הנקראות ביותר

תיק 4000: נתניהו יחקר פעם נוספת באזהרה ביום שלישי הבא

החקירה צפויה לעסוק בתיק 4000, במסגרתו חשוד ראש הממשלה שקיבל שוחד משאול אלוביץ בדמות סיקור אוהד באתר וואלה • צפוי גם להיחקר שוב על חלקו בתיק 2000

ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: תמר מצפי
ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: תמר מצפי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יחקר פעם נוספת באזהרה במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה ביום שלישי הבא. 

עיקר החקירה צפוי לעסוק בתיק 4000, שבמסגרתו חשוד נתניהו כי קיבל שוחד בדמות סיקור תקשורתי מוטה ואוהד באתר החדשות וואלה משאול אלוביץ, הבעלים של האתר ושל קבוצת בזק. לפי החשד, בתמורה דאג נתניהו לקדם אינטרסים עסקיים של בזק והטבות רגולטוריות לקבוצה של אלוביץ.

עם זאת, נתניהו עשוי להיחקר שוב גם על חלקו בתיק 2000 העוסק ביחסיו עם ארנון (נוני) מוזס, הבעלים של עיתון "ידיעות אחרונות". כפי שנחשף ב"גלובס", לאחרונה ובעקבות עדות עד המדינה ניר חפץ, התברר כי איש העסקים ארנון מילצ'ן, חברו של נתניהו החשוד בשוחד בתיק 1000, תיווך בין נתניהו לבין מוזס, כאשר החל משנת 2009 ניסו השניים לפי החשד להגיע לעסקה מושחתת שבמסגרתה ידאג מוזס למתן סיקור מוטה לטובת משפחת נתניהו ב"ידיעות אחרונות", ובתמורה יפעל נתניהו לצמצום כוחו של החינמון "ישראל היום" המתחרה ב"ידיעות".

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, אמר לאחרונה כי "חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה מבצעים השלמות בתיקים 1000 ו-2000. מדובר בפעולות חיוניות להגעה לחקר האמת; ואילו חוקרי היחידה הכלכלית ורשות ניירות ערך חוקרים את תיק 4000. חקירה של תיק זה נמצאת בשלבים מתקדמים ביותר", אמר היועמ"ש.

מנדלבליט ציין כי "בתיקים 1000 ו-2000 נגבו מאות עדויות גם מעבר לים, ונתפסו תיקים ומוצגים רבים". לדבריו, "אני ופרקליט המדינה עוקבים מקרוב אחרי פעולות אלה. אנו עושים ככל הניתן להגיע לחקר האמת במהירות האפשרית. נמשיך ונפעל ללא מורא למען הציבור ושלטון החוק".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות