נעילה אדומה בוול סטריט: נאסד"ק איבד 4.43%, מניית נטפליקס צללה

מרבית עליות השנה בוול סטריט נמחקו • ברקע: דיווחים על מעטפות נפץ ברחבי ארה"ב; מערכת החדשות של CNN פונתה לאחר גילוי חפץ חשוד • מדד הפחד קפץ ב-8% • טסלה תפרסם לאחר המסחר את הדוחות לרבעון • באירופה המדדים מחקו את העליות שנרשמו מוקדם יותר • מניית דויטשה בנק ננעלה בשפל כל הזמנים

סוחר מודאג בוול סטריט
סוחר מודאג בוול סטריט

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות שערים חדות. מדד נאסד"ק  התרסק ב-4.43%, דאו-ג'ונס  ירד ב-2.4 ו-S&P 500  ירד במעל 3%.

מניית נטפליקס  צללה ב-10%, מניית AT&T  הובילה את הירידות במגזר הבנקים. פייסבוק , אלפאבית  ואפל  איבדו בממוצע כ-1.5%.

22:00

המסחר בוול סטריט ממשיך להתנהל תחת לחץ, כשברקע עונת הדוחות ודיווחים על מטעני חבלה שנשלחו לדמוקרטים בכירים ברחבי ארה"ב.

המדדים המובילים צונחים כולם: נאסד"ק צולל ב-2.7%, דאו ג'ונס יורד ב-0.1% ו-S&P 500 מאבד 1.7%.

מניית AT&T  מתרסקת לאחר דוחות מאכזבים.

מניות הטק המובילות פייסבוק , אלפאבית  ואפל  יורדות כולן. מניית נטפליקס  נופלת ביותר מ-7%.

מניית בנק אוף אמריקה  מאבדת 2.1% ומובילה את הירידות במניות הבנקים, גם מניית ג'י.פי מורגן צ'ייס  יורדת.

מיקרוסופט וטסלה דיווחו על תוצאותיהם לרבעון הפיסקלי הראשון של 2019 לאחר נעילת המסחר.

19:45

בורסות וול סטריט נסחרות תחת לחץ ברקע להמשך עונת הדוחות. ברקע: דיווחים על מעטפות נפץ ברחבי ארה"ב. משרדי מערכת החדשות "CNN" פונו בחשד לחפץ חשוד, וזאת לאחר שמוקדם יותר נשלחה מעטפת נפץ לנשיא לשעבר ברק אובמה ולבני הזוג קלינטון.

בתוך כך, מדד הנאסד"ק מאבד 1.7%, מדד דאו ג'ונס  משיל 0.55% ומדד S&P 500  יורד 1.1%.

19:30

אינטל  מאבדת 2.1% לפני פרסום הדוחות, מיקרוסופט  יורדת 2.3%, מניית אפל  מאבדת 0.9%, פרוקטר אנד גמבל  עולה 3% כנגד המגמה.

קטרפילר  יורדת 3%, אתמול החברה פרסמה דחות מאכזבים. נטפליקס  צונחת ב-4.2%, ומניית ג'נרל מוטורס מאבדת 2.9%. 

באירופה, נראה כי לאחר איטליה גם צרפת עולה בכוונת של הנציבות האירופית. צרפת קיבלה מכתב מהנציבות האירופית בשבוע שעבר לפיו הצעת הפחתת החוב שגיבשה הכלכלה השנייה באירופה אינה עומדת בתנאים עליהם הוסכם מול האיחוד האירופי.

18:45

באירופה, המדדים המובילים שעלו מוקדם יותר ביותר מ-1% מחקו את העליות. מדד הדאקס ירד 0.7%, ומדד הקאק איבד 0.2%.

מניית דויטשה בנק ננעלה ברמת שפל כל הזמנים לאחר שהבנק דיווח על צניחה של 45% ברווח הנקי לרבעון השלישי של השנה.

