סגירה חיובית בת"א: המדדים עלו בעד 0.5%, טבע זינקה 4%, לאומי ב-2%

ת"א 35 עלה ב-0.3%, ת"א 90 טיפס ב-0.4%, ומדד הבנקים עלה ב-0.8% • מניית לאומי קפצה במחזור השני בשוק • נייס ואלביט מערכות איבדו כ-1% כ"א

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:30

המדדים המובילים בתל אביב ננעלו בטריטוריה הירוקה, בדומה לסנטימנט מעבר לים. ת"א 35 עלה ב-0.3%, ת"א 90 טיפס ב-0.4%, ומדד הבנקים עלה ב-0.8%. 

מניית לאומי קפצה ב-2.25% במחזור השני בשוק. טבע זינקה ביותר מ-4%.

מחזור המסחר הכולל בשוק המניות הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

16:30

המסחר בתל אביב מתנהל בעליות במדדים המובילים, ברקע לפתיחה החיובית בניו יורק. מדד ת"א 35 עולה ב-0.6%, ת"א 90 מטפס ב-0.1%.

מניית ריט 1 עולה ב-1.7%, לאומי קופצת ב-2%, רמי לוי מטפסת ב-1.5%, מניית שופרסל מנגד מאבדת 1%.

מחזור המסחר מסתכם בשעה זו ב-880 מיליון שקל.

13:44

יום המסחר הרביעי לשבוע מתנהל במגמה חיובית. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על מגמה חיובית לקראת פתיחת המסחר שם.

ברקע למסחר בין היתר, שר האוצר האמריקאי, סטיב מנוצ'ין, אמר בראיון בארה"ב כי הסכם הסחר מול סין גובש בכ-90%, וזאת לקראת פגישתם המתוכננת בשבוע הבא של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, ונשיא סין, שי ג'ינפינג, במסגרת ועידת G20.

בבית ההשקעות אי.בי.אי התייחסו בסקירתם השבועית למגמה החיובית האחרונה בבורסות בארה"ב וציינו כי "מהלך העליות האחרון בשוק המניות האמריקאי נתמך בירידת תשואות ובהתרחבות מכפילים. כך, ללא שיפור ניכר ברווחי החברות (שמן הסתם ייתר את הפחתות הריבית), תידרש התרחבות נוספת של המכפילים בכדי להצדיק את המשך העליות, אך רמת המכפילים הנוכחית הגבוהה, 17, מציבה פוטנציאל מוגבל יחסית למהלך שכזה".

לגבי שוק החוב המקומי ציינו שם כי "מכיוון שאנו מעריכים כי הציפיות להפחתת ריבית בארה"ב מוגזמת וכי סביבת האינפלציה המקומית צפויה להתקרב למרכז היעד לקראת סוף השנה, אנו מעריכים כי פוטנציאל רווחי ההון בשוק האג"ח מוגבל למדי ותומך בקיצור מח"מ התיק".

בבית ההשקעות אופנהיימר ממשיכים לשמור על דעה חיובית לגבי מדד ה- S&P500 ומציינים כי הוא "נסחר קרוב לרמת ההתנגדות של 2,950 נקודות שפריצתה עשויה להאיץ את הראלי האחרון".

בניתוח 30 המניות הגדולות של המדד האמריקאי מבחינת שווי שוק, באופנהיימר ממליצים במיוחד על חברת התוכנה מיקרוסופט, חברת ציוד התקשורת סיסקו וחברת כרטיסי האשראי ויזה, שלושתן, לפי אופנהיימר "נציגות רשימת 'אופקים רחבים'". עוד מזכירים שם את מניות חברת כרטיסי האשראי מאסטרכרד וחברת הכבלים קומקאסט. במבט ענפי, באופנהיימר מעניקים המלצת "תשואת יתר" על ענפי הטכנולוגיה והתעשייה, מגזר שירותי הצריכה, שירותים פיננסיים וציוד רפואי. מנגד ממליצים שם ב"תשואת חסר" על ענפי האנרגיה, הסחורות, הצריכה הבסיסית "וכן תתי-סקטורים של הרכב, ביגוד והלבשה, תרופות ושירותי תקשורת".

בין מניות מדד ת"א 35, בצד החיובי מניית טבע  קופצת בכ-5%. זאת אחרי עליות חדות שאפיינו את המסחר בה אמש בארה"ב, ועל רקע עסקת ענק הנרקמת בשוק הפארמה העולמי, במסגרתה Abbvie מבקשת לרכוש את אלרגן. מניות פריגו , שנהנתה גם היא מסנטימנט חיובי, התחזקה בכ-1%-2% ועליות דומות רשמה מניית לאומי.

עוד במסחר, מניית מגה אור  ממשיכה לטפס, והיום מוסיפה לערכה כ-4%-5% על רקע הקצאת מניות לכמה משקיעים מוסדיים עליה דיווחה.

