דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

תרזה מיי - ראשת הממשלה החדשה של בריטניה

לאחר שדיוויד קמרון הגיע לארמון בקינגהאם והגיש את התפטרותו למלכה אליזבת', הגיעה לשם מחליפתו בתפקיד - וקיבלה עליה את מלאכת הרכבת הממשלה החדשה של בריטניה

תרזה מיי / צילום: רויטרס
תרזה מיי / צילום: רויטרס

ראשת ממשלה חדשה לבריטניה: בשעה 17:00 שעון לונדון, השעה בה נוהגת המלכה אליזבת' לשתות את כוס התה היומית שלה, נכנס בשערי ארמון בקינגהאם דיוויד קמרון, מי שעד לאותם רגעים כיהן כראש ממשלת בריטניה - והגיש לה את התפטרותו הרשמית. מיד אחריו הגיעה לארמון תרזה מיי, שהפכה הערב (ד') רשמית לראשת הממשלה החדשה של בריטניה - האישה השנייה בתולדות בריטניה המכהנת בתפקיד.

המלכה אליזבת' השנייה אישרה את קבלת מסמך ההתפטרות של קמרון, מה שלמעשה העביר זמנית את סמכויותיו הרשמיות כראש ממשלה לידיה של המלכה. באותם רגעים, החל הליך מינוי ראש הממשלה החדש של בריטניה - כאשר מזכירה של המלכה התקשר למועמדת עליה המליץ קמרון, שרת הפנים היוצאת תרזה מיי, וזימן אותה לארמון.

מיי הגיעה לארמון בקינגהאם מיד לאחר צאתו של קמרון מהמקום ונפגשה אף היא עם המלכה, ששאלה אותה האם היא חשה שביכולתה לעמוד בראשות הממשלה ולהרכיב ממשלה חדשה.

לאחר שמיי השיבה בחיוב, המלכה העניקה לה את סמכויות התפקיד הרם. מיי כרעה ברך בפניה - ומאותו הרגע, היא הפכה לראשת הממשלה השנייה בהיסטוריה של הממלכה המאוחדת ולאדם ה-76 במספר שממלא את התפקיד.

מהארמון, צפויה מיי לנסוע למעון הרשמי של ראש ממשלת בריטניה בדאונינג 10 יחד עם בעלה, פיליפ, זאת לאחר שקמרון ובני משפחתו פינו את החפצים ונופפו לשלום לצלמים ולעיתונאים ונפרדו מהבית בו התגוררו בשש השנים האחרונות.

המשימה הראשונה של תרזה מיי תהיה להרכיב ממשלה חדשה, זאת לאחר השאיפה שהביעה להגדיל את מספר הנשים בממשלה, כך שמעניין יהיה לראות מהם התפקידים שתעניק לדמויות הבולטות במחנה ששאף לצאת מן האיחוד האירופי.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות