אתר דתי-לאומי על נחל עוז: "מגיע להם - תמכו בהתנתקות"

אתר "סרוגים" עלה עם הכותרת הנ"ל וכתב: "היום הם בהחלט משלמים את המחיר" ■ הכותרת שונתה על רקע הביקורת ■ "סרוגים": "המילים לא היו במקום"

תושבי קיבוץ נחל עוז / צילום: רויטרס
תושבי קיבוץ נחל עוז / צילום: רויטרס

רף חדש של עוינות: האתר הדתי-לאומי "סרוגים" העלה הבוקר (שני) כתבה בה נכתב כי הירי הכבד של החמאס על קיבוץ נחל עוז מגיע לתושבים בגלל התמיכה שהביעו לפני 9 שנים בתכנית ההתנתקות.

כותרת הידיעה נפתחת במילים "מגיע להם" ומציגה נתון לפיו 99.9% מתושבי נחל עוז, שמאז סוף השבוע ספגו עשרות רקטות ופצצות מרגמה, תמכו בהתנתקות. "היום הם בהחלט משלמים את המחיר", נאמר בכותרת המשנה של הידיעה.

התזה שהוצגה בכתבה היא שבידיעות שהתפרסמו בעיתונות בזמן שקדם להתנתקות הביעו תושבי נחל עוז תמיכה בפינוי ההתנחלויות מהרצועה ואמרו כי הם מוכנים גם לסבול על מנת שהתוכנית תבוצע.

בהמשך הכתבה נתמחת ביקורת על תושבי נחל עוז, שבזמן ההתנתקות התבטאו נגד הבכיינות, לדבריהם, של המפונים. "9 שנים אחרי, תושבי נצרים כבר לא מפריעים לתושבי נחל עוז, צה"ל סיכל מספר ניסיונות חדירה של מנהרות טרור ליישוב, ו-99.9% מחברי הקיבוץ עדיין לא ביקשו סליחה או הודו כי טעו", נכתב בכתבה.

כזכור, ביום שישי האחרון נהרג דניאל טרגרמן בן ה-4 תושב הקיבוץ, כשפצצת מרגמה פגעה סמוך לביתו.

סרוגים: "המילים לא היו במקום"

יותר מאוחר, על רקע הביקורת הציבורית שנוצרה סביב הפרסום, הוסיפו עורכי "סרוגים" בכתבה הבהרה: "שתי המילים 'מגיע להם', שנתווספו לכותרת, לא היו בכתבה המקורית. הם נוספו אליה ברגע האחרון, אולי על רקע האזעקות בגוש דן והשרון ועל רקע מטחי הרקטות הבלתי פוסקים אל יישובי עוטף עזה, חוף אשקלון, אשכול, אשדוד ובאר-שבע מאז שעות הבוקר, והדיווחים על פינויים הצפוי של תושבי עוטף עזה.

"יש משהו מקומם באנשים שאומרים בפה מלא כי הם מוכנים לסבול רק כדי שהשני יידפק יותר (כמו אותה בדיחה על עורך הדין והמשאלות). אז הנה, 9 שנים אחרי, ותושבי נחל עוז סובלים, ועוד איך הם סובלים.

"המילים 'מגיע להם' לא היו במקום. הן התווספו כדי להביע איזו תחושה, של כעס, של זעם, של זעקה. והן גם החטיאו את המטרה שבעבורה נכתבה הכתבה. לא היה כאן רצון לרקוד על הדם, אלא דרישה לחשבון-נפש על הטעות הפטאלית שעשתה מדינת ישראל לפני 9 שנים, ובה תמכו דווקא אלה שהכי סובלים ממנה היום.

"אותו צמד מילים שלא הופיעו בכתבה, הוסרו תוך זמן צר מהכותרת וגם מעמוד הפייסבוק של 'חדשות סרוגים' אליו הועתקו. אנו מתנצלים בפני מי שנפגע מאותן שתי מילים. לא ביקשנו להצדיק רצח של יהודים, ולעולם לא נאחל לאף יהודי להרצח חס וחלילה", לשון ההבהרה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988