החלטה גורלית: מה יעשו בכירי ההיי-טק הישראלי ב-2015

שנת 2015 יצאה היום לדרך וזה הזמן לשמוע מה יעשו בכירי ההיי-טק בשנה החדשה

שלי הוד מויאל ומור אסיא / צילום: תמר מצפי
שלי הוד מויאל ומור אסיא / צילום: תמר מצפי

שמעון אקהויז

להגיע לנקודות מפנה משמעותיות

שתי חברות שבהן אני משקיע פרטי מעורב, רפיד וטוליפ, אמורות להגיע לנקודות מפנה משמעותיות ב-2015. ברפיד מדיקל, המפתחת מוצרים לטיפול בחסימות כלי דם במוח, אמורה להגיע ב-2015 לשלב מסחור הטכנולוגיות שלה ואילו טוליפ אמורה לקבל אישור שיווק של המוצר שלה, גלולה נבלעת המתנפחת בקיבה ומעודדת תחושת שובע והרזיה, אמור להגיע לאישור באירופה, ואולי גם התחלה של מכירות.

אנחנו מעוניינים להיות השנה מאוד אקטיביים לגבי השקעות של החממה הטכנולוגית אלון ונצ'רס, ואני מניח כי ב-2015 יכנסו לחממה 5-6 חברות חדשות. בחברת סינרון יש לנו כמה יעדים ברורים אולם אלה מתוארים היטב בדוחות שלנו.

שמעון אקהויז הוא מנכ"ל סינרון, משקיע פרטי ומבעלי חממת אלון ונצ'רס

נפתלי בנט

להקים רשות חדשנות

כידוע, לאחר עבודה אסטרטגית החליטה ממשלת ישראל, להקים רשות חדשנות שתסייע להיי-טק הישראלי להמשיך ולהוביל את חזית החדשנות הטכנולוגית העולמית - אנו מחויבים למשימה ובכוונתי להמשיך לפעול לקידומה וליישומה. עשינו דברים יוצאי דופן בעשרים השנים האחרונות - עתה, נדרש מאיתנו להתחדש.

אנו מחויבים לעדכן את היעדים שאנו מציבים לעצמנו ואת אופן ההתנהלות שלנו כך שיתאימו לגוף מרובה משימות המופקד על תחום החדשנות בישראל. הקשר היומיומי עם החברות מביא עימו הבנה עמוקה של האתגרים והקשיים איתם מתמודדות החברות. מחובתנו להיערך על מנת להתאים לצרכי השוק ולצרכים המתעדכנים של החברות ולהיות מסוגלים לתת מענה מהיר ויעיל לאתגרים באמצעות גמישות רבה, ארגז כלים מגוון ויצירת פתרונות דינמיים.

יחד עם זאת, חברות יכולות להצליח רק בסביבה יציבה שמשדרת ודאות - הקמת רשות שכזאת תשדר גם למשקיעים בארץ וגם בעולם כי תשומת הלב הממשלתית מופנית לתחום זה וכי שותפות בסיכון יחד עם הממשלה היא כדאית לכל הצדדים. לצד המשימות המסורתיות של לשכת המדען הראשי, על מדיניות החדשנות הממשלתית לפעול להשגת משימות לאומיות.

נפתלי בנט הוא שר הכלכלה

חני שטרית בך

להשיק "מדד סטארט-אפ ניישן"

