נעילה מעורבת בוול סטריט על רקע עליית שיעור האבטלה בארה"ב; מניית אמזון נפלה בכ-5.5% לאחר הדוחות

דיוטשה בנק פרסם דוחות מאכזבים לרבעון האחרון של 2018 • נתוני התעסוקה בארה"ב חושפים כי שיעור האבטלה בחודש ינואר עלה ל-4%, תוספת המשרות חוותה צמיחה משמעותית והיא הסתכמה על 304 אלף משרות חדשות • אמש, אמזון הציגה תוצאות טובות לרבעון הרביעי של 2018 אך הציגה תחזית מאכזבת לרבעון הראשון של 2019. שווי החברה נפל בלמעלה מ-30 מיליארד דולר

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

נעילה מעורבת בבורסות וול סטריט. כך, הדאו ג'ונס  וה-S&P 500  רשמו עליות, הנאסד"ק  ירד. הדאו סגר רצף עליות של 6 שבועות.

מניית אמזון  ננעלה בירידות של 5.5%, לאחר הדוחות שפרסמה אמש.

20:50

מגמה מעורבת בוול סטריט כאשר הנאסד"ק  חוזר לרשום ירידות. הדאו ג'ונס  וה-S&P 500  רושמים עליות קלות.

מניית אמזון  נופלת בלמעלה מ-5%, לאחר שאמש פרסמה את דוחותיה הכספיים לרבעון הרביעי.

ענקית המסחר אמזון הציגה תוצאות טובות ברבעון הרביעי הודות לעונת חגים חזקה וצמיחה מהירה בהכנסות של שירותי הענן של החברה. עם זאת, החברה הציגה תחזית נמוכה מזאת של האנליסטים לרבעון הראשון של השנה. בשורה העליונה הציגה החברה הכנסות של 72.4 מיליארד דולר, בטווח העליון של התחזיות שלה ומעל תחזית האנליסטים להכנסות של 71.8 מיליארד דולר. ההכנסות ברבעון הרביעי של השנה משקפות צמיחה של 20%.

אמנם החברה עקפה את התחזיות שפירסמה לפני שלושה חודשים, אך התחזיות האלו איכזבו את האנליסטים, שציפו שיהיו גבוהים יותר בעונת החגים.

שווי החברה נפל בלמעלה מ-30 מיליארד דולר.

19:00

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, לאחר דוח התעסוקה בארה"ב ונתוני מאקרו טובים. כך, בורסות לונדון , פריס  וגרמניה  ננעלו בעליות, בורסת מילאנו  ננעלה בירידות.

מניית דויטשה בנק  ירדה היום, לאחר שפרסם הבוקר את דוחותיו הכספיים לרבעון הרביעי של 2018 בהיחלשות, כולל הרווח המלא שלו ל-2018 שעמד על 341 מיליון אירו (390 מיליון דולר), אשר לא עמד בתחזיות האנליסטים שציפו ל-461 מיליון אירו. 

17:45

המדדים העיקריים בוול סטריט עברו לעליות. כך, מדדי הדאו ג'ונס , הנאסד"ק  וה-S&P 500  עולים בשעה זו לאחר שהנאסד"ק רשם ירידות בפתיחת המסחר. 

הדאו ג'ונס עולה בכ-160 נקודות, מובל על ידי  Merck  ו-Exxon Mobil. מניות הטק והאנרגיה מושכות את ה-S&P 500 למעלה.

16:30

בורסות וול סטריט פתחו את חודש פברואר במגמה מעורבת, כאשר הדאו ג'ונס  וה-S&P 500  עולים והנאסד"ק  רושם ירידות, לאחר דוח התעסוקה ועליית שיעור האבטלה בארה"ב.

