נעילה שלילית בוול סטריט: ורינט ירדה 2.5%, סיוה צללה 13.6%

מורגן סטנלי היכה את התחזיות המורדמות של האנליסטים בשוק, והמניה עלתה ביותר מ-2% • פפסיקו זינקה בלמעלה מ-3% לאחר שהיכתה את התחזיות ברבעון הראשון • מניית IBM צונחה בכ-4% לאחר הדוחות • ורינט איבדה גובה בצל מתקפת סייבר שהופעלה על החברה • מנייתה של מועדון הכדורגל יובנטוס צנחה 17.6% לאחר ההפסד של קבוצת הכדורגל וההדחה מגביע אירופה

וול סטריט IBM /  צילום: Reuters, Brendan McDermid
וול סטריט IBM / צילום: Reuters, Brendan McDermid

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:005

המדדים העיקריים בוול סטריט ננעלו בירידות של עד 0.2%. ורינט סיימה את המסחר בירידות של כ-2.5%, סיוה צללה בלמעלה מ-13%.

21:45

הפסדים חדים בסקטור הבריאות גוררים את וול סטריט: הנאסד"ק  יורד 0.2%, ה-S&P 500  יורד 0.3%. מחיר הנפט  יורד ב-0.5%, הזהב  רושם ירידות גם הוא.  ורינט  יורדת 3%, סיוה  צוללת 13.7%

19:50

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים ביציבות, וללא שינוי מהותי לעומת הפתיחה, וזאת על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון הראשון של השנה. מדד הנאסד"ק משיל 0.1%, הדאו ג'ונס נסחר ללא שינוי ומדד S&P 500 משיל 0.2%.

מניית ורינט  הישראלית מאבדת 3.5% ברקע לדיווח על מתקפת סייבר שפגעה במשאבים רגישים בחברה, אשר היו תחת הגנות רבות. התוקפים דורשים כופר של מיליוני דולרים.

נטפליקס  מאבדת 0.7% בהמשך לפרסום הדוחות אמש לאחר המסחר; מניית IBM  יורדת ב-3.7% לאחר פרסום הדוחות אתמול לאחר הנעילה; מורגן סטנלי  עולה ב-2.4% לאחר שהבנק עלה על התחזיות של השוק ברבעון הראשון; פפסיקו  עולה 3.3% לאחר שהיכתה את התחזיות.

18:45

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות, מלבד מדד הפוטסי שננעל ללא שינוי. מדד הדאקס הגרמני עלה ב-0.4%, וזאת למרות שגרמניה חתכה את תחזית הצמיחה מוקדם יותר היום לשנת 2019. מדד הקאק הצרפתי עלה ב-0.6%. מנייתה של מועדון הכדורגל יובנטוס צנחה 17.6% לאחר ההפסד של קבוצת הכדורגל וההדחה מגביע אירופה.

בוול סטריט המדדים נסחרים סביב רמות הפתיחה ברקע להמשך עונת הדוחות. מדד הנאסד"ק משיל 0.1%, הדאו ג'ונס נסחר ללא שינוי ומדד S&P 500 מאבד 0.1%. 

מניית סיוה  הישראלית (סימול: CEVA) נופלת ב-15% בצל הודעתה של אינטל  על ביטול תוכניתה לייצור שבבי מודם לסמרטפונים G5, כמה שעות לאחר שיריביתה הגדולה על אותו שוק, קוואלקום, יישבה סכסוך משפטי בן שנים עם אפל . לדברי סרגיי ויצ'ונק מאופנהיימר, "אינטל הודיעה שלא תפתח שבבי 5G למכשירי הסלולר, והיא הלקוחה הגדולה של סיוה. הדבר גם מסביר מדוע אפל וקוואלקום הגיעו להסכמות, שכן עכשיו אין לאפל ספק אחר".

17:20

לאחר פתיחה חיובית, המדדים המובילים בוול סטריט מחקו את העליות. מדד הנאסד"ק ללא שינוי, הדאו ג'ונס מאבד 0.1%, מדד S&P 500 מאבד 0.1%.

מניית סיוה  הישראלית (סימול: CEVA) מתרסקת ב-16% בצל ההודעה המפתיעה של אינטל כי תצא מתחום המודמים למכשירי סמארטפון מהדור החמישי (5G). אינטל  תבצע כעת הערכה מחדש של כל פעולותיה בתחומי המודמים למחשבים אישיים המקושרים אל רשתות הדור הרביעי והחמישי, אבזרי IoT ומוצרי רשת אחרים. 

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות ברקע להמשך מבול דוחות כספיים לרבעון, ועל רקע נתוני הסחר של ארה"ב, בעוד הפער המסחרי המשיך לרדת גם בחודש פברואר.