יש לנו תוכנית ארוכת טווח לתחום ההיי-טק בבורסה, כשאחד היעדים המובילים בה, שאנחנו מקווים להגשים כבר בשנה הבאה, הוא להוציא לפועל את תוכנית האנליזה על חברות היי-טק וביומד בבורסה. אם נצליח להביא חברה אחת או שתיים ברמה גבוהה, שייתנו אנליזות על חברות טכנולוגיה ברמה שתשרת גם את הציבור וגם את המוסדיים - הרי שעשינו פריצת דרך. היום המוסדיים אינם ממוקדים בתחום או שלדעתם החברות קטנות מדי או לא סחירות מספיק, ולכן אין להם טעם להקדיש להן אנליסט. זו ביצה ותרנגולת ואנחנו מנסים לפרוץ את המעגל השוטה הזה, כדי שחברות בתחומי הטכנולוגיה שעדיין אינן מתאימות לנאסד"ק אך כבר מתאימות להיות ציבוריות, יכולו להיסחר כאן, ולא יחושו כי שווי השוק שלהן מוגבל משום שאין מבינים אותן. כבר יש לנו הצעות מתשע חברות אנליזה, ביניהן חברות מובילות, שמעוניינות להשתתף בפרוייקט הזה.

מטרה נוספת לשנה הבאה היא ליצור מדד היי-טק הישראלי, שמורכב מחברות ישראליות ובעלות זיקה ישראלית הנסחרות בתל אביב ובבורסות אחרות, מעין "מדד סטארט-אפ ניישן", עליו יושקו בחו"ל ובישראל תעודות סל ו-ETFים.

חני שטרית בך היא סמנכ"ל הבורסה ומנהלת המחלקה הכלכלית

אורנית בן ישר

לצמצם את הפערים החברתיים

מזה שנה יש לי את הזכות להוביל את עמותת מחשבה טובה, שפועלת לצמצום הפער החברתי על ידי הנגשת טכנולוגיה. לאחר שש שנים בעמותה קיבלתי על עצמי את תפקיד המנכ"ל ועברתי שנה מאתגרת ומלמדת כאחד. לקראת השנה החדשה, החלום שלי הוא לעסוק יותר בחינוך טכנולוגי, במיוחד באוכלוסייה הילדים. אני מאמינה בכוחו של החינוך לשנות סדרי עולם, הילדים צעירים וצמאים לידע. במפגש החשוב בין לומד למלמד ישנה הזדמנות אדירה שאינה מנוצלת בצורה מיטבית.

בעידן של היום, המורה הוא כבר אינו המקור הבלעדי לידע. כאשר בחיפוש פשוט ברשת הילד נחשף למידע רב, קשה לחשוב על כך שישנם ילדים רבים שאין להם את הנגישות הבסיסית. האתגר האמיתי שלנו, הוא לחנך ילדים ללמוד ולצרוך מידע בצורה חיובית ונכונה. הטכנולוגיה הינה מנוף להשתלבות בחברה, ליצירת חלומות וחשיבה על העתיד. בעולם של היום, אנו צריכים לשאוף יותר לחשיפה טכנולוגית נכונה, העצמת המורים כמתווכי למידה וחינוך הילדים ללמידה. בשנה הקרובה, המטרה שלי היא לקדם את תוכנית הילדים של מחשבה טובה לחינוך לטכנולוגיה.

אורנית בן ישר היא מנכ"לית עמותת מחשבה טובה

ד"ר בני זאבי

להקים מרכז פיתוח נוסף

בתקופה זו של חוסר ודאות פוליטית וכלכלית כשהמדינה לקראת בחירות, ורפורמות חשובות חברתיות, כלכליות ואחרות נתקעו בגלגלי הפוליטיקה הקטנה, אני חש כי חייבים להמשיך ולחזק את מגזר מדעי החיים, למרות כל הקשיים. ההיי-טק הישראלי ובתוכו מגזר מדעי החיים מהווה את מנוע הצמיחה העיקרי של כלכלת ישראל ולמרות ההשקעות הפרטיות הגדולות בתחום, ממשלת ישראל לא העמידה את הסקטור הזה בראש סדר העדיפויות הלאומי.

מגזר מדעי החיים, בניגוד לשאר תחומי ההיי-טק הישראלי, סובל ממחסור בהשקעות מקרנות בינלאומיות בישראל ונוכחות מצומצמת של מרכזי פיתוח בינלאומיים. אשתדל, כמיטב יכולתי, להגביר את ההשקעות הבינלאומיות, אם מקרנות ואם מתאגידים במגזר מדעי החיים ולגרום, בעזרת הגורמים הממשלתיים המתאימים, להקמה של לפחות מרכז פיתוח אחד של תאגיד בינלאומי במדעי החיים בישראל.

