היועץ של נתניהו לענייני הסברה רן ברץ עוזב את תפקידו

בכירים בלשכת רה"מ טענו כי ברץ הוא שהעלה את המתח בלשכה ומאשימים כי תקף עיתונאים באופן אישי ■ עוד טענו כי ברץ גרר את נתניהו "אל הקצה", וכי הוא אחראי לעימותים האחרונים מול התקשורת מצד רה"מ

רן ברץ/ מתוך יוטיוב
רן ברץ/ מתוך יוטיוב

רן ברץ, היועץ הבכיר לענייני הסברה של משרד ראש הממשלה, פורש מתפקידו לאחר כחצי שנה בלבד בתפקיד.

המהלך נחשף בסוף השבוע על-ידי פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ' ב"אולפן שישי", ושם הוא דיווח כי בכירים בלשכת ראש הממשלה טענו כי ברץ הוא שהעלה את המתח בלשכה ומאשימים כי תקף עיתונאים באופן אישי.

עוד טענו הבכירים כי ברץ גרר את נתניהו "אל הקצה", וכי הוא אחראי לשורת העימותים האחרונים והעוינות כלפי התקשורת הישראלית מצד ראש הממשלה. בשל כך, הם טענו כי הוא "מחוק".

מנגד, ברץ פרסם אתמול (ב') פוסט בפייסבוק שלו, לפיו "כל השמועות על יחסים עכורים (בינו לבין נתניהו) הן בדיות גמורות, אל תקנו את הסחורה המשומשת הזו".

ברץ כתב בפייסבוק שלו כי "לפני כחודש וחצי שוחחתי עם ראש הממשלה וביקשתי ממנו שנמצא מועד לסיום תפקידי. הסיבה היא שאני רחוק מלמצות את עצמי בדוברות, ואני מאמין שיש לי יתרונות שונים שיבואו לידי ביטוי בעשייה אחרת".

לדבריו, "ראש הממשלה הבין לליבי אך ביקש ממני להישאר בתפקיד עד שאסיים מספר משימות שהתחלתי בהן. מובן מאליו שנעניתי לבקשה בשמחה".

ביולי 2016 הובא רן ברץ לשמש כיועץ בכיר לענייני הסברה במשרד ראש הממשלה, לאחר שניסיונות נתניהו למנותו לראש מערך ההסברה הלאומי נכשלו עקב התנגדויות של נציב שירות המדינה.

ב"ידיעות אחרונות" דווח היום (ג') כי אנשי נתניהו החלו לחפש מחליף לברץ אך עד כה כל המועמדים שאליהם פנו - סירבו. 

 

צרו איתנו קשר *5988