רשת מיכל נגרין נסגרת: "הבנו שהבור הכספי עמוק בהרבה משחשבנו"

120 עובדי החברה יפוטרו, והמפעל בבת ים ייסגר • לפי החברה, החנויות ימשיכו לפעול לפי שעה בהתאם לכמויות הסחורה שכבר יוצרה • נגרין לעובדים: "זה יום עצוב ונורא בשבילנו. אני מבקשת סליחה מכולכם שניסיתי ללכת עם החלום שלי ונכשלתי"

מיכל נגרין / צילום: לם וליץ סטודיו
מיכל נגרין / צילום: לם וליץ סטודיו

רגע לפני החגים: רשת מיכל נגרין נסגרת - כך הודיעה היום (ג') החברה ל-120 עובדיה, אשר קיבלו הבוקר הודעת פיטורים. גם המפעל של החברה בבת ים נסגר. בשלב זה החנויות עדיין מחזיקות במלאים וימשיכו לפעול עד למכירתם.

בסך-הכול מפעילה החברה 22 חנויות בחו"ל, במדינות כמו רוסיה, קרואטיה, רומניה, הולנד, הונגריה, צרפת, יפן, מקסיקו, ארה"ב, אוסטרליה וסין. בארץ פועלות כיום 13 חנויות של מיכל נגרין, מתוכן 6 חנויות בבעלות ו-7 חנויות בזכיינות.

בהודעה שמסרה לעובדיה מיכל נגרין, המעצבת והיזמית של הרשת, נכתב: "בצער רב ובכאב גדול אנחנו נאלצים לומר לכם שהדרך שלנו הסתיימה, ואנחנו נאלצים לסגור את מפעל חיינו שהשקענו בו את הלב, הנשמה וכל כספנו.

"אני מניחה שהבנתם שקורה משהו. נאלצנו להצטמצם לבניין אחד, פיטרנו עובדים, חשבנו שנוכל לעשות שינויים בעסק ולהוביל אותו למקום טוב יותר, לקחנו יועצים חיצוניים שנכנסו לעובי הקורה, התחלנו תהליך שנראה מבטיח ונכון - אך לצערנו בשבוע האחרון הבנו שהבור הכספי עוד עמוק בהרבה ממה שחשבנו, ואין לנו את הכסף והיכולת להמשיך להפעיל את כל המערך הזה".

עוד כותבת נגרין כי "כל הכסף הפרטי שצברנו לאורך השנים, עשרות מיליוני שקלים, הושקעו בעסק שלנו כדי להמשיך לגלגל אותו, מתוך אמונה ותקווה במפעל החיים שלנו ובהמשך העשייה שלנו כאן בארץ, ולשמש מקור פרנסה לכולנו. עכשיו הגענו לשקל האחרון, ואנחנו מבינים שאין לנו ברירה, ואין מוצא אלא בסיום דרכה של החברה.

"זה יום עצוב ונורא בשבילנו. כמו שעצוב לי על עצמי, עצוב לי עליכם על שאתם מאבדים את מקום עבודתכם. אני מבקשת סליחה מכולכם שניסיתי ללכת עם החלום שלי ונכשלתי. צר לי שכך אנחנו מקבלים את תחילת השנה החדשה. הלב שלי בוכה, והנשמה לא מוצאת מנוחה".

מהתאחדות התעשיינים נמסר בתגובה: "זהו יום עצוב לתעשייה בישראל. עלויות הייצור הגבוהות שלא מאפשרות להתחרות בשוק הבינלאומי, התערבות הממשלה שרק הולכת ומכבידה והמחסור בעובדים מיומנים, מביאים לכך שמיכל נגרין היא לא החברה האחרונה שתיסגר בקרוב. הנהלת התאחדות התעשיינים עומדת בקשר רציף עם המפעל על-מנת לבדוק את דרכי הסיוע האפשריות".

צרו איתנו קשר *5988