כלכלני לאומי: לא צפויים שינויים בת"א 25 בעדכון הקרוב

בלאומי ממשיכים להמליץ גם השבוע על חשיפה גבוהה לאפיק המנייתי, בדגש על חו"ל, תוך הערכה שרמת המחירים של שוקי המניות בעולם עדיפה ביחס לאג"ח הקונצרני

בסוף החודש יחול היום הקובע לעדכון מדדי המניות של הבורסה. להערכת כלכלני בנק לאומי, בהתבסס על הנתונים העדכניים, במדד המעו"ף לא יהיו שינויים. ממדד ת"א 75, שכולל כיום 73 מניות, תצאנה להערכתם ביטוח ישיר (שלא עומדת בתנאי אחזקות הציבור) ואלקטרה צריכה (שרשמה ירידות חדות ולא נמצאת בשווי שוק גבוה מספיק כדי להיכלל במדד). צפויות להכנס למדד: פריון נטוורק, מבני תעשייה, אידיבי פיתוח ואלרון.

בלאומי ממשיכים להמליץ גם השבוע על חשיפה גבוהה לאפיק המנייתי, בדגש על חו"ל, תוך הערכה שרמת המחירים של שוקי המניות בעולם עדיפה ביחס לאג"ח הקונצרני. "הסיכון באפיק המנייתי עולה ככל שנמשכת העלייה במכפילי הרווח בשוקי המניות. תופעה זו מורגשת גם בשוק המקומי, בו עיקר העליות במדדי המניות בשנתיים האחרונות נובעות מעלייה במכפילי הרווח, ולא מעלייה ברווחי הפירמות".

"אנו ממשיכים להמליץ על חשיפת יתר למדדי המניות באירופה ובבריטניה בהשוואה למשקלם במדד המניות העולמי (כ-25%). בנוסף, אנו ממליצים להחזיק חשיפת חסר קטנה לארה"ב (שמהווה כמחצית ממשקל המדד העולמי), וחשיפת יתר קלה למדדי המניות של השווקים המתעוררים".

בין הסקטורים בארה"ב, ממשיכים בלאומי להעדיף את הטכנולוגיה, האנרגיה, התעשייה, והבנקים האזוריים. סקטורים אלו עשויים להמשיך וליהנות מהשיפור המתון במצב הכלכלי בארה"ב, ובמקביל להיפגע פחות (באופן יחסי לסקטורים אחרים) מהצמצום במדיניות המוניטארית המרחיבה. בין הסקטורים בעולם אנו מעדיפים את התקשורת, התשתיות, והבנקים האירופאים.

בנוגע לשוקי האג"ח מעריכים בלאומי כי התשואות בחלק הארוך של העקומים המרכזיים בחו"ל, וכפועל יוצא מכך גם בשוק המקומי, צפויות להמשיך ולעלות בהדרגה, בטווח הזמן הבינוני (לאורך השנתיים-שלוש הקרובות), וזאת כתלות בהמשך השיפור בכלכלה הגלובלית. "מומלץ להימנע מאג"ח ממשלתיות של המדינות המפותחות המרכזיות (ארה"ב, גרמניה, יפן). אנו ממליצים על חשיפה גבוהה לאג"ח ממשלת ישראל תוך התמקדות במח"מ בינוני-קצר (עד 5 שנים)".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988