ננו דיימנשן רוצה להתרחב: הגישה תשקיף לגיוס של עד 28.8 מיליון דולר בנאסד"ק

ההון שיגויס ישמש את יצרנית מדפסות התלת-ממד, בין השאר, להמשך הרחבת המכירות והשיווק הגלובליים שלה • ננו דיימנשן נסחרת במקביל ברשימה המשנית של בורסת נאסד"ק ובבורסה של תל אביב, ושווי השוק שלה הוא 37 מיליון דולר, לאחר ירידה של 52% במחיר המניה בשנה האחרונה

מדפסת שח ננו דיימנשן / צילום: יח"צ
מדפסת שח ננו דיימנשן / צילום: יח"צ

חברת ננו דיימנשן, המייצרת מדפסות תלת-ממד, הגישה תשקיף לגיוס של עד 28.8 מיליון דולר בנאסד"ק.

לפי התשקיף, הסכום שיגויס בהנפקה ישמש את החברה להמשך הרחבת המכירות והשיווק הגלובליים שלה, להגדלת יכולות הייצור וכן להון חוזר וצרכים עסקיים כלליים, שעשויים לכלול רישוי של קניין רוחני ופיתוח של מוצרי הדור הבא.

בסוף הרבעון השלישי היו בקופת ננו דיימנשן מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של 7.5 מיליון דולר, לאחר שבפברואר האחרון החברה גייסה 13.8 מיליון דולר בהנפקת ADS (איגרות מעקב אחרי מניה שנסחרת בבורסה זרה) בדיסקאונט ביחס למחיר המניה.

החתם שמלווה את החברה לפי התשקיף הנוכחי הוא A.G.P, בעוד שבהנפקה הקודמת היו לה חתמים אחרים. בפן המשפטי מלווה את ננו דיימנשן עו"ד עודד הר-אבן ממשרד ZAG S&W זיסמן אהרוני גייר ושות'.

ננו דיימנשן נסחרת במקביל ברשימה המשנית של בורסת נאסד"ק ובבורסה של תל אביב, ושווי השוק שלה הוא 37 מיליון דולר. זאת, לאחר ירידה של 52% במחיר המניה שלה בשנה האחרונה.

ננו דיימנשן, המנוהלת על ידי עמית דרור, מייצרת מדפסות תלת-ממד שמסוגלות להדפיס רכיבים אלקטרוניים שונים. בשבוע שעבר פרסמה החברה את דוחות הרבעון השלישי, רבעון בו ההכנסות שלה הסתכמו ב-1.7 מיליון דולר, לעומת 142 אלף דולר בלבד ברבעון המקביל (החברה התחילה להציג מכירות בשנה שעברה). בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2018 הכנסות ננו דיימנשן הסתכמו ב-3.4 מיליון דולר, צמיחה של 745% ביחס לתקופה המקבילה ב-2017.

צמצום ההפסדים

במקביל לצמיחה בהכנסות, ננו דיימנשן הצליחה גם לצמצם את ההפסדים התפעוליים והנקיים ברבעון השלישי ומתחילת השנה. ההפסד התפעולי ברבעון השלישי הסתכם ב-3.6 מיליון דולר, ירידה של 13.1% מהרבעון המקביל, ומתחילת השנה הוא הגיע ל-11.4 מיליון דולר, ירידה של 9.6%. ההפסד הנקי ברבעון עמד על 3.6 מיליון דולר לעומת 4.1 מיליון דולר ברבעון המקביל, ומתחילת השנה החברה הפסידה 11.5 מיליון דולר, לעומת 13.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2017.

לפני כשבועיים, מניית ננו דיימנשן זינקה ב-13% ביום המסחר בתל אביב, לאחר שהחברה דיווחה על "פריצת דרך בתחום הדפסת תלת-ממד של רכיבים אלקטרוניים", כשנמצא כי מעגלי RF שמודפסים בתלת-ממד באמצעות מדפסות החברה, זהים למעגלים שפותחו בשיטות ייצור מסורתיות.

לפי התשקיף, הסכום שיגויס בהנפקה ישמש את החברה להמשך הרחבת המכירות והשיווק הגלובליים שלה, להגדלת יכולות הייצור וכן להון חוזר וצרכים עסקיים כלליים, שעשויים לכלול רישוי של קניין רוחני ופיתוח של מוצרי הדור הבא. בסוף הרבעון השלישי היו בקופת ננו דיימנשן מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של 7.5 מיליון דולר, לאחר שבחודש פברואר האחרון החברה גייסה 13.8 מיליון דולר בהנפקת ADS (אגרות מעקב אחרי מניה שנסחרת בבורסה זרה) בדיסקאונט ביחס למחיר המניה. 

צרו איתנו קשר *5988