בני זאבי הוא שותף מנהל בקרן DFJ Tel Aviv ויו"ר משותף של IATI

משה חוגג

להוסיף חדשנות לתעשיית האונליין

בשנת 2015 בכוונתי למצוא דרכים ליצירת חדשנות בתעשיית האונליין המסורתית. קיימות לא מעט תעשיות אונליין עצומות מימדים שקיימות כבר עשרות שנים וכאשר בוחנים אותן מקרוב, מדהים לגלות עד כמה רוח החדשנות עדיין לא חלחלה אליהן באופן מהותי. חדשות, אי-מייל, דפדפנים - אלו הן רק חלק מהדוגמאות. סיפורי הצלחה כגון Uber ו-AirBnB מהווים דוגמה נהדרת לאופן שבו חדשנות יכולה לשנות ולעצב שוק ישן ומסורתי אשר יוצא נשכר מהטמעת טכנולוגיה חדשנית. בשנה הקרובה הייתי רוצה לזהות את התעשיה המסורתית הבאה בה ניתן יהיה לבצע מהלכי חדשנות כאלה - ולהוציא אותם אל הפועל.

משה חוגג הוא יזם ומנכ"ל mobli ויזם ומנכ"ל קרן ההשקעות Singulariteam

דובי לחוביץ

לרוץ את מרתון אמסטרדם או לונדון

כל מי שפותח את הבוקר בריצה יודע שאין הרבה דברים שמשתווים לתחושת ההתעלות של הגוף והנפש אחרי שצולחים את הקילומטרים. השנה החולפת הייתה השנה שבה בפעם הראשונה החלטנו - אשתי מיכל ואני - להשתתף יחדיו במרתון באורך מלא, 42.2 קילומטר. לאחר שאני השתתפתי בעבר כבר בשני מרתונים בפריז ובווינה, החלטתי לצרף את אשתי, מיכל, לחוויה העוצמתית הזאת. ואם כבר מרתון זוגי, אז כמובן שהמרתון הנחשק ביותר בעולם ה-New York City Marathon בו משתתפים יותר מ-50 אלף איש.

מאות אלפי רצים מכל העולם משתתפים בהגרלה בכל שנה בה נבחרים בני המזל שזוכים לרוץ בו. לאחר אימונים מפרכים של כשנה שלמה, זכינו מיכל ואני לחוות את אחת החוויות הזוגיות החזקות שניתן לחוות ולחצות יד ביד את קו הסיום בסנטרל פארק. את החוויה הענקית הזאת כמובן שארצה לקחת איתי גם לשנה הבאה. בשנה הקרבה צפויים להתקיים שני מרתונים נחשקים, באמסטרדם ובלונדון. המרתון בלונדון הוא אירוע ענק אשר מצריך להתמודד בהגרלה כמו בניו יורק ומתקיים לאחר פסח ובאמסטרדם המסלול מישורי וכל מי שרוצה לרוץ אותו, מוזמן לעשות זאת. ב-2015, אנחנו רצים לאירופה.

דובי לחוביץ הוא מנכ"ל חממת אקספלור.דרים.דיסקובר

אבישי אברהמי

לייצג את ישראל בעולם

ההחלטה החשובה ביותר שלנו ל-2015 היא למעשה שתי החלטות שמובילות אותנו מאז שהקמנו את Wix. הראשונה היא להמשיך להרחיב ולהעמיק את היצע המוצרים הטכנולוגיים של החברה כדי לסייע ללקוחות שלנו להקים, לנהל ולמנף את העסקים שלהם באמצעות האינטרנט. השניה היא להמשיך להגדיל, לבסס את החברה ולבנות חברת אינטרנט בינלאומית תוך שמירה על הבסיס והאופי הישראלים שלה. למרות שבשנה שחלפה, מאז שהפכנו לחברה הנסחרת בנאסד"ק, מצאנו את עצמנו מתמודדים עם רגולציה כפולה ועם חקיקה המערימה קשיים על יכולת לנהל את החברה באופן המיטבי, ישראל היא הבית ואנחנו גאים לייצג אותה בתעשיית היי-טק העולמית.

