פתאל עושה שוב WeWork: מקימה סניף שני של חללי עבודה ברעננה

החברה שכרה שתי קומות בבניין משרדים חדש שמקימה אקרו נדל"ן בעיר • מדובר בסניף העצמאי השני שמקימה פתאל שאינו מצוי בתוך אחד ממלונותיה • הבניין צפוי להתאכלס במהלך 2019 • מבדיקת "גלובס"' מרבית חללי העבודה המשותפים נמצאים בת"א • חללי עבודה משותפים - כל מה שצריך לדעת

הדמיית הבניין ברעננה / צילום: פלג אדריכלים
הדמיית הבניין ברעננה / צילום: פלג אדריכלים

חצי שנה לאחר שהודיעה רשת המלונות פתאל, כי בכוונתה להיכנס לתחום מתחמי העבודה המשותפים, השלימה הרשת עסקה במסגרתה תשכור 3,500 מ"ר באזור התעשייה הצפוני של העיר, לטובת הקמת מתחם חללי עבודה משותפים. השטח מתפרש על פני שתי קומות בבניין המשרדים החדש A TOWER שמקימה אקרו נדל"ן ברחוב התדהר 5, ושצפוי להתאכלס במהלך 2019. הבניין כולל 10 קומות משרדים מעל קומת מסחר, כאשר פתאל שכרה את שתי הקומות העליונות בבניין (9,10) שכוללות יחד 3500 מ"ר. דמי השכירות בעסקה מוערכים בין 60-65 שקל למ"ר ברמת מעטפת, ו־80 חניות שעלותן נעה סביב 450 שקל למ"ר. מתחם חללי העבודה המשותפים שתפתח פתאל בבניין, אמור לשמש יזמים, בעלי מקצועות חופשיים, עסקים קטנים וחברות סטארט-אפ.

חללי עבודה לצד בית מלון

באוגוסט האחרון, הודיעה רשת המלונות, בשליטת איש העסקים דוד פתאל, על כוונתה להיכנס לתחום חללי העבודה המשותפים, בארץ ובעולם. זאת בדגש על מיקומים הסמוכים לבתי מלון של הרשת, שמערך השירותים המלונאיים בהם, יעניק ערך מוסף למתחמי העבודה הסמוכים, בתחומי המזון והבריאות למשל. לפני חודש השלימה פתאל עסקה ראשונה בתל-אביב, כאשר שכרה שתי קומות בשטח 1,400 מ"ר במגדל אמות ביטוח בדרך בגין בתל-אביב. מדובר במתחם ששטחו כמחצית מהשטח ששכרה הרשת ברעננה. מגדל אמות ביטוח בתל-אביב מצוי באותו הקומפלקס שבו מפעילה פתאל את מלון NYX, גם כן במסגרת הסכם שכירות ארוך טווח עם אמות. העסקה ברעננה היא למעשה העסקה הראשונה במסגרתה שוכרת הרשת שטח עצמאי לחללי עבודה שאינו נשען על מלון סמוך של הרשת. את העסקה הוביל רון יריב, מנהל תחום חללי העבודה המשותפים בפתאל בסיוע רואי דינוביץ, ראש מנהלת העסקים בעיריית רעננה.

מספר הסניפים בכל עיר שמפעילים השחקנים המרכזיים בתחום
 מספר הסניפים בכל עיר שמפעילים השחקנים המרכזיים בתחום

הפרויקט בו תפעל פתאל ברעננה ממוקם בסמיכות לכביש 4, לכביש 531 החדש, לצומת כפר-סבא-רעננה צפון ולתחנת הרכבת שנפתחה לאחרונה ברעננה, נמצא כאמור בשלבי בנייה מתקדמים ואכלוסו צפוי בחודשים הקרובים. הוא כולל קומת מסחר ומעליה 10 קומות משרדים בשטח כולל של כ-18 אלף מ"ר, וכן חניון תת קרקעי לכ-500 כלי רכב. גודל קומה טיפוסית בקומפלקס הוא 1,723 מ"ר ברוטו. אפקון, מקבוצת שמלצר, משמשת כקבלן הביצוע בפרויקט. עוד נודע ל"גלובס" כי שוכר נוסף בבניין הוא משרד רו"ח שטרק את שטרק בבעלות רו"ח משה שטרק ורו"ח איריס שטרק, שמונתה לאחרונה לנשיאת לשכת רואי החשבון בישראל, ששכרו קומה אחת בבניין.

תל-אביב וכל שאר הערים

מבדיקת "גלובס" עולה כי ברעננה פועל רק עוד חלל עבודה משותף אחד, של חברת ריג'ס שמפעילה כיום 17 סניפים בישראל. לחברת WeWork יש כיום 11 סניפים של חללי עבודה משותפים. בעוד חודש צפויה החברה לפתוח את חלל העבודה המשותף הגדול ביותר בישראל. הסניף ייפתח בפרויקט ToHa , שבבעלות חברות הנדל״ן אמות וגב ים ברחוב תוצרת הארץ 6 בתל-אביב. WeWork היא השוכרת הגדולה ביותר בפרויקט, לאחר ששכרה 6 קומות בבניין. עוד עולה מהבדיקה כי השחקניות הבולטות בתחום מפעילות בתל-אביב 32 חללי עבודה משותפים. בהרצליה, מפעילות חברות אלה 6 חללי עבודה משותפים ובחיפה קיימים שלושה.

השחקנים הבולטים, חללי עבודה משותפים
 השחקנים הבולטים, חללי עבודה משותפים

צרו איתנו קשר *5988