מה אמר שר האוצר משה כחלון בכנס חיפה למנהיגות?

וגם: רשת הספרים סטימצקי חגגה 90 שנה להיווסדה. מי הגיע לפרגן?

משה כחלון, יונה יהב ופרופ' רפי ביאר / צילום: ראובן כהן
משה כחלון, יונה יהב ופרופ' רפי ביאר / צילום: ראובן כהן

כחלון: "לצערי, כשהייתי שר תקשורת, נוני לא פנה אליי"

שר האוצר השתתף אתמול בכנס חיפה למנהיגות - והתייחס, בין השאר, לחקירת הפגישות בין ראש הממשלה נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס

אתמול (ד') התקיים היום השני של כנס חיפה למנהיגות באודיטוריום שבמרכז הכרמל בחיפה. מטרת הכנס להציב דיון מעמיק במנהיגות העתיד של מדינת ישראל בכל התחומים.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, ותא"ל (במיל') גל הירש, יו"ר המכון למנהיגות העתיד בישראל, בשיתוף עם עמותת בוגרי הפנימיות הצבאיות, שבראשה עומד אלוף (במיל') גיורא רום, אירחו בכנס את שר האוצר, משה כחלון; מודי בן-ש"ך, יו"ר קבוצת פטרולגז וקרן פועלים נדל"ן ומבעלי חברת גלובל פאוור; ויוסי דסקל, מנכ"ל בומברדייה ישראל (שני האחרונים הם בוגרי פנימיה צבאית). כמו כן, השתתפו בכנס אל"מ (במיל') פרופ' רפי ביאר, מנהל הקריה הרפואית רמב"ם; עימאד יונס, בעלי חברת אלפא אומגה למכשור רפואי; איש העסקים גז זאבי; איקי אלנר, מנכ"ל המכון למנהיגות; ואורחים נוספים.

השר כחלון התייחס אתמול בכנס, בין השאר, לחקירת הפגישות שהתקיימו בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבין מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, ואמר: "אני לא מתעסק בפוליטיקה כרגע. לצערי, כשהייתי שר תקשורת, מוזס לא פנה אליי. הייתי שר תקשורת, יזמתי רפורמה, חשבתי שמדינת ישראל צריכה להתנתק מהתקשורת. יש לנתק את אנשי התקשורת מהמדינה. מעולם לא היה את הדבר הזה".

בנוגע לפרשת המתנות של נתניהו הוסיף כחלון: "כל אחד וסגנון החיים שלו. אני לא מעשן, גם לא מרלבורו. אני לא אעשן סיגרים, זה קודם כל מסריח. אני מקבל מתנות רק בחתונה".

בין המשתתפים בכנס היו גם אבי מזרחי, אלוף (במיל') וסמנכ"ל בקבוצת אלביט; האלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד דרום; פרופ' דן שכטמן, זוכה פרס נובל לכימיה; תא"ל (במיל') הרב אביחי רונצקי, ראש הישיבה הגבוהה באיתמר ולשעבר הרב הצבאי הראשי; הרבנית עדינה בר-שלום, כלת פרס ישראל; יעל ארד, המדליסטית האולימפית וחברת הנהלת הוועד האולימפי; אל"מ (במיל') שי ראשוני, יו"ר עמותת "פרס לחיים" למען חולי ALS; ואורחים נוספים. 

משה כחלון, יונה יהב ופרופ' רפי ביאר / צילום: ראובן כהן
 משה כחלון, יונה יהב ופרופ' רפי ביאר / צילום: ראובן כהן

דונה וגל הירש ויעל ארד / צילום: ראובן כהן
 דונה וגל הירש ויעל ארד / צילום: ראובן כהן

הסטארט-אפ שלא ייתן לכם להירדם על ההגה

ועדת ההשקעות השנתית של עמותת יוניסטרים בחנה מיזמים של צעירים מהפריפריה שמחפשים משקיעים

עמותת יוניסטרים, שמטרתה להוביל לשינוי חברתי באמצעות מתן הזדמנות לבני-נוער וצעירים בפריפריה להקים חברות סטארט-אפ ולהשתלב בעולם העסקים, בראשות היו"ר רוני צארום והמנכ"לית בת שבע משה, קיימה ביום שני האחרון במועדון בנק הפועלים בתל-אביב את ועדת ההשקעות השנתית של חניכי שנה ג' בתוכנית העמותה.

במסגרת ועדת ההשקעות הציגו בני-הנוער מיזמים עסקיים פרי פיתוחם בפני אנשי עסקים כדי לבחון השקעה כספית שתשמש הון התחלתי לפיתוח המיזמים. בין המיזמים שהוצגו לשופטים היה גם סטארט-אפ לפיתוח של כיסוי חכם להגה, הכולל חיישן המתריע באמצעות קול במקרה של נהג שנרדם בזמן נהיגה - והמיזם זכה להתלהבות והערות מצד רוב השופטים.

