תאונה נוספת: פועל בן 49 נהרג באתר בנייה בהוד השרון

מתחילת השנה נהרגו 29 עובדים בענף הבנייה, ולמעלה מ-120 נפצעו באורח בינוני וקשה

 

 

אתר בנייה / צילום: תמר מצפי
אתר בנייה / צילום: תמר מצפי

פועל פלסטיני, בן 49, נהרג אחר הצהריים באתר בנייה ברחוב עזר ויצמן בהוד השרון. ממד"א נמסר כי כשהגיעו למקום הגבר היה במצב קריטי, עם פציעות בפלג גופו העליון, ולאחר פעולות החייאה נקבע מותו במקום. ההרוג הוא מחמד שחאדה אגריב מתרקומיא. חובש בכיר במד"א, חנן לנצמן: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 40 שוכב על הרצפה, כשהוא סובל מחבלה קשה בפלג גופו העליון. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא דופק וללא נשימה, ומיד התחלנו בביצוע פעולות החייאה מתקדמות, שכללו עיסויים, הנשמות ומתן תרופות. בתום החייאה ממושכת, לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

מן המשטרה נמסר כי כוח משטרה נמצא במקום, וכי נפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע.

מתחילת השנה נהרגו 29 עובדים בענף הבנייה, ולמעלה מ-120 נפצעו באורח בינוני וקשה.

ד"ר הדס תגרי מהקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה מסרה: "תקופת הקיץ היא התקופה שבה מתרחש המספר הרב ביותר של תאונות עבודה קטלניות, ואף על פי כן מוצאים מדי שנה מפקחי הבטיחות לחופשה מרוכזת במחצית השנייה של חודש אוגוסט, החודש הקטלני ביותר".

עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, מסר: "ההפקרות באתרי הבנייה נמשכת. הגיע הזמן לפעול לשלול לאלתר את רישיונות הקבלן של קבלנים שבאתריהם אירעו תאונות עבודה קטלניות ובמקביל לפעול להטלת סנקציות וסגירת אתרים לפרקי זמן ארוכים".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988