היינאן איירליינס משיקה קו ישיר נוסף בטיסות מת"א לסין

הקו החדש לעיר שנזן יחליף את טיסותיה של החברה הסינית בין ת"א לגוואנז'ו • המחיר יתחיל ב-650 דולר לטיסת הלוך ושוב • הקווים לסין אמנם גדלים, אבל מספר התיירים הסינים שמגיעים לישראל נמצא בירידה

מטוס של היינאן איירליינס / צילום: שאטרסטוק
מטוס של היינאן איירליינס / צילום: שאטרסטוק

חברת התעופה היינאן איירליינס משיקה קו טיסות חדש, מתל-אביב לעיר שנזן בסין. הקו יחליף את טיסותיה של החברה הסינית בין תל-אביב לגוואנז'ו.

שנזן נמצאת במרחק לא גדול מגוואנג'ו (30 דקות ברכבת מהירה המחברת בין הערים), והטריגר של היינאן הוא מענק משמעותי שהיא מקבלת מהממשל בשנזן להעתקת הקו. מטרת הממשל המקומי היא לפתח את שנזן כהאב (נמל בית) בינלאומי. משנזן מפעילה היינאן טיסות למספר יעדים, בהם אוסקה ביפן, אוקלנד בניו-זילנד ובריסביין באוסטרליה, מה שפותח אפשרות לטיסות קונקשן ליעדים אלה מישראל. בנוסף, היינאן מפעילה טיסות ישירות מתל-אביב לביינג'ינג' ולשנחאי. 

לאור הקרבה הגיאוגרפית של שנזן להונג-קונג, היינאן לא תקבל מענק ממשרד התיירות הישראלי עם פתיחת הקו מיעד חדש. עם זאת, המענק שהיא מקבלת מממשל שנזן מפצה על כך. שנזן היא בעיקר יעד עסקי בשל חברות ענק שממוקמות בה, בהן וואווי וטנסנט. העיר מונה 20 מיליון תושבים.

סגירת הקו מגאוונג'ו תאפשר לחברת תעופה סינית אחרת, צ'יינה איסטרן, לפתוח במקומה קו ישיר לתל-אביב. נזכיר כי ב-2018 נפתח טיסות ישירות של חברה סינית נוספת, סצ'ואן איירליינס, שהשיקה קו ישיר בין תל-אביב לצ'נגדו, בירת חבל סצ'ואן.

הקווים לסין אמנם גדלים, אבל מספר התיירים הסינים שמגיעים לישראל נמצא בירידה: אזהרות מסע שהפיצה ממשלת סין בתחילת שנת 2018, לצד חשש מהמצב הביטחוני באזור, הרחיקו את הסינים מישראל. מתוך 4.1 מיליון התיירים שפקדו את ישראל בשנת 2018, מספר התיירים הסינים עמד על 104.5 אלף, זאת לעומת 122.5 אלף בשנת 2017 - ירידה של 15%. ממשלת סין כבר הסירה את אזהרת המסע שלה, מה שמפיח תקווה כי שנת 2019 תסתכם עם מספר גדול יותר של תיירים סינים, אחת המדינות הבולטות בגידול בהיקף התיירות היוצאת ממנה, לצד הודו. 

קו תל-אביב-שנזן של היינאן איירליינס יפעל בתדירות של פעמיים בשבוע החל מ-22.2.19. הטיסות יבוצעו במטוסי דרימליינר, והן ימריאו מישראל בשעות הצהריים ובשעות הלילה בטיסות החזור מסין. מחירי הטיסות כפי שמופיעים באתר החברה מתחילים ב-650 דולר לטיסת הלוך ושוב במחלקת "אקונומי סייבר".

צרו איתנו קשר *5988