הושלמה החזרה לעבודה מלאה בכל החברות-הבנות של בזק

נחתם הסכם חדש בין ההנהלה לבין עובדי yes, שיקבלו מעניק חד-פעמי ויוותרו על הנופש השנתי בחו"ל

מימין: יואב שמחי, אלי כהן, צביקה אברמוביץ' ורן גוראון / צילום: yes, יח"צ
מימין: יואב שמחי, אלי כהן, צביקה אברמוביץ' ורן גוראון / צילום: yes, יח"צ

הסכם חדש בחברת yes: כל העובדים חוזרים מחל"ת ויקבלו מענק חד-פעמי. בהמשך להשלמת המשא-ומתן בחברות-הבנות של בזק, פלאפון ובזק בינלאומי, כעת מגיעה תורה של חברת yes להגיע לסיכומים עם הנהלת החברה, והבוקר (א') חתמו הצדדים על הסכם שיאפשר שקט תעשייתי בכל החברות-הבנות. 

בתום משא-ומתן שהתקיים בשבועות האחרונים בין ההסתדרות הלאומית, ועד עובדי yes הנהלת החברה, הגיעו הצדדים להסכם חדש שיאפשר לחברה להתמודד עם השלכות משבר הקורונה, תוך צמצום הפגיעה בעובדיה. 

המשא-ומתן להסכם הובל על-ידי סמנכ"ל משאבי האנוש צביקה אברמוביץ' מטעם yes ועל-ידי יו"ר ועד העובדים אלי כהן מטעם נציגות העובדים. ליוו את המשא-ומתן: עו"ד בטי מצר-לוי מטעם ועד העובדים ועורכי הדין ירון לסטרל ושירי שלו ממשרד עו"ד חלד המייצג את ההנהלה.

על-פי ההסכם, כל עובדי yes שהוצאו לחל"ת או לחופשה יזומה (ובתקופה זו אף שולמו להם כל ההפרשות הסוציאליות והביטוחים), שבו לעבודה סדירה כבר בתחילת החודש, ויקבלו מענק חד-פעמי בסך של עד 1,000 ש'קל.

בנוסף, הוסכם כי יבוטל נופש החברה המרוכז שתוכנן להתקיים השנה בחו"ל, בשל המצב ומתוך דאגה לביטחונם ובריאותם. חלק מתקציב השנה ייועד כתוספת לתקציב נופש החברה ב-2021, כך שיוכל להתקיים ללא כל עלות מצד העובד.

במקביל לכך, הוחלט כי עד תום 2020 יתקיימו שתי חופשות מרוכזות לרווחת העובדים: האחת בחודש אוגוסט שתתקיים בשני סבבים, והשנייה כמדי שנה בחול המועד סוכות, שתורחב גם לימים שבין יום כיפור לסוכות. 

יואב שמחי, יו"ר ההסתדרות הלאומית, מסר: "אני מברך את ועד עובדי yes על שמירת תנאי ההסכם הקיבוצי ותנאיו המלאים גם בעת הזו. ועד העובדים שמר על זכויות העובדים ודאג להשיב את כולם מחופשה ללא תשלום, ועל כך אנו גאים בהם". 

רן גוראון, מנכ"ל yes, מסר: "במהלך משבר הקורונה הראינו את חוזקנו, כאשר הביקושים למוצרים שלנו הרקיעו שחקים עם צפיית שיא בטלוויזיה ובשירות ה-VOD, זאת לצד מתן הטבות רבות ללקוחותינו. למרות זאת, המשבר יצר אתגרים משמעותיים בחברה ובמשק כולו, ואני שמח ומברך על ההבנות אליהן הגענו עם ועד העובדים אשר הבינו את המציאות החדשה בה אנו נמצאים, והבטיחו גם בתקופה זו את זכויות העובדים וחוסנה של החברה". 

אלי כהן, יו"ר ועד העובדים של yes, מסר: "אני שבע-רצון כי למרות משבר הקורונה, יצאו ב-yes רק עשרות בודדות של עובדים לחל"ת, ויחד עם הירתמותנו לסיוע לחברה לעמוד ביעדיה העסקיים, הצלחנו לנהוג באחריות גם כלפי העובדים, לשמר את זכויותיהם, לשמור על התנאים המלאים של ההסכם הקיבוצי ולהבטיח את ביטחונם התעסוקתי. הבטחנו גם את רווחת העובדים לשנה הבאה במימון מלא של הנופש השנתי. בתקופה מאתגרת זו הוכיחו עובדי yes מקצועיות, מחויבות ואחריות גבוהה לטובת הצלחת החברה. אני משוכנע כי בזכות ההון האנושי וכישוריהם המקצועיים של העובדים נמשיך להוביל את החברה להישגים גם בהמשך".

צרו איתנו קשר *5988