מניית ריט 1  שוב מרכזת מחזור מסחר ער, ללא דיווח מצד החברה וגם מניית החברה העמיתה מניבים ריכזה מחזור מסחר גדול מהרגיל, בו נחלשה בכ-0.5%.

מניית קדימהסטם  קופצת בכ-10%, אחרי שהחברה דיווחה על התקשרות בהסכם השקעה עם בעלי השליטה בה.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמה היום מגמה שלילית. אג"ח אי.די.בי פתוח עולות עד כ-3% ובכך התאוששו חלקית מהירידות החדות שאפיינו אותן מוקדם יותר השבוע. במסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה שלילית.

12:20

המסחר בתל אביב עבר לעליות, בדומה לסנטימנט החיובי מעבר לים, וזאת על רקע התבטאות שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין שאמר כי הושלמו כבר 90% מהסכם הסחר. בורסות אירופה עברו לעליות, והחוזים העתידיים בוול סטריט קופצים. 

מדד ת"א 35 עולה ב-0.5%, ת"א 90 מטפס ב-0.3%. 

טבע מזנקת ב-5% וסוגרת פער ארביטראז' לאחר הזינוק אתמול בוול סטריט.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-340 מיליון שקל.

09:45

מדדי ת"א-35  ות"א-125  נפתחו ביציבות הבוקר, לאחר ירידות חדות בבורסות ארה"ב אמש ונעילה אדומה בת"א אתמול.

מניית טבע  קופצת בכ-4%, לאחר שאתמול קפצה ב-8% במסחר בניו יורק. עסקת הענק בסקטור הפארמה, בה אלרגן תימכר באפסייד של 45% על מחיר השוק, סיפקה רוח גבית למניות הפארמה בציפייה למיזוגים ורכישות עתידיים.

סלקום  ופרטנר  רושמות עליות של 2.2% ו-1.8% בהתאמה. לעומתן, בזק , אינטרנט זהב  ובי קומיונקיישנס  יורדות עד 2%.

06:45

המסחר בבורסת תל אביב ייפתח על רקע המגמה השלילית העולמית. זאת, לאחר שנשיא הפדרל ריזרב ג'רום פאואל אמר כי הורדת ריבית בחודש יולי אינה ודאית כלל. לדברי פאואל, חברי הפד ינקטו בגישה של לחכות ולראות.

דבריו של פאואל שלחו את וול סטריט לירידות שערים חדות, כאשר הדאו רשם ירידה של 179 נקודות - הירידה הגדולה ביותר מאז ה-31 במאי, והנאסד"ק איבד 1.51% מערכו. ה-S&P 500 עם ירידה של 0.95%.

בעקבות וול סטריט, בורסות אסיה רושמות ירידות היום.

אתמול ננעל יום המסחר בבורסה בתל אביב בטריטוריה האדומה. מדד ת"א 35 איבד 0.3%, ת"א 90 ירד ב-0.8% ומדד הבנקים עלה ב-0.15%.

טבע טיפסה ב-0.7%, פריגו עלתה ב-1.6%, נכסים ובנין צנחה ב-7.6%, מניית אלביט מערכות איבדה 3.2%.

מחזור המסחר הכולל בשוק המניות הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

אנרג'יאן עדכנה אתמול כי נחתם הסכם בינה לבין חברת נתיבי הגז בפרויקט מערכת הולכה למאגרי "כריש" ו"תנין" בהיקף של 369 מיליון שקל. מניית אנרג'יאן עלתה בכ-%2.5 במסחר אתמול. 

דירקטוריון חברת גו.די.אם אישר את כניסת החברה לפעילות בתחום הקנאביס, ומנייתה קפצה בכ-24% ומניית קאנומד עלתה בכ-15% בהמשך לזינוק של כ-40% שרשמה אתמול אחרי שהחברה דיווחה כי חתמה על מזכר הבנות להקצאת 51% ממניותיה תמורת השקעה של 25 מיליון שקל.

נכסים ובניין  צנחה בכ-7.6% בצל הדיווח שהודלף לתקשורת לפיו בעל השליטה באידיבי, אדוארדו אלשטיין, מבקש לבצע עסקת בעלי עניין לפיה תרכוש דיסקונט השקעות את חברת גב ים מידי נכסים ובנין. 

טבע עלתה בכ-1% זאת לאחר שבית המשפט באוקלהומה אישר אתמול את ההסדר שחתמה החברה בגובה 85 מיליון דולר ליישוב פרשת האופיואידים. אלביט מערכות צנחה ביותר מ-3%.

טבע חוזרת עם פער ארביטראז' חיובי של למעלה מ-4%. פריגו עם פער חיובי של %1.3. אופקו עם פער שלילי של 0.5%.

צרו איתנו קשר *5988