נעילה חיובית בוול סטריט: הנאסד"ק טיפס ב-1.65%; הצמיחה בארה"ב עודכנה מטה ל-2% ברבעון השני

המדדים המובילים מטפסים לאחר שסין שולחת מסר מרגיע: "לא נסלים את מלחמת הסחר" • הכלכלה האמריקאית רשמה צמיחה של 2% ברבעון החולף • דרישות האבטלה הראשוניות עלו ב-4,000 בשבוע האחרון של אוגוסט בארה"ב ל-215 אלף תביעות, בדומה לתחזיות • הבורסה במילאנו זינקה בכ-2% על רקע הדיווח על ממשלה חדשה • אברקרומבי אנד פיץ' מנמיכה תחזיות וצופה פגיעה נוכח מתיחות הסחר בין סין לארה"ב

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

23:00

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות, בהובלת הנאסד"ק שעלה ב-1.5%.

מניית אברקרומבי אנד פיץ' רשמה ירידות של 13.5%.

21:00

הנאסד"ק מוסיף לעלות, ובשעה זו רושם עליות של 1.65%. הדאו הוסיף 350 נקודות, והנאסד"ק עולה כ-1.4%.

מניית אברקרומבי אנד פיץ' (Abercrombie & Fitch), קמעונאית מוצרי האופנה לבני העשרה, צוללת ב-13.5% לאחר דוחות מאכזבים ולאחר שהנמיכה את התחזיות.

19:20

בורסות אירופה ננעלו בעליות בעקבות המסר הפייסני של סין. בורסות איטליה, לונדון, פריס וגרמניה ננעלו בעליות של עד 2%.

נמשכות העליות בוול סטריט, כאשר הנאסד"ק מטפס בלמעלה מ-1.5%, הנאסד"ק והדאו עולים ב-1.3%.

18:00

המסחר בוול סטריט מתנהל בעליות, ברקע למסר המרגיע מכיוון משרד הסחר הסיני ולפיו אין בכוונתם להסלים את מלחמת הסחר. מדד הנאסד"ק עולה ב-1%, בהמשך לעליות שנרשמו אתמול, הדאו ג'ונס עולה ב-0.7%.

מניית אברקרומבי אנד פיץ' (Abercrombie & Fitch), קמעונאית מוצרי האופנה לבני העשרה,  צוללת ב-16% לאחר דוחות מאכזבים ולאחר שהנמיכה את התחזיות, וצופה כי מתיחות הסחר בין סין לארה"ב צפויה להשפיע על התוצאות.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות חדות בהמשך למסר המרגיע מכיוון סין, ולפיו אין בכוונתה להסלים את מלחמת הסחר. מדד הנאסד"ק עולה ב-1.25%, הדאו ג'ונס מטפס ב-1.1% ומדד S&P 500 עולה ב-1.2%. מדד הפחד (VIX) נופל בכ-7%.

15:30

הכלכלה האמריקאית רשמה צמיחה של 2% ברבעון החולף, בהתאם לצפי, וירידה לעומת 2.1% בקריאה הראשונה, כך פרסם משרד האוצר האמריקאי.

דרישות האבטלה הראשוניות עלו ב-4,000 בשבוע האחרון של אוגוסט בארה"ב ל-215 אלף תביעות, בדומה לתחזיות הכלכלנים.

13:00

המדדים המובילים באירופה עולים בשעה זו, וכך גם החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט, שמאותתים על עליות של כ-1% בפתיחת המסחר. ברקע: סין מביעה אופטימיות לגבי שיחות הסחר. 

ממשל סין שולח היום מסר חיובי לגבי שיחות הסחר, כאשר דובר שר המסחר הסיני אמר כי סין לא תגיב למכסים האחרונים של טראמפ. "אנו דוחים בתוקף את ההסלמה של מלחמת הסחר, ומוכנים לנהל משא ומתן ולשתף פעולה בכדי לפתור את הבעיה הזו באופן רגוע", אמר דובר משרד הסחר הסיני. לדבריו, המשא ומתן בין הצדדים נותר אפקטיבי. עם זאת, הדובר הסיני לא אישר כי התקיימו שיחות טלפון ליליות כפי שהכריז בתחילת השבוע הנשיא טראמפ בפסגת ה-G7. 

מדד הדאקס עולה ב-1.2%, הקאק מטפס ב-1.4%, הבורסה במילאנו מזנקת ב-2%, מדריד עולה בכ-1%. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים ביותר מ-1% בשעה זו.

באיטליה תנועת "חמשת הכוכבים" האיטלקית והמפלגה הסוציאל-דמוקרטית הסכימו להקים קואליציה חדשה, כשהן דוחקות את מפלגת ה"לגה" בראשות מתיאו סלביני לאופוזיציה.

מנייתה של מיקרו פוקוס אינטרנשיונל  צוללת בכ-25% בבורסת לונדון, וזאת לאחר שהחברה הפועלת התחום אספקת תוכנה וייעוץ חתכה את התחזיות.

10:20

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר בירידות. דאקס וקאק יורדים בכ-0.3%, פוטסי נסחר ללא שינוי. סטוקס 600 מאבד 0.2%. המסחר באסיה ננעל בירידות. ניקיי ושנחאי ירדו ב-0.1% והקוספי איבד 0.4%. ASX 200 עלה ב-0.1%. מדד הנג סנג נסחר כעת בירידות של 0.4%. 

07:00

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה שלילית. כך, בורסות הונג קונג, שנחאי, קוריאה הדרומית, בורסת אוסטרליה וטוקיו רושמות ירידות קלות של עד 0.3%.

בורסות וול סטריט ננעלו אמש בעליות שערים בהובלת מדד הדאו ג'ונס שטיפס ב-1%, S&P 500 הוסיף 0.66% לערכו והנאסד"ק עלה ב-0.4%.

היואן הסיני בשפל של 11.5 שנים.

אי הוודאות עדיין שוררת בשווקים כאשר המשקיעים נושאים עיניהם להתפתחויות בחזית מלחמת הסחר ארה"ב-סין, לאחר ההסלמה הדו צדדית שנרשמה בשבוע האחרון.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988