הבורסה ננעלה בעליות: ת"א 90 קפץ בכ-1%, כיל עלתה במחזור גבוה

מדד ת"א 35 עולה ב-0.86%, מדד הבנקים ננעל ללא שינוי • כיל דיווחה על עלייה של 56% ברווח ברבעון השני והמניה זינקה ב-3.6% במחזור גבוה • נייר חדרה צנחה בעקבות דוחות • המשקיעים ממתינים לדברי נגיד הפד היום על החלטת הריבית בארה"ב

הבורסה בתל-אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה בתל-אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:27

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בטריטוריה הירוקה, ברקע לנטייה לעליות מעבר לים לקראת הודעת הריבית של הפד הערב בשעה 21:00 (שעון ישראל). מדד ת"א 35 עלה ב-0.86%, מדד ת"א 90 טיפס ב-0.96% ומדד הבנקים נסגר ללא שינוי.

מניית כיל  זינקה ב-3.6% במחזור הגבוה בבורסה שהסתכם ביותר מ-100 מיליון שקל. מניית החברה לישראל  עלתה ב-6.4%. 

מניית פועלים  איבדה 0.6%, מניית טבע  עלתה ב-2.3%, אורמת עלתה ב-3.4%, נייר חדרה  איבדה ב-1% לאחר הדוחות.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל.

15:00

נמשכות עליות השערים בת"א, בעוד שהחוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על מגמה חיובית הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם.

בזירה המקומית, המגמה החיובית היומית מובילה את מדד ת"א 35 לסכם את יולי בעליות של כ-1.5%-2%, ולעלייה מצטברת של כ-11% מתחילת השנה. בסיכום חודשי בולט מדד הטכנולוגיה שטיפס בכ-5.5% והשלים עלייה של כ-33% מתחילת השנה. בצד השלילי יולי היה שלילי למדי עבור מדד הביומד שמטפס היום בכ-1%, אבל איבד תוך חודש כ-9% וירד בכ-12% מתחילת השנה.

בצד החיובי במדד ת"א 35, מניית החברה לישראל  מזנקת בכ-6%, עם עלייה של כ-4% במניית החברה הבת כיל  במחזור מסחר גדול, לאחר שכיל פרסמה הבוקר דוחות כספיים חיוביים לרבעון השני של השנה. בלאומי שוקי הון ציינו כי התוצאות הכספיות היו "טובות ביחס לעונה החקלאית הקשה", ובמבט קדימה סבורים כי "הצפי לשנה חקלאית חזקה והכשלים של מונסטנטו (באייר) עשויים להתבטא ברוח גבית".

עוד בין העולות במדד המוביל, המניות הדואליות של אופקו , אורמת  ולייבפרסון  מטפסות בכ-2%-3%. בצד השלילי של ת"א 35, יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים  נחלשות בכ-1%-1.5%.

מניית נייר חדרה  נחלשת בכ-2% על רקע פרסום דוחות כספיים רבעוניים חלשים. מניית אזורים  שוב נהנית מעליות חדות, של כ-7%, אחרי שנהנתה מסנטימנט חיובי בתקופה האחרונה.

מניית ארית תעשיות  קופצת בכ-10% ללא דיווח מצידה. לעומתה, מניית וונטייז  צוללת בכ-25%, לאחר שהחברה דיווחה כי כדי לעמוד בתשלום ריבית למחזיקי האג"ח שלה, היא תעשה שימוש בכרית ביטחון, וכן דיווחה על התפטרות הדירקטורים החיצוניים שלה.

חברת קרדן אן.וי  דיווחה על זכייה עם שותף בפרויקט לשדרוג והרחבת מערכות השקיה וניקוז בקזחסטן, בהיקף של כ-48 מיליון דולר, ומנייתה מטפסת בכ-7%, וברקע לפרסום דוחות כספיים, מניית גלובל כנפיים  עולה בכ-5%, שתיהן במחזורי מסחר קטנים.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום מגמה חיובית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמות עליות משמעותיות.

11:55

נמשכות העליות בת"א. מניית כיל  מזנקת 4.5% לאחר הדוחות, ובעלת השליטה בה, חברה לישראל , קופצת ביותר מ-6%. את הירידות במדד ת"א 35 מובילות יחידות ההשתפות של דלק קידוחים  שיורדות ב-1%. מניית נייר חדרה  מאבדת כ-5% בעקבות דוחות שבהם הציגה צניחה ברווח.  

09:45

המסחר בתל-אביב נפתח הבוקר (ד') בעליות שערים, על עליות של כ-0.5% במדדים המובילים. מניית כיל  בולטת בעליות של כ-4%, בעקבות פרסום הדוחות שהראו עלייה של 56% ברווח הנקי ברבעון השני, כתוצאה בשיפור במחיר ובכמויות המכירה של האשלג. מניית חברה לישראל , בעלת השליטה בכיל, בולטת אף היא בעליות - של כ-5%.

06:00

המסחר בבורסה בתל-אביב צפוי להיפתח הבוקר בהמשך לירידות מתונות שנרשמו אמש בנעילה בבורסות בוול סטריט, כשעיניי המשקיעים בכל העולם נשואות להודעת הריבית של הפד בהמשך היום. הדאו ג'ונס ירד ב-0.1%, מדד S&P 500 והנאסד"ק איבדו 0.2%. אם אכן יתממשו הערכות המשקיעים, והריבית תרד, תהיה זו ההורדה הראשונה בארצות-הברית זה עשור.

במניות הסלולר הדואליות, בהמשך לירידות בסקטור התקשורת והסלולר אתמול בתל-אביב, פרטנר  עלתה ב-4.4%, לאחר ירידה של כ-4.4% בתל-אביב, והיא חוזרת עם פער ארביטראז' חיובי של 4.3%. סלקום  לעומתה רשמה ירידות מתונות של כ-2%, והיא חוזרת עם פער ארביטראז' שלילי של 0.8%, לאחר שירדה אתמול בתל-אביב בכ-3.6%.

מניית בעלת השליטה בבזק, בי קומיונקיישנס , שצנחה בתל-אביב ב-7.2%, רשמה עלייה של כ-0.7% בוול סטריט והיא חוזרת עם פער ארביטראז' חיובי של כ-3.2%. אזהרת הרווח שפרסמה אתמול בזק , שלפיה החברה הבת פלאפון תרשום מחיקת ערך ענקית, גררה את מגזר התקשורת בתל-אביב לירידות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988