הצד הפיננסי של הדיגיטל: מסכמים חצי יובל ומביעים אופטימיות מהעתיד

בתחילת השבוע ציינה דנאל, חברת הפתרונות הדיגיטליים לניהול נכסים פיננסיים שמקבוצת חילן-נס, 25 שנים להיווסדה

אמיר אייל, דפנה גונן וגילעד אלטשולר / צילום: ארז בלסברג
אמיר אייל, דפנה גונן וגילעד אלטשולר / צילום: ארז בלסברג

הצד הפיננסי של הדיגיטל: מסכמים חצי יובל ומביעים אופטימיות מהעתיד

בתחילת השבוע ציינה דנאל, חברת הפתרונות הדיגיטליים לניהול נכסים פיננסיים שמקבוצת חילן-נס, 25 שנים להיווסדה. את חגיגות חצי היובל היא ערכה במפגש שעסק בעתיד הענף ובעיקר בשינויים שהביאה עימה המהפכה הדיגיטלית.

אבי באום, יו"ר חילן, שחר אפעל, מנכ"ל נס ודני גז, מייסד ומנכ"ל דנאל, קיבלו את פני האורחים. גז נזכר כיצד הכל החל, כאשר במהלך שיחה עם חברו גילעד אלטשולר, מייסד ובעלי אלטשולר שחם, הוא נחשף לצורך דאז של בתי ההשקעות בפתרונות ממוחשבים, מה שהוביא בסופו של דבר להקמת החברה. רגע נוסטלגי נוסף ואף ותיק יותר התרחש כאשר באום פגש את אבנר חדד, מייסד ומנכ"ל קסם תעודות סל, מי שגדל איתו באותו בניין בנתניה.

אלטשולר ניסה להרגיע את החשש מהתחזיות הפסימיות הצפויות לדור ה-X וה-Y לכשיגיעו לגיל פרישה וטען כי "הדאגה לא במקום. יהיו הזדמנויות חדשות, ואנו יוצאים מנקודת הנחה שלא תמיד התשואות יישארו נמוכות כפי שהן היום. אני עדיין לא רואה בעיה אמיתית באופק", הוא אמר.

עוד בתוכנית: פול קליין, מנכ"ל וידאה ניהול השקעות מקבוצת לאומי, שיתף את הקהל בפעילות ניהול התיקים הדיגיטלי של החברה שעלה לאוויר לפני כשלושה שבועות ובמכרז להפעלתו זכו נס ודנאל.

עוד נכחו: אלי מזרוח, לשעבר מנכ"ל גולף והיום מייסד ומנכ"ל בית ההשקעות Silver Castle; דפנה גונן, מנכ"לית פיוניר ניהול הון; רו"ח אמיר אייל, יו"ר אינפיניטי אילים; חגי בדש, מייסד ובעלי בית ההשקעות פורטה; ז'אק גולדהר, מנכ"ל סאגה סלקט ניהול נכסים ואחרים.

אבנר חדד, שחר אפעל, פול קליין ודני גז
 אבנר חדד, שחר אפעל, פול קליין ודני גז

אחרי הבחירות: מי ואיך עושה שימוש במידע פרטי ולשם מה? 

כנס שערך היום (ד') משרד עורכי הדין AYR - עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות' יחד עם ארגון היועצים המשפטיים (ACC), עסק שוב בנושא הגנת הפרטיות ותקנות GDPR.

הפעם עמדו על הפרק, בין היתר, הקמפיינים שליוו את הבחירות לרשויות המקומיות. עו"ד אייל שגיא, שותף ומנהל מחלקת פרטיות, עיבוד נתונים וסייבר במשרד, טען כי במקרה זה, הפיתוי לסחור במידע אישי גובר על החשש מתביעות אפשריות נגד שימוש במידע פרטי. כאשר נשאלה השאלה - מהי הגדרת מידע אישי, התברר כי לצורך העניין מצב הסוללה וסוג המכשיר הנייד הם בהחלט מידע אישי שכזה.

שגיא הסביר כי מצב הסוללה יכול להעיד על מצב אישי-נפשי, היות שמי שהסוללה שלו נגמרה, סביר שיהיה לחוץ יותר ולכן, בהזמנת שירותי מוניות אובר למשל - הוא ישלם יותר על הנסיעה.