18:30

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות שהתגברו בדקות האחרונות, כאשר מדד הנאסד"ק יורד 1.7% ברקע להמשך עונת הדוחות. מדד הפחד (VIX) מזנק ב-9%.

ברקע עולים דיווחים על מעטפות נפץ שנשלחו לביתם של בני הזוג קלינטון ולנשיא ארה"ב לשעבר בראק אובמה. במערכת החדשות של "CNN" פונתה לאחר גילוי חפץ חשוד. משטרת ניו יורק הוציאה התראה לתושבים. הדיווח לפיו נשלחה מעטפת נפץ גם לבית הלבן הוכחש.

קומפיוג'ן  צונחת ב-5.5%, קמטק  מאבדת 4%, אמדוקס  מאבדת 1%.

17:25

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות, ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון השלישי של השנה. מדד הנאסד"ק יורד 0.8%, מדד דאו ג'ונס מאבד 0.2% ומדד S&P 500 יורד ב-0.5%.

מכירות הבתים החדשים בארה"ב ירדו ב-5.5% בחודש ספטמבר האחרון, קרוב לשפל של שנתיים.

16:30

המדדים המובילים בבורסות וול סטריט נפתחו במגמה מעורבת, וזאת ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון השלישי. מדד הנאסד"ק משיל 0.2% ומנגד הדאו ג'ונס עולה ב-0.1%.

בהמשך לפרסום הדוחות לפני המסחר, מניית בואינג  עולה 2.8%, מניית AT&T צונחת 4.4% ומניית UPS  מאבדת 3%.

16:00

המסחר בבורסות וול סטריט צפוי להיפתח על רקע המשך מבול דוחות לרבעון השלישי. מניית בואינג  היכתה את התחזיות והעלתה את תחזית הרווח וההכנסות לשנה כולה. ברבעון השלישי בואינג רשמה עלייה של 30% ברווח הנקי ל-2.4 מיליארד דולר. 

מנייתה של AT&T נופלת בכ-3% בשלב של טרום המסחר בוול סטריט, וזאת לאחר שהחברה רשמה רווח של 90 סנט למניה, ובכך פספסה את התחזיות ב-4 סנט למניה. ההכנסות עלו ב-15.3% ל-45.74 מיליארד דולר - מעל התחזיות המוקדמות להכנסות של 45.65 מיליארד דולר.

14:00

המדדים המובילים בבורסות אירופה נסחרים בעליות שהתגברו בשעה האחרונה, כאשר הקאק והפוטסי עולים בכ-1% ומדד הדאקס מטפס 0.8%.

חברת UPS  דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי ועמדה בתחזית הרווח אך פספסה בשורה העליונה. הרווח הנקי עלה ל-1.51 מיליארד דולר, או 1.73 דולרים למניה, לעומת 1.26 מיליארד דולר, או 1.44 דולרים למניה בתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות עלו ל-17.44 מיליארד דולר, לעומת תחזיות השוק להכנסות של 17.49 מיליארד דולר. המניה יורדת 1.9% בטרום המסחר.

13:00

בורסות אירופה נסחרות בעליות נאות, כאשר מדד הדאקס הגרמני מטפס 0.4%, הקאק הצרפתי עולה 0.66% והפוטסי הבריטי עולה בשיעור דומה. מחיר הנפט ללא שינוי מהותי ונסחר סביב 66 דולרים.

דויטשה בנק  דיווח היום על תוצאות הרבעון השלישי של השנה לפיהם הבנק הגדול בגרמניה רשם צניחה של 45% ברווח הנקי ברבעון. מניית דוישה בנק מאבדת כ-3.5% בבורסת פנרנקפורט. הרווח הנקי הסתכם ב-229 מיליון אירו ברבעון השלישי, לעומת רווח של 649 מיליון אירו ברבעון המקביל אשתקד. 