מדד הנאסד"ק עולה 0.6% בפתיחה, הדאו ג'ונס מטפס ב-0.1% ומדד S&P 500 עולה ב-0.3%.

מניית קוואלקום  מזנקת בעוד 15% בהמשך לזינוק של 23% אתמול, וזאת על רקע יישוב הסכסוך המסחרי מול אפל 

מניית נטפליקס  קופצת בכ-2% לאחר פרסום הדוחות אמש לאחר הנעילה, מניית פפסיקו  מזנקת גם היא לאחר שעקפה את התחזיות לרבעון, מניית מורגן סטנלי  עולה ב-1.3% לאחר פרסום הדוחות.

מניית IBM  צונחת בכ-5% בצל הדוחות המאכזבים של החברה שפורסמו אמש לאחר המסחר. החברה פספסה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים, וההכנסות מפעילות ענן, המחשוב הקוגנטיבי והשירותים הטכנולוגיים, עמדו על 11.9 מיליארד דולר, בעוד שהאנליסטים בשוק צפו הכנסות של 12.4 מיליארד דולר.

הגירעון המסחרי של ארה"ב ירד בחודש פברואר ב-3.4% לרמה הנמוכה מזה 8 חודשים, וזאת הודות לעלייה בייצוא של מכוניות ומטוסים וצמצום גירעון הסחר מול סין ואירופה.

14:20

מניית מורגן סטנלי מזנקת ביותר מ-2% בטרום-מסחר לאחר שהבנק דיווח על תוצאותיו הכספיות, וחשף כי הרווח וההכנסות ירדו פחות מהתחזיות של האנליסטים בשוק. הרווח ברבעון הראשון הסתכם ב-2.34 מיליארד דולר, או 1.39 דולרים למניה, לעומת 2.58 מיליארד דולר, או 1.45 דולרים למניה, בתקופה המקבילה אשתקד. התחזיות של השוק היו לרווח של 1.17 דולרים למניה. 

ההכנסות של מורגן סטנלי ברבעון ירדו ב-7% ל-10.29 מיליארד דולר - מעל לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק, שצפו הכנסות של 9.88 מיליארד דולר. ההכנסות ממסחר היכו את התחזיות גם כן, וירדו ב-9% "בלבד", לסכום של 3.44 מיליארד דולר, מעל לתחזיות השוק להכנסות של 3.2 מיליארד דולר.

מניית יובנטוס צונחת ב-15% לאחר שקבוצת הכדורגל הפסידה אתמול במשחק מול אייאקס והודחה מליגת האלופות.

האיחוד האירופי פרסם היום רשימה בת 11 עמודים של מוצרי יבוא מארה"ב בשווי 20 מיליארד דולר עליהם הוא מעוניין להטיל מכסי מגן. בשבוע שעבר, ממשל טראמפ הציג רשימה בת 7 עמודים עם סחורות אירופיות בשווי 11 מיליארד דולר עליהם מתוכננים מכסים

13:30

מניית פפסיקו  עולה במסחר המוקדם בוול סטריט, לאחר שהחברה פרסמה את דוחותיה לרבעון הראשון. החברה רשמה הכנסות של 12.88 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 12.56 מיליארד דולר אשתקד - מעל לתחזיות השוק שצפו הכנסות של 12.66 מיליארד דולר. הרווח למניה הסתכם ב-1 דולרים, לעומת 94 סנט בתקופה המקבילה - מעל לתחזיות השוק שצפו רווח של 92 סנט למניה. נזכיר כי פפסיקו רכשה באחרונה את חברת סודהסטרים הישראלית תמורת 3.2 מיליארד דולר. 

13:20

המדדים המובילים בבורסות אירופה נסחרים במגמה מעורבת, כאשר מדד הדאקס הגרמני מטפס 0.2%, הקאק עולה בשיעור דומה ומנגד הפוטסי נסחר ללא שינוי.

גרמניה חתכה את תחזית הצמיחה לשנת 2019 בחצי, וצופה כעת כי התוצר יעמוד על 0.5%, לעומת תחזית קודמת לעלייה של 1% בצמיחה.

בשעה זו, החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים קלות. החוזים על מדד הנאסד"ק עולים ב-0.3%, החוזים על מדד דאו ג'ונס מטפסים ב-0.1%. 

מניית נטפליקס יורדת בכ-1% בטרום-מסחר. החברה דיווחה אמש לאחר המסחר על תוצאות שעלו על התחזיות, עם מספר שיא של משתמשים, אך קצב שריפת המזומנים של החברה הדאיג את המשקיעים.

