וול סטריט ננעלה ביציבות: בואינג השלימה נפילה של 10% מההתרסקות

בריטניה דחתה את האפשרות לקיום משאל עם נוסף באם לצאת מהאיחוד האירופי • מכירות הבתים בארה"ב ירדו ב-6.9% בחודש ינואר • טראמפ על השיחות עם סין: "אם זו לא תהיה עסקה טובה עבורנו, לא נעשה אותה" • הפרלמנט הבריטי יצביע היום על הארכת הדיונים על הברקזיט

נסדאק / צילום: רויטרס Peter Morgan
נסדאק / צילום: רויטרס Peter Morgan

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים 

 

22:00

בורסות וול סטריט ננעלו ביציבות. המדדים המובילים ננעלו בנטייה לירידות אך ללא שינוי מהותי לעומת הפתיחה.

מניית בואינג יורדת בכ-1% ומשלימה נפילה של 10% מאז התרסקות המטוס באתיופיה. החברה הודיעה היום על עצירת מסירות המטוסים מהדגם ה'מקולל', בואינג 373 MAX 8.

סנאפצ'ט זינקה ב-12%,פייסבוק איבדה כ-2%.

19:45

ברוב של 334 קולות, בית הנבחרים הבריטי דחה את האפשרות לקיום משאל עם שני בשאלה האם לפרוש מהאיחוד האירופי (ברקזיט). רק אתמול הפרלמנט הבריטי הצביע ברוב גדול בעד הצעת הממשלה כי בריטניה לא תפרוש מהאיחוד האירופי בעוד כשבועיים ללא הסכם מגובש. הליש"ט מגיבה בירידה של 0.6% מול הדולר.

18:45

המסחר באירופה ננעל בעליות כאשר הדאקס טיפס 0.1%, הקאק עלה 0.8% והפוטסי טיפס ב-0.36%. הבורסה במילאנו עלתה ב-0.6%, ומדריד טיפסה ב-0.2%.

18:15

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת בטריטוריה הירוקה, כאשר הדאו ג'ונס מטפס 0.2% ומדד הנאסד"ק עולה 0.1%.

מנייתה של פוינטר טלוקיישן  הישראלית, שהודיעה על רכישתה ב-140 מיליון דולר על ידי I.D. Systems האמריקאית, מזנקת כעת ב-10% בוול סטריט.

כיטוב פארמה  קופצת ב-5% בוול סטריט לאחר שהחברה הודיעה כי תרכוש את הפעילות ההיסטורית של חברת סיקאם בתחום הסרטן. סיקאם פיתחה נוגדן לטיפול בסרטן אשר נמכרה לחברת מרק האמריקאית לפי שווי של 95 מיליון דולר עם אפשרות לקבלת תשלומים נוספים של עד 510 מיליון דולר בתנאי של הצלחת המוצר. אולם, המוצר נכשל בניוי הקליני שערכה לו מרק והיא החזירה אותו לבעלי המניות המקוריים.

16:50

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות של עד 0.2%, על רקע נתוני מכירות הבתים בינואר שהצביעו על האטה. נראה כי הרוכשים בארה"ב עמדו על הגדר בעת השבתת הממשל האמריקאי על רקע בקשת טראמפ למימון בניית החומה מול מקסיקו. מכירות הבתים בארה"ב ירדו ב-6.9% ל-607 אלף בחודש ינואר האחרון, כך דיווחה מחלקת המסחר האמריקאית. 

מניית סנאפ  מזנקת ב-10% על רקע העלאת המלצה למניה ל'קנייה' מצד האנליסט ריצרד גרינפלגד מ-BTIG, שקבע למניה מחיר יעד של 15 דולרים - אפסייד של 25% על מחיר השוק לפני פתיחת המסחר.

15:30

המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות כאשר המדדים המובילים נסחרים כעת ללא שינוי, לאחר העליות שנרשמו אתמול. 

