הרב יאשיהו פינטו באיגרת לחסידיו: שופכים את דמי

כתב באיגרת: "הימים העוברים עלינו אינם קלים כלל וכלל; השוחד עלול לעוור את המבט הנכון והפיקחי ולהפוך דברי צדיקים לשקר וסילוף"

בעוד שפרשת הרב והניצב ממשיכה להסתעף מדי יום, שיגר היום (ג') הרב יאשיהו פינטו איגרת לתלמידיו, ובה גולל את שעובר עליו בימים האחרונים, מאז שנחשפה הפרשה שמטלטלת את צמרת המשטרה.

"הרדיפה הנוראה ושפיכות-הדמים הנגרמת לנו אינה הגיונית. בעלי הדברים והנוגעים בדבר יודעים היטב-היטב בליבם כי לא בקשנו ודרשנו מאומה לטובתנו ולכבודנו", כתב, "וכל מגמתנו ומטרתנו להרבות תורה וחסד, אהבה וצדקה בין איש לרעהו, ולכבד שם שמיים".

"הימים העוברים עלינו - עליכם, ידידיי אהוביי, ועליי ועל בני ביתי - אינם קלים כלל וכלל", כתב פינטו באיגרת שבה התייחס לפרשה שבמרכזה הוא עומד. "בפרשת השבוע קוראים אנו על אזהרת התורה 'וְשֹׁחַד לֹא תִקָּח כִּי הַשֹּׁחַד יְעַוֵּר פִּקְחִים וִיסַלֵּף דִּבְרֵי צַדִּיקִים'. שלא כמו דינים אחרים - אשר טעמם ושורשם רחוק מאיתנו, בפסוק זה מגלה לנו התורה את הסיבה ושורש לאיסור לקיחת השוחד: השוחד עלול לעוור את המבט הנכון והפיקחי ולהפוך דברי צדיקים לשקר וסילוף".

מסתמן: הרב פינטו יועמד לדין, ארביב יודח

במרכזה של הפרשה עומד ניצב מנשה ארביב, מפקד להב 433, החשוד בקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו. כעת מסתמן כי התיק בעניינו ייסגר מחוסר ראיות ולא מחוסר אשמה.

המשמעות היא שארביב לכל הפחות ייאלץ לעמוד לדין משמעתי על התנהגות שאינה הולמת קצין ופגיעה בתדמית המשטרה, דבר שיביא אותו להתפטר מתפקידו, אם לא מהמשטרה בכלל.

במקביל, מסתמן כי תיקו של הרב פינטו, החשוד כי העניק טובות הנאה לקצינים, יוגש בכל מקרה. גורמים המעורים בפרטי התיק אומרים כי "חשיבות ניהול המשפט היא לא רק בניהולו, אלא בכל המעורבים, כדי לחשוף את הקשר בין הרב לבין אנשי עולם תחתון, פוליטקאים, אנשי משטרה, מערכות ביטחון ועיתונאים".

צרו איתנו קשר *5988