מניית IBM צונחת ב-3.7% בטרום-מסחר לאחר הדוחות שפרסמה אמש החברה בתום הנעילה של המסחר בוול סטריט. החברה פספסה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים, וההכנסות מפעילות ענן, המחשוב הקוגנטיבי והשירותים הטכנולוגיים, עמדו על 11.9 מיליארד דולר, בעוד שהאנליסטים בשוק צפו הכנסות של 12.4 מיליארד דולר.

12:15

המסחר באירופה מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. דאקס  נסחר ללא שינוי, קאק  עולה בכ-0.1%, ופוטסי  יורד ב-0.1%. 

מדד המחירים לצרכן לחודש מרץ בבריטניה עלה ב-0.2% לעומת פברואר לעומת צפי לעלייה של 0.3%. 

מניית ABB  עולה במסחר לאחר שמנכ"ל הקבוצה פרש במפתיע. מניית בונזל  צונחת במסחר לאחר שחברת ההפצה הבריטית דיווחה על היחלשות בצמיחה ברבעון הראשון של השנה. 

10:20

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר במגמה מעורבת. דאקס  עולה בכ-0.1%, קאק  נסחר ללא שינוי, ופוטסי  יורד ב-0.3%. סטוקס 600  מאבד 0.2%. המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת. ניקיי  ושנחאי  עלו בכ-0.3%, אך ASX 200  איבד 0.3%, קוספי  נפל ב-0.12% והנג סנג  ננעל ללא שינוי. 

מדד המחירים לצרכן הבריטי לחודש מרץ צפוי להתפרסם היום.

09:15

יבמ ונטפליקס פרסמו אתמול (ג') דוחות כספיים לרבעון הראשון של 2019 לאחר נעילת המסחר בוול סטריט. 

מניית יבמ  ירדה 1.3% במסחר המאוחר, לאחר פרסום הדוחות. לפי הדיווח של החברה, ההכנסות ירדו בכמעט 900 מיליון דולר, ל-18.18 מיליארד דולר לעומת 19.07 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. החברה דיווחה על רווח נקי של 1.59 מיליארד דולר (1.78 דולר למניה) לעומת 1.68 מיליארד דולר (1.81 דולר למניה) בתקופה המקבילה אשתקד. 

נטפליקס משכה מספר שיא של מנויים (9.6 מיליון מנויים חדשים) ברבעון הראשון של 2019, אך החשש משאר השנה מנע את הקפיצה הצפויה בערך המניה. החברה דיווחה על רווח של 344 מיליון דולר, (76 סנט למניה) לעומת 64 סנט למניה לפני שנה. ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-4.5 מיליארד דולר, לעומת 3.7 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

היום יתפרסמו דוחות הרבעון הראשון של פפסיקו ומורגן סטנלי. 

06:15

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת. כך, בורסות טוקיו ושנחאי רושמות עליות של עד 0.3%, בורסת הונג קונג יורדת.

אמש הסתיים המסחר בבורסות וול סטריט בעליות. הנאסד"ק הוסיף 0.3% לערכו, דאו ג'ונס עלה 0.2% ו- S&P 500 ננעל מאוזן בצידו החיובי.

מניית קוואלקום טסה מעל 23% על רקע הפשרה: כפי שפורסם אתמול, אפל וקוואלקום הגיעו לפשרה בנוגע לסכסוך המשפטי על תמלוגים בין שתי החברות. הפשרה תכלול תשלום מאפל לקוואלקום והסכם אספקת שבבים בין שתי החברות המעיד על אפשרות של שימוש עתידי בשבבי קוואלקום על ידי אפל.

סין פירסמה היום שורה ארוכה של נתוני מאקרו טובים מהמצופה, כולל נתוני התוצר המקומי הגולמי הצפוי. 

לפי הנתונים, כלכלת בייג'ין עלתה ב-6.4% בהשוואה לרבעון הראשון של 2019, עלייה של 6.3%. כלכלת סין צמחה כולה ב-6.4% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, וב-6.8% ברבעון הראשון של 2018.

התפוקה התעשייתית זינקה ב-8.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. מספר המכירות הקמעונאיות לחודש צמח ב-8.7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

המשקיעים צפו בהליך ההבראה של הכלכלה הסינית - השנייה בגודלה בעולם - על רקע סכסוך הסחר המתמשך של בייג'ינג עם וושינגטון. נתוני התמ"ג הרשמיים נמדדים באופן נרחב, אך מומחים רבים הביעו זה זמן רב ספקנות בנוגע לאמיתות הדיווחים של סין.

סין גם פרסמה את נתוני מחיר הדיור אתמול, ודיווחה כי מחירי הבתים החדשים הממוצעים עלו מהר יותר בחודש מרץ לעומת החודש שקדם לו.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988