"זה היה דוח תעסוקה מעולה", אמר ג'יי ג'יי קינהאן, אסטרטג ב-TD Ameritrade. "ישנן שתי סיבות עיקריות לתגובת השוק. ראשית, רק הסתיימה פגישת הפד לפני 48 שעות, כך שזה לא עומד להשפיע עליהם בכל מקרה. השנייה היא שביחד עם השבתת הממשל, זה היה מעט מבלבל עבור הציבור".

15:30

לאחר שמוקדם יותר השבוע הודיע הפד בראשותו של ג'רום פאואל על החלטתו להותיר את הריבית בארה"ב על כנה, במה שמסתמן כהאטה בקצב העלאות הריבית לשנה הקרובה, היום פורסם דוח התעסוקה בארה"ב. נתוני התעסוקה חושפים כי שיעור האבטלה שיעור האבטלה בחודש ינואר עלה מ-3.9% ל-4%, בניגוד לציפיות שחזו כי יוותר על 3.9%, זאת בעקבות השבתת הממשל הארוכה.

תוספת המשרות בחודש ינואר בנטרול השפעת גיוס העובדים בחקלאות חוותה צמיחה משמעותית והיא הסתכמה על 304 אלף משרות חדשות, מעל התחזיות שעמדו על 165 אלף משרות חדשות בלבד. 

נשיא הפד בסנט לואיס, ג'יימס בולארד, אמר היום כי הוא מרוצה משיעור הריבית, וכי זהו הזמן להמתין ולראות. "שיער הריבית צופן לנו שנתיים טובות מבחינת הכלכלה", אמר בולארד. "אני מרוצה שחברי הפד החליטו להיות סבלניים, אני אומר כבר מזה זמן שעלינו לקחת הפסקה ולהמתין עם העלאות הריבית".

החוזים העתידיים מאותתים על פתיחה מעורבת בבורסות ארה"ב.

11:15

המסחר בשוקי אירופה מתנהל במגמה חיובית: הפוטסי באנגליה עולה 0.25%, הקאק הצרפתי מוסיף 0.12% ומדד דאקס הגרמני עולה 0.19% הבוקר. המדד הכלל אירופי סטוקס 600 עולה 0.25%.

לאחר שסיים את הרבעון הרביעי של 2018 בהיחלשות, דויטשה בנק פרסם הבוקר את דוחותיו, כולל הרווח המלא שלו ל-2018 שעמד על 341 מיליון אירו (390 מיליון דולר), אשר לא עמד בתחזיות האנליסטים שציפו ל-461 מיליון אירו. מניית הבנק  יורדת בשעה זו.

שוקי אסיה ננעלו במגמה מעורבת, מדד שנחאי עלה מעל 1%, הניקיי נותר מאוזן ומדד ההנג סנג בהונג קונג ירד כ-0.3%.

08:20

מגמה מעורבת בשוקי אסיה הבוקר, מדד שנחאי  עולה 0.93%, הניקיי  מאוזן ואילו בהונג קונג, מדד ההנג סנג  יורד 0.3%.

מניית ענקית הגיימינג נינטנדו  צונחת קרוב ל-9% לאחר שהחברה חתכה את תחזית מכירות קונסלת סוויטץ' שלה.

באוסטרליה, מדד ASX  עולה על רקע עליות במגזר החומרים - מניות הפלדה, הכרייה והמתכות, ביניהן ריו טינטו , בי.אייץ'.פי ביליטון  ו- פורטסקיו מטאלס גרופ , עולות עד כ-2.4%.

אמש בורסות וול סטריט ננעלו בעליות, כאשר מדד S&P 500 נעל את חודש ינואר הטוב ביותר שלו מאז 1987.

ענקית המסחר המקוון אמזון הציגה תוצאות טובות ברבעון הרביעי הודות לעונת חגים חזקה וצמיחה מהירה בהכנסות של שירותי הענן של החברה. עם זאת, החברה הציגה תחזית נמוכה מזאת של האנליסטים לרבעון הראשון של השנה והמניה  נפלה 5% במסחר המאוחר.

צרו איתנו קשר *5988