צפו: פצצה שנפלה ממטוס מלפני 60 שנה התגלתה בנגב

במהלך פינוי לולים בלתי חוקיים בישוב רהט, מפקחי רשות מקרקעי ישראל גילו נפל של פצצת מטוס שאורכה כמטר וחצי, והיא הועברה ע"י אנשי חיל האוויר למקום מבטחים

יחידת הפיקוח של רשות מקרקעי ישראל, שאמונה על זיהוי ופינוי מבנים בלתי חוקיים על אדמת מדינה, נתקלת לעיתים בממצאים לא שגרתיים.

במהלך פינוי לולים בלתי חוקיים ביישוב רהט שבנגב, נתקלו מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל בנפל של פצצת מטוס. מבירורים שנערכו עולה שהפצצה שטרם התפוצצה שאורכה כמטר וחצי, היא בת 60 שנה לפחות.

מרשות מקרקעי ישראל נמסר כי מיד כשהתגלתה הפצצה ביקשו מפקחי הרשות סיוע של חבלן משטרה שהוזנק לטפל בפצצה, אך משהתברר היקף הפצצה, סוגה וגילה, ביקש החבלן סיוע של אנשי היחידה המיוחדת לסילוק פצצות (יחס"פ) של חיל האוויר, אשר טיפלו בפצצה.

"לאחר למעלה משש שעות מורטות עצבים בהן אבטחו מפקחי הרשות ושוטרי המשטרה את האתר", סיפרו באגף הפיקוח, "סולקה הפצצה והועברה על-ידי אנשי חיל האוויר למקום מבטחים".

ישראל סקופ, מנהל החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל: "מדובר בפצצה מתקתקת שעלולה היתה לגרום נזק ברכוש ובנפש, ואשר התגלתה באקראי על-ידי מפקחי הרשות, בעת פינוי פלישה למקרקעי המדינה. מזל גדול היה שהפצצה לא התפוצצה ופגעה בנפש טרם גילויה".

צרו איתנו קשר *5988