ברקליס  דיווח על רווח של כמיליארד ליש"ט ברבעון השלישי של השנה, מעל תחזיות האנליסטים בשוק לרווח של 723 מיליון ליש"ט.

חברת אבטחת הסייבר צ'ק פוינט  מבצעת רכישה ראשונה מאז שנת 2015, ובדומה לרכישות הקודמות, גם הרכישה הנוכחית היא של חברה ישראלית. צ'ק פוינט הודיעה היום על רכישת Dome9, בעסקה שאמורה לחזק את הצעת הערך של צ'ק פוינט בתחום אבטחת תשתיות הענן. היקף העסקה הוא כ-175 מיליון דולר (בתוספת סכום נוסף על אופציות ומניות חסומות), סכום גבוה אך הוא אינו נחשב מהותי לצ'ק פוינט, שבסוף הרבעון השלישי היו בקופתה מזומנים והשקעות בהיקף של למעלה מ-4 מיליארד דולר.

11:40

המסחר בבורסת אסיה ננעל היום במגמה מעורבת: מדדי ניקיי  ושנחאי  עלו ואילו הנג סנג , קוספי  ו-ASX 200  ירדו. המסחר באירופה מתנהל בעליות גם בשעה זו. 

מניית Societe  הצרפתית מזנקת בעקבות פרסום דוחות טובים. 

10:45

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר בעליות: דאקס , פוטסי , קאק  וסטוקס 600  עולים. המסחר באסיה עבר למגמה מעורבת. כך, מדדי ניקיי  ושנחאי  עולים ואילו הנג סנג , קוספי  ו-ASX 200  יורדים.

מניית Kering  הצרפתית עולה בעקבות דוחות חזקים מהמצופה ברבעון השלישי. מניית דויטשה בנק  יורדת לאחר שדיווחה על ירידה של 65% ברווח לעומת הרבעון המקביל. 

מניית סובארו  נופלת במסחר בטוקיו לאחר שהחברה הורידה תחזיות לרווח תפעולי למחצית הראשונה של השנה הפיסקלית שלה. מניית SK Hynix נופלת בכ-3.5% בבורסת הונג קונג. 

מחיר הנפט  נסחר הבוקר בירידות קלות לאחר שאתמול סיים את הירידה היומית החדה ביותר מאז יולי כשנפל בכ-4%. כעת מחיר חבית עומד על 66.37 דולר.

06:00

המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום (ד') במגמה שלילית, בעקבות הנעילה השלילית אמש בשוקי ארה"ב. למרות שהמסחר אמש ננעל בירידות, הצליחו מדדי דאו ג'ונס , נאסד"ק  ו-S&P 500  למחוק את רוב הירידות החדות שנרשמו מתחילת המסחר. זו הפעם החמישית ברציפות שמדד S&P 500 מסיים את המסחר בירידות. שלושת המדדים המובילים איבדו לפחות 4.8% מתחילת החודש. 

היום מדדי בורסות אסיה מגיבים בתנודתיות, והמדדים המובילים בסין, שנחאי  והונג-קונג , רושמים עליות קלות, ובורסת יפן  נסחרת בטריטוריה שלילית.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התקיף שוב את הפדרל ריזרב ואת העומד בראשו, ג'רום פאואל. טראמפ אמר בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל" שהתקיים אמש כי פאוא מסכן את צמיחת הכלכלה האמריקאית ו"נראה כמעט שמח להעלות ריביות".

הצפי להגדלת התפוקה הסעודית הפיל את מחיר הנפט ביותר מ-4% לשפל של חודשיים: מחיר הנפט  מתאושש ועומד כעת על 66.61 דולר לחבית - מדובר בירידה של כמעט 10 דולר ממחיר השיא ב-4 השנים האחרונות שאליו הגיע הנפט בתחילת אוקטובר. אמש הגיע למחיר של 66.24 - הירידה היומית החדה ביותר במחיר מאז ה-11 ביולי. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988