מנחם בן שוקל להתמודד בבית היהודי: "אבלום הומואים"

בן: "הפכנו לסדום. צריך להעלות את גיל ההסכמה המינית מגיל 16 ל-18 עד 21" ■ "בנט הוא היחיד שאני סומך עליו שלא ימכור את מדינת ישראל. אני פשוט לא סומך על נתניהו" ■ הבית היהודי: בן לא הגיש את מועמדותו

מנחם בן , דגל מצעד הגאווה / צלם: עודד קרני , אריאל ירוזולימסקי
מנחם בן , דגל מצעד הגאווה / צלם: עודד קרני , אריאל ירוזולימסקי

העיתונאי, מבקר הספרות, המשורר והפובליציסט מנחם בן הודיע היום (ג') על כוונתו להתמודד ברשימת הבית היהודי לכנסת.

בשיחה עם חדשות 2 Online הדגיש בן, שנודע באמירותיו השנויות במחלוקת, כי "אחד הדברים שאעשה אם אכנס לכנסת זה ניסיון לבלום את ההומוסקסואלים. הפכנו לסדום, ואני חושב שצריך לבלום את זה. צריך להעלות את גיל ההסכמה המינית מגיל 16 ל-18 עד 21. זה ימנע מקרים כמו שהיו עם מנהל הפועל פתח-תקווה".

בדבריו הבהיר בן מדוע החליט להצטרף דווקא לבית היהודי. "נפתלי בנט הוא היחיד שאני סומך עליו שלא ימכור את מדינת ישראל, אני פשוט לא סומך על נתניהו", אמר. "כל השטויות של מדינה פלסטינית שתהיה לצד מדינת ישראל, זה פשוט הזיה. אני אוהב את הפתיחוּת של הבית היהודי, אם כי אני מתנגד לתמיכת בנט בחוק המטומטם שנקרא 'חוק הלאום', ואמרתי לו את זה כשנפגשנו לשיחה של כמה דקות. בשלב הראשון אני נדרש להחתים 150 מתפקדים, אבל האמת היא שאני מכיר רק מתפקד אחד".

בן הדגיש כי יגיע הערב לכנס בגני התערוכה בניסיון להשיג את 150 החתימות הדרושות.

במהלך הקריירה שלו חיבר בן למעלה מ-10 ספרים, והוא נודע בעיקר בשל לשונו החדה והתבטאויותיו החריפות והשנויות במחלוקת, שלא אחת גררו ביקורת ציבורית נרחבת.

ממפלגת הבית היהודי נמסר בתגובה כי מנחם בן כלל לא הגיש את מועמדותו לרשימת המפלגה לכנסת.

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד) מסרה בתגובה: "הומופוביה מאפיינת אנשים חשוכים ונבערים, והיא צורה של גזענות. מנחם בן נמנה עם קבוצה חשוכה זו, ומן הראוי שיתחבא בארון".

צרו איתנו קשר *5988