ארז ויגודמן עשוי לקבל עד 4.1 מיליון דולר בשנה בטבע

שכר הבסיס של ויגודמן נקבע על 1.35 מיליון דולר והוא יקבל מענק בכפוף לעמידה ביעדים ■ אסיפת בעלי המניות תתבקש לאשר את שכרו כמו גם מענק תגמול הוני בגובה 3 מיליון דולר

שכר הבסיס של ארז ויגודמן, שייכנס לתפקיד מנכ"ל טבע בפברואר, יעמוד על 1.35 מיליון דולר בשנה, כך עולה מהזימון לאסיפת בעלי מניות שפרסמה טבע . בעלי המניות שיתכנסו ב-24 בפברואר יתבקשו לאשר את התגמולים לויגודמן. שכר הבסיס של ויגודמן נמוך בכ-10% משכר הבסיס של המנכ"ל הקודם, ד"ר ג'רמי לוין.

כמו כן, ויגודמן ימשיך לכהן במקביל כדירקטור, אך לא יקבל תשלום בגין תפקידו בדירקטוריון.

מעבר לשכר, ויגודמן צפוי לקבל מענק שנתי על בסיס עמידה ביעדים שנקבעו לו. היעדים כוללים יעדי רווח תפעולי, תזרים מזומנים, הכנסות, איכות מוצרים, צבר מוצרים ועוד. אם ויגודמן יעמוד בפחות מ-85% מהיעדים הוא לא יהיה זכאי למענק, ואם יעמוד ב-85%-100% המענק יעמוד על כ-118 אלף דולר.

עמידה של 100% ביעדים תניב לויגודמן מענק ששווה ל-140% משכרו השנתי, כלומר כ-1.9 מיליון דולר, והמענק המקסימלי יוענק על עמידה ב-125% מהיעדים, ויגיע לסכום הכפול משכרו השנתי, כלומר 2.7 מיליון דולר. מכאן שהמענק השנתי המקסימלי יביא את התגמול השנתי של ויגודמן לכ-4.1 מיליון דולר.

בנוסף, טבע תעניק לויגודמן תגמול מבוסס הון, בשווי מצרפי של כ-3 מיליון דולר. התגמול מורכב מ-80% אופציות ו-20% מניות חסומות. מחיר המימוש נקבע על מחיר מניית טבע ביום המינוי - 8 בינואר, מחיר שהיה אז 41.05 דולר למניה. מאז עלתה המניה וכעת מחיר המימוש הוא "בתוך הכסף". עם זאת, התגמול יבשיל בשלושה חלקים החלק מהשנה השנייה למועד תחילת ההעסקה של ויגודמן ועד לשנה הרביעית, בכפוף להמשך העסקתו בחברה.

ויגודמן עשוי להיות זכאי למענקים נוספים מבוססי הון בעתיד. במידה וטבע תחליט "לוותר על שירותיו" של ויגודמן, כפי שעשתה עם המנכ"ל הקודם, ויגודמן יהיה זכאי לשכר בסיס והטבות נלוות עבור תשעה חודשים נוספים. במקביל הוא יקבל עוד מענק בסך 18 משכורות חודשיות - כ-2 מיליון דולר - כהתחייבות לאי תחרות למשך שנה. אם עזיבתו תהיה בשל רכישת טבע בידי חברה אחרת, הוא יהיה זכאי לתשלום נוסף בגובה שכרו השנתי.

בין ההטבות הנוספות שיקבל ויגודמן כמנכ"ל - 26 ימי חופשה בשנה, ביטוחים, רכב ועוד.

נזכיר ששעלויות השכר של ויגודמן בתקופות כהונתו כמנכ"ל מכתשים אגן ושטראוס הצטברו לכ-78 מיליון שקל.

צרו איתנו קשר *5988