סגירה חיובית בבורסה; ישראל קנדה זינקה ביותר מ-7%

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב עלו בעד 0.5% • מניית אופקו צנחה ב-6%, אמות ובזן עלו ב-3.9% ו-3.55% בהתאמה, שופרסל ואלוני חץ עלו ביותר מ-2% • בריינסווי הודיעה על כוונתה למנות מנכ"ל אמריקאי במקום מר יעקב מיכלין שפורש

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר
הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בעליות קלות, בדומה לסנטימנט מעבר לים. מדד ת"א 35 עלה ב-0.3%, ת"א 90 טיפס ב-0.46% ומדד הבנקים ננעל ללא שינוי. 

מניית ישראל קנדה  זינקה ביותר מ-7% על רקע העלאת מחיר היעד מצד ברק קפיטל לזה שמשקף אפסייד של 20% על מחיר השוק. מנגד אופקו הלת'  צנחה ב-6%. אמות  ובזן  עלו ב-3.9% ו-3.55% בהתאמה, שופרסל  ואלוני חץ  עלו ביותר מ-2%.

חברת בריינסוויי  הודיעה על כוונתה למנות מנכ"ל אמריקאי במקום מר יעקב מיכלין שפורש.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.54 מיליארד שקל.

14:45

יום המסחר בתל אביב ממשיך להתנהל בנטייה חיובית קלה. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על נטייה שלילית לקראת פתיחת המסחר שם.

בזירת המאקרו הגלובלית, ארגון ה-OECD הוריד את תחזית הצמיחה העולמית השנתית שלו ל-2.9%, לעומת 3.2% קודם לכן, בין היתר על רקע המשך מלחמת הסחר בין ארה"ב לבין סין המערערת את ביטחון המשקיעים.

בזירה המקומית, שבוע המסחר שמסתיים היום היה קצר מהרגיל, בשל הבחירות לכנסת שנערכו ביום שלישי, שתוצאותיהן משכו את המסחר לכיוון החיובי אתמול, בדומה למגמה שנרשמה אחרי הבחירות הקודמות לכנסת, שהתקיימו בחודש אפריל האחרון.

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום כי חלה עלייה בשיעור האבטלה במשק, שעמד בחודש אוגוסט על 3.8%.

בין מניות מדד ת"א 35, בצד החיובי ממשיכות לבלוט מניות חברות הנדל"ן, בהן עזריאלי , אמות , איירפורט סיטי  ואלוני חץ  שמתחזקות בכ-3%-1.5%. עוד בין העולות, מניית בזן  מוסיפה כ-4%-3% לערכה, ולעומתה בצד השלילי של המדד המוביל, מניית אופקו   מאבדת כ-4%.

עוד במסחר, בברק קפיטל מחקר פרסמו התייחסות למניית ישראל קנדה , ובה העניקו לה המלצת "קנייה" עם מחיר יעד של כ-6.5 שקלים - גבוה בכ-20% משווייה הבוקר. מניית החברה מטפסת בכ-5%. מנגד, יחידות ההשתתפות של רציו פטרוליום  צונחות בכ-5%, ללא דיווח מצד השותפות.

מניית נכסים ובניין  מטפסת בכ-4%-3%. ברקע למסחר, החברה הודיעה הבוקר על מגעים שהיא מקיימת למכירת זכויותיה בקניון קרית אונו לחברת אמות תמורת 545 מיליון שקל.

מניית פז  מרכזת עניין ונסחרת בעליות קלות, אחרי שהחברה דיווחה כי פרישת המנכ"ל יונה פוגל צפויה בסוף חודש מרץ הקרוב, וזאת בהמשך להודעתה בנושא מאתמול, שהובילה אז לטיפוס של כ-4% במנייתה.

חברת האנרגיה הירוקה אנרג'יקס  עדכנה על צירוף שותף למיזם שלה בוירג'יניה, וכן על תחילת עבודות ההקמה במיזם, ומנייתה מתחזקת בכ-3%.

בין המניות הקטנות, זו של ננו דיימנשן  קופצת בכ-9% אחרי שהחברה דיווחה כי היא "מחזקת את מעמדה בארה"ב ומוכרת מדפסת תלת-מימד נוספת לכוחות הביטחון האמריקאיים".

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום יציבות ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה שלילית.

12:30

נמשכות העליות הקלות בת"א והמדדים המובילים מטפסים בכ-0.3%. מניית אמות  מטפסת ביותר מ-2% בעקבות רכישת 50% בקניון קריית אונו מנכסים ובניין . נכסים ובניין מגיבה בעלייה בשיעור דומה. 

את העליות במדד ת"א-35 מובילות מניות עזריאלי , בזן  ושפיר הנדסה . בצד השלילי ממשיכה לבלוט אופקו   עם ירידות של כ-4%. 

09:45

המסחר בת"א נפתח הבוקר ללא שינוי מהותי במדדים המרכזיים, לאחר הורדת הריבית אתמול בארה"ב. את בין המניות בולטת אופקו  , שצונחת בכ-4%. 

מניית אמות  עולה בכ-1%, לאחר שהודיעה על עסקה לרכישת 50% מקניון רמת אביב מידי נכסים ובניין. 

לדברי דודי פריד, מנכ"ל קולמקס שוקי הון, "עם סיום הבחירות, כשלא ברור באופן חד-משמעי מי ירכיב את הממשלה, ההנחה היא שבסופו של דבר תהיה ממשלת אחדות רחבה שתתרום ליציבות השלטונית, וייתכן אף שתוכל לקדם בצורה חלקה יותר את תוכנית המאה של הנשיא טראמפ.

"יציבות שלטונית וקידום תהליך מדיני, יחד עם טיפול בבעיות הכלכליות, הם דברים שהמשקיעים והבורסה אוהבים. כך שכרגע, למרות חוסר הוודאות, נראה שלטווח הארוך הבורסה תגיב בצורה חיובית. אמש הייתה ירידה נוספת בשיעור הריבית בארה"ב, מה שעשוי לתרום לדחיפה של הכלכלה האמריקאית, שהשפעתה על זו המקומית חיובית".

06:00

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח בהמשך לנעילה היציבה אמש בניו יורק לאחר הודעת הריבית של הפד. הבנק המרכזי האמריקאי הוריד את הריבית בפעם השנייה השנה, ובפעם השנייה מאז משבר הסאב-פריים של 2008. 

הפד הוריד את הריבית ב-0.25%, דרגה אחת, כאשר חברי הפד חלוקי דעות לגבי התוואי להמשך. הפד לא צופה הורדה נוספת של הריבית בהמשך השנה, וזאת בניגוד לתחזיות בשוק, שבדומה ל-7 חברי ועדת השוק הפתוח, רואים צורך בהורדה נוספת של הריבית ה-2019.

בהמשך להודעת הריבית הדולר אינדקס טיפס ב-0.4%. שוק האג"ח צפוי לעורר עניין לאחר הודעת הריבית של הפד.

ההשפעה של המניות הדואליות שחוזרות מוול סטריט הינה ללא שינוי מהותי, כאשר טבע חוזרת עם פער שלילי של כ-1%.

אתמול בתל אביב המסחר ננעל בעליות של כ-0.5% במדדים המובילים, בהמשך לפרסום תוצאות האמת של הסבב השני של הבחירות לכנסת, כאשר לפי שעה לא ברור מה יהיה הרכב הממשלה.

צרו איתנו קשר *5988