אבישי אברהמי הוא מנכ"ל וממייסדי Wix

מור אסיא ושלי הוד מויאל

להשקיע ב-20 סטארט-אפים

בחרנו להקים עסק שהוא בליבה של העשייה הישראלית. ההצלחה שלנו היא בהכרח הצלחה של מדינת ישראל. כל עסקה שאנחנו סוגרות היא הון נטו שנכנס לכלכלה ולשוק. בשנת 2015, אנחנו הולכות להגדיל באופן משמעותי את נפח ההשקעות ולהפיק מכך את המרב עבור קהילת ההיי-טק בכמה רבדים.

ברמה הכי בסיסית מדובר, כמובן, על הזרמת מיליוני דולרים לתוך סטארט-אפים בישראל. רובד זה בזכות עצמו תורם לכלכלה, יוצר מקומות עבודה חדשים ותומך בייצוא של טכנולוגיה.

תוך כדי תהליך זה, אנחנו מפתחות רשת ענפה של משקיעים מכל העולם - סין, רוסיה, אוסטרליה, אירופה, ארה"ב, אמריקה הלטינית, קנדה, דרום אפריקה ועוד. אנחנו יוצרות קשרים עסקיים אסטרטגיים בין הסטארט-אפים בישראל לבין המשקיעים שלנו ובכך מכפילות את האפקט. לאור זאת, אנחנו רוצות לשים דגש בשנה הקרובה על השקעות ב-20 סטארט-אפים חדשים. באופן אישי ניקח על עצמנו למצוא להם 20 גורמים אסטרטגיים רלבנטיים בחו"ל כדי שידחפו אותם קדימה ויעזרו להם לצמוח.

הכותבות הן מייסדות iAngels

זמי אברמן

לנצל את הפוטנציאל

ההחלטה שלי ל-2015 היא להוכיח שלישראל יש את הפוטנציאל להיות מובילה עולמית בתחום הביוטכנולוגיה. תעשיית הביוטכנולוגיה העולמית כיום הינה עובדה קיימת. בישראל, על אף הצטרפותן של כ-40 חברות חדשות בתחום בממוצע בשנה וכמות פטנטים ומו"פ מרשימים, יש עוד דרך לעבור, אך עם זאת, אין לי ספק שפוטנציאל הצמיחה הוא אדיר ולשם פנינו מועדות. בתקופה האחרונה ניתן לראות הזדמנויות חדשות בשווקי המזרח כמו יפן, סין, דרום קוריאה והודו, אשר בשילוב עם היכולות הקיימות בישראל, מהוות בסיס להנעת שיתופי פעולה מסחריים ומחקריים.

זמי אברמן הוא מנכ"ל ויו"ר פלוריסטם

אפי כהן ארזי

להחזיר ראייה לעיוורים

חברת ההשקעות שלנו מייסדת ומקדמת חברות שונות שמפתחות מכשור רפואי טיפולי, בהתבסס על פטנטים של הממציא והיזם הסדרתי יוסי גרוס. המטרה שלנו תמיד היא להתמקד בפתרונות לבעיות אקוטיות שכיום אין להן מענה ראוי ברפואה המודרנית. כזו בדיוק היא חברת "ננו-רטינה" שלנו, אשר מפתחת רשתית מלאכותית (או אם תרצו, 'עין ביונית') להשבת ראייה בעיוורים, שאיבדו את מאור עיניהם כתוצאה מהתנוונות של הרשתית או פציעה.

בשנים האחרונות, ננו רטינה פיתחה שתל זעיר המוחדר אל רשתית העין הפגועה בהרדמה מקומית בהליך שאורכו כ-30 דקות בסך הכל. תוך שימוש בטכנולוגיות מהמתקדמות ביותר בעולם (האזרחי), החיישנים שבשתל ממירים את האור, המגיע באופן טבעי, לפולסים חשמליים המגרים את הנוירונים ומעבירים את התמונה שנוצרה ע"י השתל, דרך עצב הראייה אל המח.

ניסויים שערכנו הראו שלאחר ההשתלה אמורה להתקבל איכות ראייה סבירה בהחלט שתאפשר לאדם עיוור לחלוטין לראות ברמה טובה עד כדי חזרה לתפקוד עצמאי ללא תלות במטפלים וקרובי משפחה.

במהלך שנת 2014 הצלחנו לגייס משאבים רבים על מנת לאפשר לחזון של החברה להפוך מחלום למציאות. ההחלטה שלי ל-2015 היא להקדיש את מלוא תשומת הלב והמשאבים יחד עם הצוות הבילנאומי, במטרה לסיים את ייצור השתל ובדיקתו, כך שכבר ב-2016 נוכל להשתיל את הרשתית הביונית הראשונה באדם עיוור.

מדובר בפיתוח חדשני ויוצא דופן שאני ושותפיי רואים בו שליחות אישית הרבה מעבר למטרה העסקית של כל חברת השקעות. אני מקווה שב-2015 נשלים את הצעד המהותי קדימה בדרך לשינוי חייהם של עשרות מיליוני עיוורים ברחבי העולם.

אפי כהן ארזי הוא מנכ"ל ושותף בחברת ההשקעות Rainbow Medical

אניה אלדן

להקים זירה לחברות צעירות

בשנה הקרובה איישם את ההחלטה להקים "זירת הזנק" - מינהלת ייעודית שתרכז את התוכניות שפונות לחברות הצעירות. המינהלת תשלב את כל התוכניות, שכבר הוכחו כמצליחות, אשר נותנות מענה לשלבים הראשוניים במחזור חיי המוצר ובנוסף תציע לחברות מגוון של כלים נוספים שיכולים לעודד חדשנות, אותם גיבשנו על בסיס מחקר ועבודה אסטרטגית שנעשתה בנושא.

זאת כמובן במקביל, להמשך הפעילות המבורכת שמתקיימת כיום במסגרת תוכניות החממות הטכנולוגיות: כידוע, בשנתיים האחרונות יצאה לשכת המדען הראשי עם אחד עשר הליכים תחרותיים שהביאו לישראל מגוון של משקיעי הון סיכון וחברות רב לאומיות אשר הקימו איתנו בשותפות חממות חדשות.

כבר עתה אנו יכולים לומר כי תרומתם של המשקיעים לחברות הצעירות בחממה הינה גדולה מאוד. יתר על כן, הזכיינים החדשים מביאים איתם מקורות מימון הטומנים בחובם יכולת לתמוך בחברות גם בעת סיום תקופת החממה - נושא משמעותי זה הוא קריטי ביכולת של חברות צעירות לשרוד ולעבור את השלבים הלא פשוטים בתחילת דרכן.

אניה אלדן היא מנהלת תוכנית חברות מתחילות והחממות הטכנולוגיות במדען הראשי

מרב אורן

להקים בית לנשים יזמיות

השנה אני עומדת להגשים חלום שהיה לי לפני כעשר שנים - להקים בית לנשים יזמיות. כמי שעוסקת בתחומי היצירה אני מכירה את הצורך לחלוק ולשתף בעשייה היומיומית וכמה חשוב הרישות וההיזון החוזר. WMN הוא פרויקט שמטרתו לייצר אקו-סיסטם לקהילת היזמות הנשית בתל אביב.

בנוסף, אני עובדת על סטארט-אפ משלי שאני מקווה לגייס אליו כסף במהלך 2015!

אני מאחלת לעצמי להמשיך לקום בבוקר עם הרצון והתשוקה לטרוף את העולם, לפרוץ קדימה ולהוביל, אבל לפני הכל - ליהנות עם המשפחה האהובה שלי ו...רק בריאות!