בין השופטים שהשתתפו בוועדת ההשקעות: גיא פרג, יו"ר דירקטוריון אספן גרופ; איל ולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס; אילן בירנפלד, יו"ר ומנהל עסקים ראשי של Deloitte; שלי לנצמן, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל; אחישי גל, מנכ"ל איסתא; אפי דהן, מנכ"ל PAYPAL ישראל ואפריקה; דרור ארז, מייסד קונדואיט ונשיא ומייסד COMO; דורון לצר, שותף בכיר במשרד עורכי הדין פרל כהן צדק לצר ברץ; יונתן לבנדר, שותף ואחראי על שיווק ופיתוח עסקי ב-KPMG; מירי אשכנזי, הממונה על תחום ההיי-טק בבנק הפועלים; דרור שקד, סמנכ"ל פיתוח עסקי ב-WIX; רים יוניס, מייסדת ובעלים של חברת אלפא אומגה; אריק בן-טוב, מייסד צ'מפיון קפיטל; עדי דיאמנט, חבר הנהלה ומנהל מעבדות החדשנות של מיקרוסופט מו"פ; ובכירים נוספים במשק.

גיא פרג איל ולדמן ובת שבע משה  / צילום:מורג ביטן
 גיא פרג איל ולדמן ובת שבע משה / צילום:מורג ביטן

סטימצקי חוגגת 90 שנה

רשת הספרים ציינה 9 עשורים להיווסדה בתערוכת צילומים שנפתחה במוזיאון ברמת-גן

אתמול בערב נפתחה במוזיאון לאמנות ישראלית ברמת-גן תערוכה שצילם דדי (דיוויד) קסמן במיוחד לכבוד 90 שנה לרשת סטימצקי. לצורך העבודה על התערוכה נכנס קסמן, צלם הבית של מעצבת האופנה האמריקאית דונה קארן, למחסני סטימצקי ותיעד שם ספרים, חוברות, מגזינים ועוד.

התייצבו לפתיחת התערוכה אתמול: יפית גרינברג (ג. יפית), מבעלי סטימצקי, ובן זוגה, ד"ר בני ארד; אייל גרינברג, בנה של יפית השותף גם הוא ברשת, ואשתו מאיה ישעיהו; גילי כהן, שותף מנהל של קבוצת G גרופ, ואשתו השחקנית מורן גרוס; אור לובושיץ, מבעלי G גרופ, ואשתו השחקנית שרי גבעתי.

לפתיחה הגיעו גם אורית אפרתי, יו"ר מכללת שנקר; מיכאל שטראוס, מבעלי השליטה בקבוצת שטראוס; יובל גביש מבנק דיסקונט; אלכס גלעדי, נשיא קבוצת קשת; ערי סטימצקי, המייסד ולשעבר בעלי רשת סטימצקי; לילך אשר-טופילסקי, מנכ"לית בנק דיסקונט; עפרה מיתר מדירקטוריון G גרופ; דורון ספיר, מנכ"ל חברת CAL; חן ענבר, בעלי משרד הפרסום ענבר-מרחב G; הפרסומאי גדעון עמיחי; אורן רווח, מנכ"ל אסתי לאודר ישראל; רון ברק, מנכ"ל חברת דנשר; ואורחים נוספים. 

בני ארד (מימין), אלכס גלעדי ויפית גרינברג / צילום: אביב חופי
 בני ארד (מימין), אלכס גלעדי ויפית גרינברג / צילום: אביב חופי

אופיר איל מונה ליועץ הבכיר של יו"ר רשות ניירות ערך 

עו"ד איל יחליף בתפקיד את עו"ד מאיר לוין, שמונה לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, מינה את עו"ד אופיר איל לתפקיד היועץ הבכיר ליו"ר הרשות ולמנהל המחלקה הבינלאומית במקומו של עו"ד מאיר לוין, שמונה באחרונה לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (כלכלי-פיסקאלי).

עו"ד איל (42) מכהן כראש תחום אכיפה פרטית ברשות מאז 2010. הוא בעל תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת UNSW בסידני, אוסטרליה.

קודם לעבודתו ברשות עבד איל במשרד עורכי הדין א. קלגסבלד ושות'. את התמחותו במשפטים עשה במשרד דנציגר, קלגסבלד ושות'.

מאז הגיעו לרשות פעל איל באופן אינטנסיבי וחלוצי להגברת מעורבות הרשות בתחום האכיפה הפרטית של דיני ניירות ערך ודיני החברות ולהגברת המודעות לחשיבות האכיפה הפרטית במארג אמצעי האכיפה של דיני ניירות ערך ודיני החברות. איל גם ריכז את הטיפול בהליכים המשפטיים האזרחיים שבהם הרשות הייתה תובעות או נתבעת.

יו"ר הרשות, פרופ' האוזר, אמר אתמול: "אופיר מביא עמו לתפקיד ניסיון עשיר וייחודי, וזאת הן בשל שנותיו הרבות בשוק הפרטי והן בשל המבט הפנורמי על השוק שנתן לו תפקידו הקודם ברשות. אני משוכנע כי אופיר ימשיך לתרום מניסיונו ומיכולותיו גם בתפקידו החדש".

עורך דין אופיר איל / צילום: איל יצהר
 עורך דין אופיר איל / צילום: איל יצהר

צרו איתנו קשר *5988