אקוניס התפטר מתפקיד השר הממונה על רשות השידור

התפטרותו תיכנס לתוקפה באופן מיידי ■ במכתב שנשלח לנתניהו כתב אקוניס בין היתר: "בשום שלב לא הייתה כוונת הסעיף לאסור הבעת דעה בתוכניות. כל מטרתו הייתה לחדד את כללי האתיקה בשידורי החדשות"

אופיר אקוניס / צילום: איל יצהר
אופיר אקוניס / צילום: איל יצהר

הוא היה האדם הנאמן ביותר לראש הממשלה במשך שנים, אבל היום (ו') אחר-הצהריים הניח אופיר אקוניס את המפתחות על השולחן, ובמכתב חריף הודיע על התפטרותו מתפקיד השר האחראי על רשות השידור והרשות השנייה.

הרקע הוא כמובן החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפעול לבטל את התיקון בחקיקת חוק רשות השידור, זה שזכה לכינוי "סעיף סתימת הפיות". אקוניס זועם על ראש הממשלה על כך שלא גיבה אותו ולא עדכן אותו בהחלטתו.

במכתב שנשלח כתב אקוניס בין היתר: "בשום שלב לא הייתה כוונת הסעיף לאסור הבעת דעה בתוכניות. כל מטרתו הייתה לחדד את כללי האתיקה בשידורי החדשות. אין ולא הייתה במטרת חוק השידור הציבורי הישראלי לסגור פיות. ההיפך הוא הנכון: מטרתו היא לפתוח פיות".

בסיכומו של המכתב כתב אקוניס: "עם סיום חקיקת התיקונים המבטיחים את הקמת הגוף החדש ומימוש הבטחתו לביטול אגרת הטלוויזיה, ובחוסר הגיבוי המתבקש, אני מחזיר לך את הסמכויות והאחריות שהטלת עליי בענייני רשות השידור והרשות השנייה, ומאחל לך הצלחה בהמשך העיסוק בעניינים אלה בתפקידך כשר התקשורת".

אקוניס חש שראש הממשלה זרק אותו תחת גלגלי האוטובוס. התפטרותו תיכנס לתוקפה באופן מיידי, ולכן כשתוקם רשות השידור החדשה, מי שיהיה ממונה עליה הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988