נעילה שלילית בבורסה; חלל תקשורת צנחה 5%, טבע 2.7%

המסחר בוול סטריט הסתיים בסוף השבוע במגמה מעורבת ■ טבע חזרה פער שלילי של 3.2%, מיילן בפער שלילי של 2.3%, וטאואר בפער שלילי של 2% ■ דריכות שיא: משאל עם באיטליה לגבי רפורמות מבניות

הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

המסחר בבורסה של תל-אביב ננעל היום (א') במגמה שלילית, בעוד פערי הארביטראז' השלילים במניות הכבדות משכו את השוק לירידות. בארה"ב נרשמה בסוף השבוע מגמה מעורבת, וזאת למרות דוח התעסוקה לחודש נובמבר, שהפתיע את הכלכלנים והצביע על ירידה באבטלה שעומדת היום על 4.6% מכוח העבודה.

 

הכלכלה האמריקאית ממשיכה לצמוח, אם כי בשיעורים מתונים. בשווקים מעריכים כי העלאת ריבית החודש על ידי הפדרל ריזרב היא כמעט עובדה מוגמרת, אם כי לכל ברורים הסיכונים שהבנק המרכזי לוקח כשהוא מתחיל תהליך של העלאת ריבית, כשהצמיחה שברירית, והשלטון צפוי להתחלף בקרוב. לזה יש להוסיף את משאל העם באיטליה שמאיים על ההרמוניה השבירה בלאו הכי של האיחוד האירופי, כדי להמחיש עד כמה המצב הכלכלי העולמי נמצא בנקודה שברירית.

בבנק אגוד העריכו בסוף השבוע כי בהתייחס לחשיפה הגאוגרפית בחו"ל ההעדפה היא להיחשף לשוק האמריקאי, בדגש על הסקטורים אשר צפויים ליהנות מבחירתו של טראמפ, ביניהם: סקטור התעשייה, סקטור הפיננסיים וסקטור הפארמה. "כלל החברות בארה"ב צפויות ליהנות, בעקבות בחירתו של טראמפ, מצפי להפחתת מס החברות ל-15% וכן אפשרות להחזרה חד פעמית של מזומנים במיסוי מופחת של 10% והקלת רגולציה".

היום נפתח משאל העם באיטליה לגבי רפורמות מבניות בחוקה ובפרלמנט האיטלקי. בשוק מעריכים כי "לא" של העם האיטלקי עלול לגרום לטלטלה בשווקים בטווח הקצר.

כאמור, מניות הארביטראז' הכבדות בפערים שלילים: טבע  בפער שלילי של 3.2%, מיילן  בפער שלילי של 2.3%, וטאואר  בפער שלילי של 2%. 

חלל תקשורת  מעדכנת היום כי היא ממשיכה את המו"מ עם תאגיד התקשורת הסיני עימו היא מנהלת מו"מ למכירתה ופועלת לפתור את המחלוקות שעל הפרק.

רציו   דיווחה היום כי השלימה את חלקה במימון לצורך פיתוח מאגר לוויתן. החברה גייסה אשראי בנקאי בהיקף של 250 מיליון דולר עם אופציה להגדיל את המימון בעוד 150 מיליון דולר.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988