רפורמת הקורנפלקס יוצאת לדרך; תביא להוזלת המזון היבש

הרפורמה אמורה לחולל מהפכה בענף המזון בישראל ע"י פתיחת היבוא של מוצרי מזון יבש ■ התקנות יובאו ביום חמישי הקרוב לאישור וועדת העבודה, הרווחה והבריאות

דגני בוקר קורנפלקס / צלם: תמר מצפי
דגני בוקר קורנפלקס / צלם: תמר מצפי

בעקבות התערבות שר האוצר, משה כחלון, ושר הבריאות, יעקב ליצמן, רפורמת הקורנפלקס תצא לדרך באופן מיידי - ולא תידחה ב-4 חודשים כפי שנקבע בדיון שהתקיים בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בתחילת החודש. 

כזכור, בסוף מאי התקיים דיון בוועדה בזמן ששר האוצר שהה בחו"ל, ובו הוחלט על דחיית הרפורמה ב-4 חודשים, זאת ללא ידיעתו ובניגוד לדעתו של כחלון. עם חזרתו של שר האוצר לארץ הוא פנה לשר הבריאות בבקשה לקדם את הנושא באופן מיידי.

השר ליצמן נעתר לבקשתו של כחלון והנחה את מנכ"ל משרדו, משה בר סימן טוב, לפעול בתיאום עם מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, בכדי להביא לסיום הסאגה בהקדם האפשרי. 

בעקבות הסיכום בין השרים הקצה משרד האוצר למשרד הבריאות את כל המשאבים הנדרשים על-מנת להתקין את כל התקנות הדרושות בכדי להביא לכניסת הרפורמה לתוקף באופן מיידי.

ביום חמישי הקרוב בשעה 10:00 יובאו התקנות לאישור ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, ולאחר מכן תיכנס הרפורמה לתוקף. 

את רפורמת הקורנפלקס קידמו כחלון וליצמן במסגרת דיוני התקציב לשנים 2015-2016. הרפורמה, שגובשה על-ידי משרדי האוצר, הבריאות, והכלכלה נועדה להגדיל את היצע המזון המיובא, לאפשר יבוא מקביל, להגביר את התחרות ולהוזיל את מחירי מוצרי המזון המיובאים.  

הרפורמה תחול על מוצרים דוגמת דגני בוקר, ביסקוויטים, קרקרים, חטיפים, פסטות, אורז ומוצרים נוספים, והיא צפויה להביא להוזלת מחירים משמעותית בשוק המזון היבש.

הרפורמה למעשה תקל על היבואנים עם הסרת הליכים ביורוקרטיים בשלבים שונים בתהליך. רפורמת הקורנפלקס נכללה גם במסגרת דיוני התקציב לשנים 2015-2016.

צרו איתנו קשר *5988