הנקראות ביותר

סגירה ירוקה בת"א; "ראלי באפט" במניית טבע, עלתה ב-11.5%

ברקשייר הת'אווי הודיעה אמש כי היא מחזיקה כ-1.8% ממניותיה של טבע הישראלית ■ רביב צולר ככל הנראה ימונה למנכ"ל כיל ■ שמונה שנים אחרי הנפקת "חצי חינם", רני צים חוזר לבורסה בת"א ■ לאחר ההנפקה: דוד פתאל מחזיק מניות בכ-2.8 מיליארד שקל

הבורסה בתל-אביב / צילום: שאטרסטוק
הבורסה בתל-אביב / צילום: שאטרסטוק

המסחר בבורסה בתל-אביב ננעל היום (ה') בעליות שערים, לאחר פתיחה חיובית בוול סטריט ונעילה חיובית בשוקי אסיה. המסחר באירופה מתנהל בעליות שערים.

 

טבע  חזרה מניו-יורק עם פער ארביטראז' גבוה במיוחד, לאחר שהמניה זינקה אמש כ-8% במסחר שלאחר הנעילה - זאת על רקע דיווח של חברת ההחזקות של וורן באפט, ברקשייר הת'אווי , לפיו רכשה כ-1.8% מסך המניות של חברת התרופות הישראלית. גם מיילן  ו-פריגו עם פערים חיוביים.

קבוצת אשטרום פרסמה הבוקר הצעת רכש לרכישת מלוא אחזקות הציבור בחברת הבת, אשדר והפיכתה לפרטית. על פי הצעת הרכש, בכוונת קבוצת אשטרום לרכוש את החזקות הציבור בחברת אשדר (כ-22.8%) תמורת כ-124 מיליון שקל. אשטרום מציעה לציבור מחיר של 2.675 שקל למניית אשדר, הגבוה בכ-28% ממחירה הנוכחי של המניה לאחר ניכוי חלוקת דיבידנד בסך כ-32 מיליון שקל, עליה הכריזה אשדר בסמוך לפרסום דוחותיה השנתיים. (לסיפור המלא)

רביב צולר עומד ככל הנראה להתמנות לתפקיד מנכ"ל ענקית הדשנים והכימיקלים כיל. צולר, שהודיע לאחרונה כי יעזוב את תפקיד מנכ"ל חברת איי.די.איי ביטוח (ביטוח ישיר), הוא המועמד המועדף על ידי יו"ר כיל, יוחנן לוקר, שעמד בראש ועדת האיתור של החברה, והוא צפוי להביא את מועמדותו לאישור דירקטוריון החברה, ככל הנראה בימים הקרובים. צולר יחליף בתפקיד את המנכ"ל הזמני אשר גרינבאום. (לסיפור המלא)

כיל פרסמה אתמול את דוחותיה הפיננסיים לרבעון הרביעי של 2017 ולשנת 2017 כולה. בשורה העליונה הציגה כיל הכנסות של כ-1.4 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, גידול של 2% לעומת הרבעון המקביל ב-2016. החברה דיווחה על רווח תפעולי בסך 189 מיליון דולר ברבעון הרביעי אשתקד, קפיצה של 160% לעומת הרבעון המקביל. הרווח התפעולי המתואם צמח ב-20% לרמה של 168 מיליון דולר, על רקע התאוששות שוק האשלג וצמצום בהוצאות הנהלה וכלליות. (לסיפור המלא)

עוד בנושא שוק ההון


רני צים חוזר לבורסה, ואחרי רשת הסופרמרקטים "כמעט חינם" שהנפיק יחד עם אחיו עדי בשנת 2010, כעת הוא פועל להנפקת פעילות הנדל"ן שלו, המרוכזת באמצעות חברת "צים סנטרס". ככל הידוע, צים מעוניין להנפיק את "צים סנטרס" לפי שווי חברה של כ-300 מיליון שקל, לפני גיוס של כ-80 מיליון שקל באמצעות הנפקת מניות, במקביל לגיוס אג"ח בהיקף דומה (כ-80 מיליון שקל). את ההנפקה מובילה ווליו בייס. כוונתו של צים להנפיק את פעילות החברה נחשפה ב"גלובס" כבר ב-2016, אולם מאז תכניותיו נדחו, וכעת ככל הידוע חוזרות להיות רלוונטיות. (לסיפור המלא)

פתאל החזקות, שנמצאת בשליטת המייסד והמנכ"ל דוד פתאל, החליטה לגייס כ-428 מיליון שקל בשלב המוסדי בהנפקה שלה, לפי שווי של 3.85 מיליארד שקל "לפני הכסף" (מחיר של 301 שקל למניה) וכ-4.3 מיליארד שקל "אחרי הכסף". במכרז השתתפו גופים מוסדיים גדולים (שקיבלו הנחת התחייבות מוקדמת בשיעור של 2.5%), ובהם פסגות, הראל, ילין לפידות, הפניקס, מנורה מבטחים וכלל ביטוח. בעקבות ההנפקה, דוללו שלושת בעלי המניות בחברה. בעל השליטה, דוד פתאל, נותר עם החזקה של 64.6% מההון בשווי של כ-2.8 מיליארד שקל. גרושתו, הדסה פתאל, מחזיקה 8.7% מהמניות בשווי של כ-375 מיליון שקל. קבוצת הביטוח מגדל נותרה עם החזקה של 16.7% במניות פתאל, בשווי שוק של כ-718 מיליון שקל (יותר מכפול מהשווי שבו רשומה ההשקעה בספרים). מגדל השקיעה בפתאל כ-125 מיליון שקל בעשור הקודם, לפי שווי חברה ממוצע של כ-660 מיליון שקל, ויחד עם הדיבידנדים שקיבלה מאז, היא רשמה תשואה המוערכת ב-500% בתוך כ-10 שנים. (לסיפור המלא)

דוחות סודהסטרים הישראלית, שפורסמו אתמול, הצביעו על עקיפה של התחזיות בשורת ההכנסות וגם בשורת הרווח. ברבעון הרביעי הסתכמו הכנסות החברה בכ-158 מיליון דולר, צמיחה של 19.6% בהשוואה לרבעון המקביל, בעוד שהאנליסטים ציפו להכנסות של כ-152 מיליון דולר. בסיכום שנתי ההכנסות צמחו ב-14.1% לרמה של 543 מיליון דולר.  (לסיפור המלא)

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!