נושאים נוספים שעלו במפגש היו הכלים הטכנולוגיים "להתמודדות מול תקנות הפרטיות GDPR", אותם סקר עו"ד בן חקלאי, מנהל תחום משפטי-מסחרי במיקרוסופט; ואילו עו"ד הלית שמחוני, שותפה ומנהלת מחלקת דיני עבודה במשרד, סקרה את המותר והאסור בבדיקות הרקע לעובדים בתהליך גיוסם לעבודה והציגה את חשיבות השקיפות של המעסיק מול העובד בכל הנוגע לאבטחת המידע ופרסום נהלי עבודה ותקנון המשמעת.

עוד נכחו: נירה פורן, מנכ"לית ACC; שון בן דרור, יועץ כללי רד-בינת; אמיר אליצור, יועמ"ש דקסל פארמה; טל טורנצ'יק וטל זוהר מהמחלקה המשפטית של פרטנר תקשורת; הילה ביטון, יועמ"ש קימברלי קלארק; אורן אברג'יל וטלי לאור, יועמ"ש אלביט מערכות; אלישע בומבלט, יועמ"ש נובל אנרג'י מידטרניין; רותם רגב, יועצת בכירה בסייבר-ארק תוכנה; טל בר-אל ואלנה ריפטין מהמחלקה המשפטית של טבע; מוטי ספרדי, סגן יועמ"ש קמהדע ועוד.

בן חקלאי, הלית שמחוני ואייל שגיא / צילום: יעל עמוס
 בן חקלאי, הלית שמחוני ואייל שגיא / צילום: יעל עמוס

סיפור מהלב: מי תרמו חצי מיליון שקל למספרה שבבית החולים שיבא?

ביום שני בערב, רגע לפני שנהנינו מיום החופש השמשי וצעדנו לקלפיות, נאספו בתיאטרון יהלום ברמת גן אורחי ערב ההתרמה של מטופלות מרכז הסרטן בבית החולים שיבא. את הערב הובילה ורד גרינבוים, מנכ"לית אגודת הידידים של בית החולים בשיתוף מעצב השיער אילן מרגלית ומספרת A-Z, כשמטרת גיוס התרומות הייתה רכישת פאות למטופלות המרכז שידן אינה משגת, בחסות ראשית של חברת לוריאל.

במקבלי הפנים היו גם פרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי המשולב וגליה מאור, יו"רית אגודת הידידים, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי. במהלך האירוע הוצג פרויקט המספרה שבמרכז, בניהולם של אילן מרגלית ושמעון וקנין, פרויקט אותו הם מבצעים כבר 15 שנה בהתנדבות, כאשר הם גם מספקים במספרה פאות למטופלות מעוטות יכולת, ומממנים אותן מכיסם הפרטי. בסופו של הערב נאספו לטובת מטרה זו, למעלה מחצי מיליון שקלים.

תרמו והתרגשו: אלי שגיב מנכ"ל לוריאל ישראל; אילן גרינבוים, יו"ר קרן הגידור גרניט אלפן הנכנס ונשיא ישראלינק; ליז ומנשה שמש, מנכ"ל ובעלי קרן הגידור גרניט אלפן; אבי לוין, מנכ"ל אבילטי; פנינה ומשה אדרי, בעלי יונטייד קינג; מיכל ויובל רכבי שותפים בקרן BRM; הדסה פתאל, מבעלי רשת פתאל ובן זוגה איש העסקים מאיר אוזן; עו"ד עינת לסר; נעמה ודב בהרב, לשעבר יו"ר התעשייה האווירית ומנכ"ל אמדקוס; איש העסקים לוני הרציקוביץ' ורעייתו רותי; משה כהן, מנכ"ל ובעלי חברת אלדן שירותי דרך;  רוחלה ואפי רוזנהויז, יו"ר גולף; מטי קרסו, מבעלי קרסו מוטורס; ואחרים.

 ורד גרינבוים ומטי קרסו / צילום: רפי דלויה
  ורד גרינבוים ומטי קרסו / צילום: רפי דלויה

דב ונעמה בהרב / צילום: רפי דלויה
 דב ונעמה בהרב / צילום: רפי דלויה

צרו איתנו קשר *5988