מרב אורן היא יזמת ומייסדת WMN

יעקב מיכלין

להקים חברות חדשות

להמשיך את פעילות יישום כחברת המסחור הגדולה והפעילה ביותר בישראל וכזו המדורגת בין 15 המובילות בעולם מסוגה ולהמשיך להוות בסיס איתן להקמת חברות חדשות ויצירת מאות משרות ברחבי האוניברסיטה ובירושלים.

בשנה זו אנו מקווים כי אחד ממוצרינו יתקדם לשלבי פיתוח קליני, בצנרת התרופות של אחת מחברות הפארמה הגדולות בעולם; תושלם עסקה משמעותית ביחס לאחד ממוצרינו או אחת מחברות הביומד שלנו ואולי ננפיק את אחת מחברות הבת, או לחילופין את אינטגרה חברת האחזקות בתחום הביומד שלנו. אנו מקווים גם להשיק בקרוב את קרן ההשקעות שלנו בתחום החקלאות ולבצע מספר השקעות בטכנולגיות בתחום וכמו כן לחתום על עסקה משמעותית בתחום החומרים או הפיסיקה ולהמשיך לבצע עסקאות מרתקות בתחום מדעי המחשב ולהקים חברות הזנק חדשות בתחום זה.

יעקב מיכלין הוא מנכ"ל יישום

רועי אלבז

לשפר את חייהם של הנהגים

בשנה האחרונה חצתה פנגו את קו מיליון הלקוחות והפכה לשירות הכרחי לכל נהג ישראלי. ההחלטה שקיבלתי לשנת 2015 היא לא רק לספק פלטפורמה לתשלומי חניה, אלא להרחיב את סל השירותים על מנת לפתור בעיות כואבות לכל נהג בישראל. כידוע, אחת הבעיות הכואבות בתל אביב, בערי גוש דן ובירושלים היא מציאת חניה - ברחבי העיר שם הבעיה אקוטית מאוד, אך גם בחניונים המוסדרים המצב לא טוב בהרבה.

הסיבובים הארוכים אחר מקום פנוי, גוזלים זמן ומתישים מאוד, חניונים קרובים לא נמצאים תמיד, וגם הם מלאים ועמוסים באמצע היום. בשל כך, פנגו בשנת 2015 תיתן פתרון לבעיה זו, של מציאת חנייה בכחול לבן ובחניונים באמצעות האפליקציה. שירות של איתור ומציאת חניה יהיה מרכזי עבורנו לקידום בשנת 2015. אני מאמין שהחלטה זו תשפר את איכות חייהם של נהגים ישראלים רבים.

רועי אלבז הוא מנכ"ל פנגו

לארי אקרמן

להתחיל את מהפכת ה-Social Tech בישראל

בשנת 2015 אני רוצה להיות חלק ממהפכת ה-Social Tech בישראל. לא פחות מזה. מיזם Tech for Good בו אני שותף שואף להיות חלק מיצירת מערכת תומכת שתאפשר קיום ותקווה ליזמים שרוצים ויכולים להתמודד עם בעיות ופערים חברתיים - בעזרת כלים טכנולוגיים עסקיים.

כולי תקווה שההשקעות החברתיות בתחום ההיי-טק יהוו חלופה ראויה עבור משקיעי תעשיית ההון סיכון בישראל, שלצד הרווח הפיננסי - מחפשים גם תשואה חברתית וסביבתית. אני רוצה שישראל תהפוך להיות אור לגויים ומרכז עולמי להתמודדות יצירתית אל מול כל הבעיות שכולנו חולקים.

בישראל יש יזמים מבריקים עם חוש עסקי מדהים ויכולת נדירה לחשיבה מחוץ לקופסה, ציבור עם לב ענק שרק מחפש את הדרך לעשות טוב. אני בטוח שזה יקרה.

