אנלייבקס ניצלה את התלהבות השוק מ"התרופה לקורונה" לגיוס הון - והמניה חזרה להתרסק

המניה זינקה אתמול בכ-50% בתל אביב, על רקע דיווח שהחברה מגדילה תפוקת ייצור של התרופה בפיתוח Allocetra, שלטענתה, עשויה להתאים כטיפול בחולי וירוס קורונה שאובחנו במצב של חוסר תפקוד איברים או קריסת מערכות • היום צנחה בכ-40%, בעקבות גיוס של 8 מיליון דולר שביצעה החברה בדיסקאונט על מחיר המניה

שי נוביק, יו"ר אנלייבקס / צילום: איל יצהר
שי נוביק, יו"ר אנלייבקס / צילום: איל יצהר

יום המסחר אתמול (ב') בבורסות וול סטריט נפתח עם זינוק של עשרות אחוזים במניה של חברת התרופות אנלייבקס  (Enlivex), לאחר שבמסחר בבורסת תל אביב היא זינקה בכמעט 50%.

אנלייבקס ניצלה את המומנטום כדי לדווח על גיוס הון מהיר של 8 מיליון דולר מגופים מוסדיים, בדיסקאונט עמוק על מחיר המניה. בתגובה, התחילה מניית החברה ליפול - וסיימה את יום המסחר בירידה של 6% (למחיר שעדיין גבוה ממחיר ההנפקה). היום צנחה המניה בכ-40% במהלך המסחר בתל אביב, למחיר נמוך מזה שבו פתחה את המסחר אתמול. שווי השוק של החברה לאחר הטלטלה במניה אתמול הוא 90 מיליון דולר. 

זינוק המניה אתמול בתל אביב הגיע על רקע דיווח של אנלייבקס על כך שהיא מגדילה את תפוקת הייצור של התרופה בפיתוח Allocetra. לטענת החברה, התרופה עשויה להתאים כטיפול בחולי וירוס קורונה, שאושפזו ואובחנו במצב של חוסר תפקוד איברים או קריסת מערכות.

התרופה נמצאת עדיין בפיתוח ומיועדת לטיפול בקריסת מערכות הקשורה לספסיס - תסמונת פתולוגיה קטלנית, בדומה לקורונה - ובחברה ציינו אתמול כי הגדלת התפוקה מגיעה בעקבות מקרה מאומת ראשון של קורונה בישראל, וכהכנה לבקשות פוטנציאליות לטיפול בחולים אלה. כאמור, ההודעה הלהיבה את המשקיעים והמניה זינקה, לאחר שבחודשים האחרונים נפלה בעשרות אחוזים מהשיא שאליו הגיעה בספטמבר.

הגיוס שאנלייבקס מבצעת הוא בהיקף של 8 מיליון דולר, כשהחברה תנפיק מיליון מניות חדשות במחיר של 8 דולרים למניה. החתם הוא H.C. Wainwright, והחברה מייעדת את כספי הגיוס לפעילויות הקליניות, רגולטוריות, ייצור ופיתוח, לרכישות פוטנציאליות והסכמי רישוי, וכן להון החוזר וצרכים עסקיים כלליים.

בסוף הרבעון השלישי של 2019 היו לאנלייבקס 13.5 מיליון דולר במזומנים והשקעות לטווח קצר. בנובמבר האחרון תכננה החברה לבצע גיוס הון, אבל ביטלה אותו על רקע מצב שוק המניות בנאסד"ק, שלדבריה, לא התאים אז להנפקה אופטימלית. החברה העריכה אז שיתרות המזומנים שלה יספיקו לצרכיה עד לתחילת הרבעון השני של 2021. 

אנלייבקס נוסדה בבית החולים הדסה בירושלים כחלק מחברת הדסית ביו, ובשנה שעברה נהפכה לחברה בורסאית, כשמוזגה לשלד הבורסאי של ביובלאסט בנאסד"ק. לאחר מכן הצטרפה גם למסחר בבורסת תל אביב, וזינקה לשיא ששיקף לחברה שווי שוק של 1.4 מיליארד שקל - אבל מאז איבדה אחוזים ניכרים משווייה.