ערוץ 2: אישה רביעית טוענת כי ינון מגל הטריד אותה מינית

5 ימים אחרי חשיפת העדויות הראשונות נגדו, אישה רביעית טוענת כי חבר הכנסת מהבית היהודי הטריד אותה מינית ■ לדבריה, לפני כשנתיים מגל נישק אותה בניגוד לרצונה, והיא בחרה שלא להתלונן מחשש שהדבר יפגע במשפחתה

ינון מגל / צילום: אוריה תדמור
ינון מגל / צילום: אוריה תדמור

אישה רביעית טוענת כי ינון מגל הטריד אותה מינית: 5 ימים לאחר שנחשפו העדויות הראשונות נגדו, אישה נוספת טוענת הערב (א') כי הוטרדה על-ידו.

מדובר באישה שעבדה בעבד עם מגל במקום עבודה שאינו אתר וואלה! ופנתה למערכת חדשות 2 לאחר שראתה את ההתקפות וההכפשות על הנשים האחרות שפרסמו פוסטים נגד מגל. לדבריה, היא לא יכולה לעמוד מנגד - והרגישה צורך לחזק אותן ואת האמינות שלהן ולומר שגם לה זה קרה.

לטענתה, לפני כשנתיים היא נתקלה במגל באופן אקראי לגמרי במקום ציבורי. לטענתה, הם ניהלו שיחה קצרה, והוא נישק אותה נשיקה פולשנית בניגוד לרצונה, כשהוא מותיר אותה המומה. לדבריה, היא מלמלה כמה מילים ועזבה את המקום.

לדבריה, היא לא התלוננה בזמנו היות והרגישה שהנזק שייגרם לה מתלונה יהיה גדול יותר מהנזק מאותה הנשיקה שנכפתה עליה. בנוסף, לדבריה, היא לא רצתה לגרום נזק לבני משפחתה. היום היא מקווה שמגל יעזוב את הכנסת ויחסוך ממנה וממנו את מחול השדים. גם במקרה שלה, לא ברור אם היא תגיש נגדו תלונה במשטרה.

פרשת מגל התפוצצה עם פרסום הפוסט של כתבת וואלה! רחלי רוטנר, שהאשימה את מגל בהתנהגות מטרידה. לפוסט הגיבה עובדת נוספת, א', שטענה כי מגל חפן לה את הישבן. לאחר מכן היא הבהירה ברשתות החברתיות כי מגל נגע בה בניגוד לרצונה יותר מפעם אחת ושאל אותה האם היא תרצה להצטרף אליו לתא השירותים - וכל זאת בזמן שעבדה תחתיו באתר וואלה!.

א' עדיין לא הביעה נכונות למסור עדות, אך במשטרה אומרים כי בשלב זה די בעדותה של כתבת וואלה! רחלי רוטנר, וכי אין צורך בתלונה או בזימון גורמים נוספים לעדות כדי להמשיך את הליך הבדיקה.

לאחר החשיפה של רוטנר ותגובתה המטלטלת של א' לפוסט שלה, עובדת נוספת סיפרה כי עברה חוויה דומה: "ביום בו ינון הודיע שהוא עוזב, הוא נתן לי חיבוק צמוד ואמר לי: 'איזה כוסית'. אחר-כך הוסיף: 'עכשיו כשאני לא הבוס שלך...' ולא המשיך את המשפט".

העובדת תיארה את סביבת העבודה בחברת מגל: "לא הייתי היחידה, הוא תמיד היה מאד ידידותי, ואמנם לא הייתה חציית גבול, אבל היה משהו צורם. היית מקבלת וייבים בתור אישה שהם לא נעימים".

שעות לאחר שצצו העדויות נגד מגל, זימן אותו יושב-ראש הבית היהודי, השר נפתלי בנט, לשיחה - ולאחריה החליט להדיח אותו מראשות סיעת הבית היהודי.

"שגיתי בעבר בהתנהלות בלתי ראויה, וקל וחומר שאינה הולמת איש ציבור כפי שאני היום", מסר מגל בבוקר שלאחר הפגישה. "אני מתנצל מעומק לבי בפני מי שנפגע ונחוש לתקן את התנהלותי וגם לשקם את הדברים במישור האישי והמשפחתי".

 

 

 

צרו איתנו קשר *5988