לארי אקרמן הוא מייסד משותף במיזם Tech for Good

ציפי עוזר ערמון

לחזור לרוץ באופן קבוע

אהבת חיי הגדולה היא הריצה, שנים על שנים התחלתי את היום על שפת הים של תל אביב, בריצת 10 קילומטר יומית. השתתפתי בכמה טריאתלונים וחלמתי על מרתון מלא. אחד מהמחירים שאני משלמת על המנכ*לות בלומיניס, ביקנעם, הוא הפסקת המנהג הזה.

ההחלטה שלי לשנה החדשה היא לחזור ולרוץ באופן קבוע. כיוון שאני יודעת שצריך להגדיר יעדי ביניים, אצטרף לצוות של לומניס שיתחרה במרוץ השליחים "הר לעמק". בשנה הבאה, בשאיפה, אחדש את חלום המרתון.

ציפי עוזר ערמון היא מנכ"לית לומניס

ציקי נפתלי

להתמקד בתחום המיחשוב הלביש

בשנים הקרובות כל עולם המובייל צפוי לעבור מהטלפון הסלולרי לפריטים לבישים חכמים. כולנו מכירים את המשקפיים החכמים של גוגל, וזוהי רק הסנונית הראשונה. בעתיד הקרוב אנו נראה שלל פריטים לבישים.

ההחלטה שלי לשנת 2015 היא להפוך את Zemingo למובילה עולמית בתחום פיתוח אפליקציות וממשקים למחשוב לביש. כיום, רק 15% מפעילות החברה מוקדשים לתחום זה. אנו שואפים שבשנה הקרובה הנתח הארי מפעילות הקבוצה יעבור לשם.

ציקי נפתלי הוא מנכ"ל Zemingo Group

ניסים דרוויש

לשתף פעולה עם חברות גדולות

מעבר להשבחה של הפורטפוליו וביצוע השקעות חדשות, עוד דבר שאני רואה כחשוב זה להגביר את השת"פ האסטרטגי של החברות הישראליות עם חברות פארמה ומכשור רפואי גדולות ואפילו חברות IT גדולות, כמו גוגל ומיקרוסופט.

כמו כן אנחנו רוצים לראות שיפור של התשתיות בארץ. יש חברות שירותים לפארמה ומכשור רפואי שרוצות לפתוח פה סניפים וזה יכול להאיץ את הפעילות של החברות הישראליות.

ניסים דרוויש הוא שותף בכיר באורבימד

מרב רותם נעמן

לסייע לקהילת היזמות הישראלית

אני לא נוהגת לקבל החלטות הרות גורל כל שנה בדצמבר. אם כבר אז בתשרי. אבל בעיקר אני עובדת במקטעים קטנים. כשהתבקשתי לכתוב את רשימת המטרות שלי לשנה הבאה, פתאום הבנתי שדווקא השנה יש לי כמה משימות חשובות על השולחן ונדמה שהן כולן עוסקות בנושא של חירות.

להלן החירויות שעלי לטפל בהן השנה:

1. החירות של הבת שלי מאיה לאכול אוכל שלא פוגע בה בלי להיות בת ערובה של רשתות השיווק (מאיה אובחנה לאחרונה כחולת צליאק, הלחם שלה עולה פי 3 ויותר מלחם אחיד).

2. החירות שלי כאישה בת 40 להצליח ולשגשג לא "למרות שאני אישה", אלא בזכות שאני מי שאני.

3. החירות של היזמים שלנו ב-Nautilus, תוכנית ליווי הסטארט-אפים של AOL בישראל ושל קהילת היזמות הישראלית לפרוץ דוגמות ישנות ולהוכיח שחדשנות באה בכל מיני גוונים; החירות שלהם גם לבנות חברות צומחות.

4. החירות שלי, של ילדי, של חברי ומשפחתי המורחבת, כאזרחי המדינה הזו, לבחור להיות פה. החובה של כולנו להצביע, להשפיע, ולוודא שיש לנו הנהגה שפויה ותאבת חיים, הנהגה שיש לה חמלה, הנהגה שאינה מנותקת מבוחריה.

