מחיר למשתכן בטירת הכרמל: מ-650 א' ש' לדירת 100 מ"ר

ה"בשורה": רק 21 דירות ■ חברת א.לוי יזמות זכתה במכרז לאחר שהציעה מחיר למ"ר המשקף הנחה של כמעט 20% על מחיר המקסימום

פורסמו תוצאות מכרז מחיר למשתכן בטירת הכרמל. מדובר במכרז שנסגר עוד בשבוע שעבר, שהתייחס למגרש עליו ניתן לבנות 21 יחידות דיור במסגרת מסלול מחיר למשתכן. על-פי תוצאות המכרז שפורסמו באתר רשות מקרקעי ישראל, למכרז היה ביקוש גדול, כאשר למגרש הבודד הוגשו לא פחות מ-13 הצעות שונות.

בסופו של דבר הכריזה ועדת המכרזים על חברת א.לוי יזמות כזוכה במכרז לאחר שהציעה מחיר למ"ר שעומד על 5,450 שקל. מדובר במחיר נמוך משמעותית ממחיר המקסימום שקבעה המדינה במכרז שעמד על 6,806 שקל למ"ר, כלומר ההצעה הזוכה משקפת הנחה של כמעט 20%. מדובר בהנחה משמעותית של הזוכה במכרז על מחיר המקסימום, שבולטת עוד יותר לאור העובדה שבמכרזים האחרונים שנסגרו במסלול מחיר למשתכן הצטמצמו ההנחות על מחיר המקסימום לשיעורים נמוכים יותר. נציין שההצעות השונות שהוגשו למכרז נעו בין 5,450 שקל למ"ר (ההצעה הזוכה) לבין 6,756 שקל למ"ר.

על-פי תוצאות המכרז, דירת 100 מ"ר בפרויקט תוכל להימכר לציבור הזכאים בעבור החל מכ-650 אלף שקל כולל מע"מ. נזכיר שוב שהמכרז התייחס ל-21 דירות בלבד, כולן לזכאים.

חשוב לציין כי כמו כל מכרז מחיר למשתכן שנסגר, מדובר רק בשלב הראשוני של התוכנית. לאחר זכיית הקבלן או היזם במכרז, קיים עוד תהליך לא קצר במסגרתו מקדם הזוכה את תכנון הפרויקט, זקוק עוד לאישור הרשות המקומית והוצאת היתר בנייה.

המשמעות היא שהמכרז שנסגר כעת יניב דירות בפועל, כאלה שניתן להיכנס ולגור בהן, בעוד שנתיים במקרה הטוב. במקביל, כמו בכל המכרזים האחרים, גם במקרה של המכרז הנוכחי ההרשמה לזכאים טרם נפתחה ואת ההגרלות לרכישת הדירות יערכו במשרד הבינוי והשיכון ובמשרד האוצר רק בעוד מספר חודשים. נכון להיום עוד לא נפתחה אף הרשמה להגרלת דירות במסגרת פרויקטי מחיר למשתכן החדש וזאת למרות שמכרזים לבניית אלפי דירות במקומות שונים בארץ כבר נסגרו.

במקביל, בשבוע שעבר נסגר להגשת הצעות מכרז נוסף במסלול מחיר למשתכן, מכרז בשכונת הר יונה בנצרת עילית. מכרז זה, לבניית 537 יחידות דיור מוזלות במסגרת מחיר למשתכן אמנם נסגר, אך ועדת המכרזים טרם פרסמה את התוצאות לגבי הזוכים.

 

צרו איתנו קשר *5988