המירוץ בלאומי: הבר מוותר, עבאדי-בויאנג'ו שוקלת

החשבת הכללית לשעבר מהאוצר אינה המועמדת היחידה • נכון לעכשיו ישנם לפחות שני מועמדים פנימיים ראויים שנחשבים מובילים: חנן פרידמן, יד ימינה של המנכ"לית היוצאת רקפת רוסק עמינח; ואבנר מנדלסון, מנכ"ל בנק לאומי ארה"ב

מיכל עבאדי בויאנג'ו - החשבת הכללית במשרד האוצר / צילום: לע"מ
מיכל עבאדי בויאנג'ו - החשבת הכללית במשרד האוצר / צילום: לע"מ

רגע לאחר שדירקטוריון בנק דיסקונט בחר באורי לוין למנכ"ל ובהמתנה להכרעה דומה של דירקטוריון הפועלים, נכון לכתיבת שורות אלה, והעניין בבורסת השמות נודד לבנק שלישי שמחפש אחר מנכ"ל חדש, לאומי - שהחל ממחר יזכה בקדמת הבמה.

על פי הערכות בשוק ההון, ישנם לפחות שני מועמדים פנימיים ראויים שנחשבים מובילים: חנן פרידמן, יד ימינה של המנכ"לית היוצאת רקפת רוסק עמינח; ואבנר מנדלסון, מנכ"ל בנק לאומי ארה"ב - בדומה לתפקיד שממלא כיום לוין בדיסקונט. בסביבת הבנק היו שמחים לראות בין המועמדים לתפקיד גם את דני כהן, שפרש במרץ האחרון מתפקיד בכיר בלאומי, ושכנראה נעשו עמו גישושים על מנת שיגיש מועמדות לתפקיד. ככל הידוע כהן, שהחל לאחרונה לשמש כיו"ר רשת המלונות בראון, לא מתכוון לפי שעה להגיש מועמדות.

ל"גלובס" נודע על שם נוסף שנקשר בתפקיד בלאומי: מיכל עבאדי-בויאנג'ו, לשעבר החשבת הכללית באוצר ויו"ר פסגות - תפקיד שעזבה אחרי זמן קצר, על רקע יחסים רעועים עם בעלת השליטה זהבית כהן שרצתה שינוי בבית ההשקעות. בעבר הייתה עבאדי-בויאנג'ו בכירה בבנק הבינלאומי.

מנגד, כפי שנחשף באתר "גלובס", קובי הבר אינו מתכוון להגיש מועמדות לתפקיד בלאומי ביוזמתו. הבר, ששמו הוזכר בימים האחרונים כמועמד ראוי נוסף לתפקיד, הוא מנכ"ל חברת הביטוח איי.די.איי, המוכרת לציבור הרחב כ"ביטוח ישיר". בעבר הוא מילא תפקידים בכירים בלאומי, שהאחרון בהם ראש החטיבה העסקית, ולפני כן היה ראש אגף תקציבים באוצר.

הבוקר שלח הבר ממסר להנהלת איי.די.איי, ובו הוא מבהיר כי מבחינתו מעבר ללאומי לא עומד על הפרק. "בתקופה האחרונה הולכות ומתרבות השמועות והכתבות על מועמדות אפשרית שלי לתפקיד מנכ"ל בנק לאומי. בשל היותי בכיר לשעבר בבנק, השמועות הללו נראות טבעיות והגיוניות. הבעיה היחידה היא שאף אחד לא שאל לדעתי...", כתב הבר, שאף שוחח עם בעלי השליטה בקבוצת ביטוח ישיר, משפחת שנידמן.

כך או כך, בשבוע שעבר מונתה ועדת איתור של דירקטוריון לאומי, בראשות היו"ר הנבחר של הבנק סאמר חאג' יחיא, שאמורה לבחור במנכ"ל הבא של הבנק. חאג' יחיא ייכנס לתפקידו בימים הקרובים, במקומו של דוד ברודט שמסיים את כהונתו. ○

צרו איתנו קשר *5988