ביום חמישי בחצות: מחיר הבנזין ירד ב-10 אגורות

המחיר מירבי של ליטר בנזין יעמוד על 4.79 שקלים לליטר במאי • זאת על רקע הצלילה במחירי הנפט בעולם

אזרחית ממלאת דלק עם כפפות בצל הקורונה / צילום: איל יצהר, גלובס
אזרחית ממלאת דלק עם כפפות בצל הקורונה / צילום: איל יצהר, גלובס

ירידה נוספת במחיר הבנזין על רקע הצלילה במחירי הנפט בעולם. מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן ירד בחודש מאי ב-10 אגורות למחיר מירבי של 4.79 שקלים לליטר - כך הודיע היום (ג') משרד האנרגיה.

המחיר לחודש מאי יעודכן בתחנות הדלק בחצות הלילה שבין חמישי לשישי. הירידה במחיר הבנזין בסך 2.04% (לעומת חודש אפריל) מורכבת מירידה חדה (14.81%) במחיר הבנזין הבינלאומי כפי שהוא נקבע בבורסת הדלקים בלאוורה שבדרום צרפת. ירידת מחיר הבנזין הביאה גם לירידה של 2% במע"מ המוטל על הבנזין. לאחר העדכון מהווה מחיר הבנזין הבינלאומי 46 אגורות בלבד ממחירו הסופי של ליטר בנזין, כששאר המרכיבים הם הבלו (3.07 שקלים לליטר), סל הוצאות השיווק של חברות הדלקים (56 אגורות), המע"מ (70 אגורות) והוצאות דלף (אגורה אחת).

מחיר הבנזין הבינלאומי בישראל משופע ממחירי הנפט מסוג ברנט שירדו במהלך חודש אפריל לשפל הסטורי, על-רקע ירידה בביקוש לנפט ולמוצריו בגלל מדיניות הסגרים במדינות הסובלות מהתפרצות נגיף הקורונה. בארה"ב למשל נרשמה ירידה של 50% בצריכת בנזין לתחבורה. מחירה של חבית מסוג ברנט ירד אתמול מתחת ל-20 דולר, בעוד מחירי הנפט מסוג WTI ירדו במהלך החודש לראשונה מתחת לאפס ורשמו ב-20 לאפריל שיא שלילי של מינוס 40 דולר.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988