5. החובה של המדינה שלי לדאוג לחירות של בני האדם באשר הם - לזכותם לשוויון, לחינוך, לדיור, וחובתי כאזרחית וכאדם לעמוד בפרץ של מי ששולל חרויות אלו. יכולתי להמשיך אבל נדמה לי שרשימה זו שתספק לי תעסוקה מספקת. נדמה לי שאם אצליח לקדם לפחות חצי מהמטרות הללו - אדאג גם להרבה חירויות אחרות - גם כאלה שקצרה היריעה מלפרטן.

מרב רותם נעמן היא מנהלת Nautilus של AOL

יניב רוזן

להשתלב בשוק הגלובלי

ישראל נחשבת למעצמה בתחום פיתוח האפליקציות ומשמשת מודל לחיקוי בכל הקשור לחדשנות סלולרית. הבחירה שלי לשנת 2015 היא לחדור לשוק הבינלאומי, ולהפוך את DevSense מחברת פיתוח אפליקציות ישראלית למובילה עולמית בשוק האפליקציות הגלובלי.

לצורך כך, נעמיק פעילות מול חברות אסטרטגיות בעולם, ובעמק הסיליקון בפרט, על מנת לפתח עבורן פתרונות מתקדמים בתחום האפליקציות, תוך הקפדה על ערכים של קידמה ופיתוחים טכנולוגיים חדשניים.

אנו שואפים להטמיע את המודל הייחודי של DevSense המספק פתרון כולל, משלב רעיון היזמות ועד לשלב פיתוח האפליקציה ושיווקה העסקי, כסטנדרט בשוק הבינלאומי.

יניב רוזן הוא מנכ"ל DevSense

אורי חושן

להשקיע בתחום ה-Digital Health

ההחלטה החשובה שלי לשנת 2015 היא באיזו מידה להיכנס להשקעות בתחום ה-Digital Health. בחממה הטכנולוגית VLX Ventures, כמשקיעה בשלבים המוקדמים של מיזמים, עם שני צוותים - אחד בתחום הטכנולוגיה ואחד בתחום המכשור הרפואי, זיהינו את תחום ה-Digital Health, המשלב בתוכו היי-טק ומדיקל, כתחום המשלב את החוזקות של שני הצוותים שלנו. אין לאיש ספק כי זהו תחום מבטיח מאוד עם פוטנציאל עצום, אך קיים עדיין ספק לגבי התזמון הנכון להיכנס להשקעות בתחום, כיוון שעדיין לא ברור מתי השוק יבשיל.

במהלך 2015 נצטרך לקבל החלטה האם להגביר את קצב השקעות בתחום או לשמור אותו "על אש קטנה", עד שנראה סימנים בשטח לבשלות השוק.

אורי חושן הוא מנכ"ל החממה הטכנולוגית VLX Ventures

אורן לוי

להכפיל את מספר העובדים

שנת 2014 שהסתיימה לה היתה שנה מדהימה עבור חברת ZOOZ - שנה בה החברה צמחה בשיעור של למעלה מאלף אחוזים, ואף השלימה גיוס הון משמעותי למימון פעילותה. ההחלטות שלנו לשנת 2015 הקרבה ובאה הן פתיחת משרדים של החברה בארה"ב ובאירופה - שני שווקים בהם ZOOZ כבר מהווה שחקן משמעותי ומתעתדת לצמוח שם עוד יותר. מעבר לכך, אנו פועלים להרחבת החדרת פתרונות החברה לשני שווקים צומחים במיוחד - השוק הסיני והשוק של אמריקה הלטינית. בשנה שחלפה חתמנו עם חברת עליבאבא על הסכם, ואנו מתכוונים להרחיב את הפעילות בשני שווקים אלה בשיעור ניכר. לצד זה, שמנו לנו למטרה להכפיל את מספר עובדי החברה, מארבעים כיום, לשמונים עד תום 2015.

אורן לוי הוא מנכ"ל ומייסד Zooz

צרו איתנו קשר *5988