"חזיר ובריון": עובדי כיל מברכים על התפטרותו של ניר גלעד

ניר גלעד, שהפך לסמל לתשלומי העתק שמקבלים מנהלים במגזר העסקי, יחל בהעברת תפקידו בחודשים הקרובים ■ "אף אחד לא יזיל עליו דמעה", סיפרו עובדים בחברה ■ ח"כ יחימוביץ': "פעל בכל כוחו למנוע מהמדינה את התמלוגים המגיעים לה"

ניר גלעד / צלם: אריאל ירוזולימסקי
ניר גלעד / צלם: אריאל ירוזולימסקי

יו"ר כי"ל ניר גלעד, שמקורביו אישרו כי יעזוב בקרוב את תפקידו, הפך בשנים האחרונות סמל לתשלומי העתק שלהם זוכים מנהלים בכירים במגזר העסקי. זאת לאחר שפורסם כי ב-2014 זכה לתגמול של יותר מ-43 מיליון שקלים על עבודתו. עובדי כי"ל התייחסו היום לעזיבתו את החברה.

בשבע שנות כהונתו כמנכ"ל החברה לישראל, תפקיד שבו אחז עד 2015, הסתכמה עלות השכר של גלעד לסכום אדיר של 143 מיליון שקלים. לטענת העובדים, גלעד הביא את כי"ל למצב הקשה ביותר מאז הקמתה, והתייחס לעובדיה "באופן בריוני" מאחר שהאמין שיצליח "לכופף את המדינה והעובדים בכוח". "רוב העובדים יגידו עליו 'ברוך שפטרנו'", אמר אחד העובדים.

עובד אחר סיפר כי ציבור העובדים בחברה נכווה קשות מהניסיון לפטר רבים מהם בתקופתו של גלעד. "העובדים לא ישכחו את הניסיון לפיטורים בחברה, אבל יותר מזה, את התנהגותו האלימה כלפיהם", אמר. עובד נוסף סיכם את הידיעה על פרישתו בקצרה ואמר "ברוך השם".

לדברי העובדים, התנהגותו של גלעד הייתה לא הגיונית בזמן כהונתו. "הלוואי שיילך, הוא חזיר שמרוויח מיליונים ועל העובדים הוא חסך", סיפר אחד העובדים. "הוא התנהג בהתנשאות בזמן המשבר והפיטורים הגדולים בחברה. לא תראה אף אחד מזיל עליו דמעה, אלא להיפך - הוא עשה לכי"ל נזק בהתנהלות מול המדינה. הוא חשב שיצליח לבטל את ששינסקי על גבי עובדי כי"ל, והתנהל כלפיהם וכלפי המדינה באופן בריוני", הוסיף.

 

הערב התייחסה לנושא ח"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני). "ייתכן שהעובדה שהפך (בצדק) לסמל של הון-שלטון גרמה למיטיביו להבין שהוא גורם יותר נזק מתועלת. אבל אל תדאגו לו. הוא הולך כשבכיסו 143 מליון שקלים, שאותם קיבל ממשפחת עופר לא בתמורה לכישרון, אלא בתמורה לקשרים פסולים בין הפקידות והפוליטיקה ובין ההון הגדול".

יחימוביץ' כתבה עוד כי גלעד "פעל בכל כוחו למנוע מהמדינה את התמלוגים המגיעים לה בגין משאבי הטבע שלה, ונלחם נגד כל מיסוי סביר של רווחי החברה. הוא השמיד ערך בחברות שניהל, רדף עיתונאים, פיטר עובדים, הוציא דיבתם רעה והתלונן ששכרם גבוה מדי בעודו מתעשר".

לפי מקורבי גלעד, נערך עמו סבב שיחות שבו הוחלט כי "לאחר עשר שנות פעילות ענפה" הוא יעביר את תפקידו בצורה מסודרת בחודשים הקרובים. תהליך העברת התפקיד למחליפו צפויה להסתיים עד סוף השנה.

טרם נמסרה תגובתו של גלעד לטענות שהועלו.

צרו איתנו קשר *5988