השף העירום איבד את המכנסיים: רשת המסעדות של ג'יימי אוליבר קרסה

החברה, שכוללת 25 מסעדות, מינתה את משרד רואי החשבון KPMG בתור מנהל מיוחד • אימפריית המסעדות של אוליבר סיימה את השנה שעברה עם הפסד של 20 מיליון ליש"ט

ג'יימי אוליבר / צילום: Phil Lewis, WENN.com
ג'יימי אוליבר / צילום: Phil Lewis, WENN.com

אימפריית המסעדות של השף ג'יימי אוליבר נמצאת בסכנת קריסה. לפי "הגארדיאן", החברה, שכוללת 25 מסעדות, מינתה את משרד רואי החשבון KPMG בתור מנהל מיוחד. בחברה של אוליבר מועסקים כ-1,000 איש. 

החברה חיפשה רוכשים בחודשים האחרונים, אחרי שאוליבר החליט למכור בעקבות התחרות העזה בתחום. בשנה האחרונה ירדו המכירות של הרשת האיטלקית Jamie’s Italian בכ-11% ל-101 מיליון ליש"ט, והרשת נאלצה לסגור 12 מסעדות ולפטר 600 עובדים. החברה כולה סיימה את השנה שעברה עם הפסד של כמעט 20 מיליון ליש"ט.

אוליבר מסר כי "אני עצוב מאוד מהשתלשלות העניינים, וברצוני להודות לכל הצוות ולכל הספקים שלנו, שהשקיעו את הנשמה ואת הלב שלהם בעסקים האלה מעל לעשור. אני יודע שזה קשה מאוד לכל מי שמעורב. אני רוצה להודות לכל הלקוחות שתמכו בנו בעשור האחרון. זה היה תענוג אמיתי לשרת אתכם". 

הרשת ניצלה מפשיטת רגל לפני שנה רק לאחר שאוליבר הזרים לה ברגע האחרון 13 מיליון ליש"ט, כחלק מהשקעה בגובה 17 מיליון ליש"ט שנועדה לאפשר את המשך הפעילות. 

אוליבר פרץ לתודעה הציבורית עם תוכנית הבישול "השף העירום", שעלתה לשידור ב-BBC ב-1999. מאז הצליח אוליבר לבנות אימפריית ספרים, תוכניות טלוויזיה ומסעדות, שידעה עליות ומורדות. ב-2015 סגר אוליבר את רשת חנויות הבישול Recipease, ב-2017 נסגרה רשת המסעדות Union Jacks, ובאוקטובר של אותה שנה נסגר גם מגזין האוכל שלו אחרי עשור של פעילות. 

KPMG לא הגיבו לבקשת התגובה של "הגארדיאן".

צרו איתנו קשר *5988