נעילה חיובית בוול סטריט; ה-S&P סגר את השבוע החלש ביותר שלו מזה למעלה מחודש

כלכלת גרמניה נמנעה מגלישה למיתון ברבעון השלישי • המשקיעים בכל העולם עקבו אחרי החדשות בנוגע להסכם סחר אפשרי בין ארה"ב לסין, לאחר שטראמפ אמר כי ארה"ב וסין "קרובות מאוד" להגיע להסכם סחר

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

בורסות וול סטריט נעלו את שבוע המסחר במגמה חיובית. ה-S&P ננעל אמנם בעליות, אולם סגר את השבוע החלש ביותר שלו מזה למעלה מחודש.

הדאו ג'ונס הוסיף לערכו למעלה מ-100 נקודות, והנאסד"ק עלה ב-0.1%.

22:00

ביטקוין, המטבע המוביל בשוק המטבעות הדיגיטליים, נפל היום במהלך המסחר בבורסות הקריפטו לשפל של חצי שנה. בסביבות השעה 16:00 צנח שער הביטקוין (BTC) מתחת ל-7,000 דולר, לראשונה מאז מאי 2019.

לפי נתוני אתר CoinMarketCap, המשקלל את מחירו הממוצע של הביטקוין על פי נתוני מאות בורסות קריפטו בעולם, ירד שער הביטקוין אחר הצהריים עד לשפל של 6,936 דולר - השער הנמוך ביותר מאז 13 במאי 2019.

בשעות הערב התאושש מעט הביטקוין, ולקראת השעה 21:00 התקרב מחירו ל-7,200 דולר. מחירו הנוכחי משקף לביטקוין שווי שוק של כ-130 מיליארד דולר - 66% משווי של כלל שוק הקריפטו, המונה כ-4,850 סוגי מטבעות דיגיטליים.

19:30

מדד ה-S&P 500 לקראת שבוע ראשון של ירידות מזה חודש. מדד הדאו ג'ונס הוסיף לערכו 20 נקודות, בעוד הנאסד"ק נסוג 0.3%.

במהלך השבוע, מדד ה-S&P 500 ירד בכ-0.6% לאחר שהיה ברצף מנצח של שישה שבועות. הדאו נחלש ב-0.8% לראשונה מזה חמישה שבועות. הנאסד"ק התקרב לרצף ניצחון של שבעה שבועות, אולם צנח 0.6% במהלך השבוע.

המדדים העיקריים החלו את היום בעלייה קלה לאחר שהנשיא דונלד טראמפ אמר לפוקס ניוז שארה"ב וסין "קרובות מאוד" להגיע להסכם סחר, והוסיף כי "יש לנו סיכוי טוב מאוד לבצע את העסקה."

בורסות אירופה ננעלו במגמה חיובית לאחר פרסום נתוני מאקרו טובים.

16:30

עליות קלות בפתיחת המסחר בוול סטריט לראשונה זה ארבעה ימים, זאת לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר כי ארה"ב וסין קרובות מאוד להסכמות, מה שמכניס את השווקים לאופטימיות בכל הנוגע לסיום מלחמת הסחר.

הדאו ג'ונס מתרומם ב-58 נקודות עם פתיחת המסחר, הנאסד"ק עולה 0.3%, ה-S&P 500 עולה 0.2%.

 

13:45

יום המסחר בוול סטריט צפוי להיפתח בעליות קלות, לאחר שאתמול נרשמו ירידות במדדי המניות המובילים. 

בגזרת המאקרו, ב-16:45 שעון ישראל יתפרסמו נתוני מדד מנהלי הרכש וזמן קצר לאחר מכן מדד סנטימנט הצרכן לחודש נובמבר.

10:55

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה חיובית, על רקע פרסום נתוני מאקרו ואופטימיות בנובע לחתימת הסכם סחר חלקי בין ארה"ב לסין בקרוב. 

בגרמניה פורסם היום כי הכלכלה נמנעה מגלישה למיתון ברבעון השלישי. המשק הגרמני רשם התרחבות של 0.1%, על רקע שיפור של 1% בייצוא. 

מאוחר יותר יתפרסמו באירופה נתוני מדדי מנהלי הרכש בגרמניה, צרפת וגוש האירו. 

באסיה הסתיים המסחר במגמה מעורבת.

 

07:15

יום המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת. זאת לאחר סגירה שלילית בוול סטריט ובאירופה אתמול. 

המשקיעים בכל העולם ממשיכים לעקוב אחרי החדשות בנוגע להסכם סחר אפשרי בין ארה"ב לסין. בניגוד לאופטימיות בשווקים עד לפני מספר ימים, כעת לא ברור אם ארה"ב וסין יצליחו לחתום על השלב הראשון בהסכם עד לתחילת דצמבר.

ובינתיים בוושינגטון הסנט, בשליטת הרפובליקאים, יוזם חקירה נגד ג'ו ביידן , שהיה סגנו של ברק אובמה, ונגד בנו, האנטר, שכיהן כדירקטור בחברת הגז האוקראינית בוריסמה, במהלך חלק מכהונת אביו בבית הלבן. על-פי הערכות, החקירה המתוכננת נגד הביידנים היא פעולת גמול על החקירה לקראת אימפיצ'מנט נגד נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שמתנהלת עתה בוועדת המודיעין של בית-הנבחרים, בשליטת הדמוקרטים.

צרו איתנו קשר *5988