מניית פייסבוק  צונחת ב-2.3% בפתיחה וזאת על רקע הדיווח ב"ניו-יורק טיימס", לפיו פייסבוק נמצאת תחת חקירה פלילית של תובעים פדרליים בארה"ב, בעקבות עסקאות שביצעה עם חברות טכנולוגיה אחרות בהן העבירה להן מידע אישי של מאות מיליוני משתמשים.

13:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת בנטייה לירידות, וזאת לאחר עליות של 0.7% שנרשמו אתמול.

"אני כלל לא ממהר לסגור עסקה מול סין", אמר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "אני רוצה שהעסקה תהיה נכונה. אם זו לא תהיה עסקה טובה עבורנו, לא נעשה אותה. אני מאד מרוצה מהנקודה בה אנו נמצאים כעת, אנו אוספים מיליארדים מתעריפים, בעיקר שמשולמים על ידי סין. באופן רשמי, אנו מתקדמים טוב מאד לקראת עסקה".

באירופה המדדים נסחרים בעליות, כאשר הדאקס מטפס 0.1%, הקאק והפוטסי עולים 0.7% כ"א.

10:20

המסחר באירופה נפתח היום בעליות. פוטסי  עולה ב-0.1%, קאק  מוסיף 0.3% ודאקס  נסחר בעליות קלות. סטוקס 600  נפתח בעליות של 0.3%. המסחר באסיה נסגר במגמה מעורבת. ניקיי  נסגר כמעט ללא שינוי, שנחאי  צנח ב-1.2%, הנג סנג  עלה בכ-0.1%, ASX 200   וקוספי  הוסיפו כ-0.3%.

היום בערב תתקיים הצבעה נוספת בפרלמנט הבריטי, שתקבע הפעם אם בריטניה תאריך את תוקף סעיף 50, אותו הפעילה לפני שנתיים פחות שבועיים במטרה לפרוש מהאיחוד. אם תאושר ההארכה, תקבל הממשלה חודשיים-שלושה נוספים לנסות ולגבש עסקה מסודרת עם האיחוד האירופי. הדבר יפחית את הלחץ העומד בפני הממשלה לגבש צעדי חירום שיאפשרו לה להתמודד עם פרישה חד-צדדית ב-29 במרץ 2019.

מדד הייצור התעשייתי של סין עלה ב-5.3% לעומת צפי לעלייה של 5.5%. 

07:45

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת, זאת לאחר נעילה חיובית בארה"ב אמש.

בורסת טוקיו  רושמת עליות קלות, תנודתיות בבורסת הונג קונג  ובשנחאי  הירידות מעמיקות אל מתחת ל-1.3%.

בורסות וול סטריט ננעלו אמש כאמור בעליות שערים בהובלת מדד S&P 500 והנאסד"ק שעלו 0.65% בממוצע, ה דאו ג'ונס הוסיף 0.55% לערכו.

מפלה למיי: הפרלמנט הבריטי הצביע אתמול ברוב גדול בעד הצעת הממשלה לקבוע כי בריטניה לא תפרוש מהאיחוד האירופי בעוד כשבועיים ללא הסכם מגובש. 321 תומכים - משורות השמרנים, הלייבור והמפלגות האחרות - הצביעו בעד הצעת החוק שהגישה הממשלה למנוע פרישה שכזו, לאחר שספגה אתמול מפלה שנייה בניסיון להעביר את ההסכם שגיבשה מול האיחוד האירופי בשנתיים האחרונות. 278 חברי פרלמנט התנגדו לכך.

היום יפורסמו נתונים נוספים לגבי הפעילות הכלכלית בסין, וזאת בהמשך להנמכת תחזית הצמיחה על ידי הממשל הסיני ל-6.5% "בלבד" ב-2019, ולאחר ירידה במדד מנהלי הרכש האחרון שפורסם.

עוד יפורסם היום מדד הייצור התעשייתי של סין לשנת 2018. התחזיות של הכלכלנים בשוק הן לעלייה של 5.5%, מה שמהווה ירידה בקצב הייצור לעומת אשתקד.

צרו איתנו קשר *5988