לעזוב בעקבות מידע שהגיע בימים האחרונים ליו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ', מאישה שטענה כי שגיא ביצע בה לכאורה מעשה פלילי לפני שנים רבות.

המידע על המקרה נשמר תחילה בסוד בין מספר גורמים בעבודה. בעקבות קבלת המידע התקיימו התייעצויות שהובילו לשיחה שנערכה הבוקר בין יחימוביץ' לבין שגיא, שבסופה פורסמה ההודעה על פרישתו.

בתגובה על הדברים אמר הערב שגיא: "היום התברר לי, לאכזבתי, שעליי להתמודד עם האשמות והכפשות עלומות שפשרן לא נאמר לי עד עתה, מלבד העובדה שמדובר באירוע שהתרחש כביכול לפני 39 שנים".

שגיא הוסיף כי "על אף שאין לכך שום תקפות משפטית או ציבורית, ברור לי שהעיסוק בדברים עלול לפגוע בבריאותי שלי ושל משפחתי. ההודעה על פרישתי נועדה, בין היתר, להימנע מעיסוק בכך".

שגיא מילא בעברו שורה של תפקידים בכירים, ובהם ראש אגף מודיעין, מפקד חיילות השדה, אלוף פיקוד דרום ומח"ט גולני. בנוסף הוא עמד בראש צוות השיחות עם סוריה בין 1999-2000. מאוחר יותר כיהן כיו"ר מועצת המנהלים של חברת מקורות. לפי התוכנית אמור היה שגיא להתברג אל משבצת ה"ביטחוניסט" ברשימת העבודה.

בשעות הצהריים הוא הודיע על פרישתו, שלטענתו נבעה מסיבות "אישיות, בריאותיות ומשפחתיות". עבור יחימוביץ' הייתה זו מכה גדולה, בעקבות התפקיד הבכיר שמילא שגיא. היא הסתפקה בתגובה קצרה על כך ואמרה: "שגיא תרם רבות למדינה, ואני מכבדת את החלטתו".

כשששגיא רק חבר למפלגה, הייתה תגובתה של יחימוביץ' נלהבת בהרבה. "הוא מביא איתו רקע צבאי ומדיני מרשים ותרומה רבה לביטחון ישראל, משולבים בתפיסת עולם מגובשת על החברה הישראלית ומודעות חברתית עמוקה", אמרה אז.

שגיא עצמו אמר אז כי "הספינה שעל סיפונה אנו נמצאים משייטת ליעד שאינו ברור לי. עתה זה הזמן להירתם ולהשפיע על הדרך, כדי שמדינת ישראל תעלה שוב על הנתיב הנכון. יש לי תקווה בכוחה של שלי יחימוביץ' להוביל את המדינה לשינוי הנדרש".

צרו איתנו קשר *5988