בורסות עולם | סיקור שוטף

עליות בסיום המסחר בוול סטריט; מניות חברות התעופה טסו

באירופה ננעל המסחר בעליות חדות של 2%-2.3% במדדי המניות המובילים • מודרנה קפצה לאחר שדיווחה כי הניסוי הקליני בבני אדם בחיסון לקורונה העלה תוצאות חיוביות בסיום שלב 1 • גולדמן זאקס פרסם דוחות חזקים לרבעון השני

בורסת וול סטריט / צילום: Richard Drew, Associated Press
בורסת וול סטריט / צילום: Richard Drew, Associated Press

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

יום המסחר בבורסות של ארה"ב ננעל במגמה חיובית, כשהמדדים המובילים רושמים בסיום עליות של 0.5%-1%. 

מניות התעופה טסו, ביניהן בואינג , אמריקן איירליינס , יונייטד ודלתא. 

גם מניות של חברות תרופות וביומד זינקו, על רקע אופטימיות בנוגע למציאת חיסון או טיפול לנגיף הקורונה. 

21:05

נמשכות העליות בבורסות של ארה"ב, ומדדי המניות מתקדמים ב-0.6%-0.9%. הנפט מסוג WTI נסחר בעלייה של כ-1.5% לרמה של 40.9 דולר לחבית. 

מניית חברת התרופות אסטרה-זנקה  מזנקת, במקביל לעלייה חדה במניית מודרנה,  על רקע אופטימיות בנוגע לפיתוח חיסון לנגיף הקורונה. 

לפי ספר הבז' שפרסם הערב הפדרל ריזרב, חלה התאוששות במרבית האזורים בארה"ב בשבועות האחרונים, אולם רמת הפעילות הכלכלית עדיין נמוכה יותר מהתקופה שלפני פרוץ מגפת הקורונה. 

18:45

מגמה מעורבת בוול סטריט, לאחר עליות בפתיחה. מדד הנאסד"ק עבר לירידה קלה ואילו מדד S&P 500 והדאו ג'ונס נסחרים בטריטוריה חיובית.

באירופה ננעל המסחר בעליות חדות של 2%-2.3% במדדי המניות המובילים

מניות וויקס , טסלה  ואמזון נסחרות בירידות חדות. 

מניית פורסקאוט  מזנקת לאחר שהחברה הגיעה להסכם מעודכן עם קרן הפרייבט אקוויטי אדוונט. לפי ההסכם, אדוונט תרכוש את פורסקאוט במחיר של 29 דולר למניה, שמשקף לחברה שווי של כ-1.4 מיליארד דולר. 

17:30

נמשכת המגמה החיובית בוול סטריט. מניות של חברות התעופה, ביניהן יונייטד איירליינס הולדינגס  ודלתא איירליינס , בולטות בעליות חדות. 

גם מניות של חברות הקרוזים בולטות לחיוב, ביניהן קרניבל 

16:30

יום המסחר בבורסות של ארה"ב נפתח במגמה חיובית, על רקע דוחות כספיים מצויינים שפרסם בית ההשקעות גולדמן זאקס  לרבעון השני של השנה ואופטימיות בנוגע למציאת חיסון לנגיף הקורונה.

אפל  רושמת עלייה לאחר שבית המשפט האירופי ביטל את החלטת הנציבות האירופית לדרוש מאפל תשלום של 13 מיליארד אירו (כ-15 מיליארד דולר) במסים שלא שולמו לאירלנד.

מניות אמזון  וטסלה רושמות ירידות. 

15:35

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט קופצים כעת ב-0.5% עד 2% , על רקע המשך עונת הדוחות הכספיים לרבעון השני של השנה ואופטימיות בנוגע למציאת חיסון לנגיף הקורונה.

בזירת המאקרו, היום פורסם כי מדד האמפייר סטייט הגיע לרמה של 17.2 נק' לעומת צפי כלכלנים ל-10 נק'. בהמשך היום יתפרסם ספר הבז' של הפד.  

מניית חברת התרופות מודרנה  מזנקת בכ-16% לאחר שהחברה דיווחה הלילה כי הניסוי הקליני בבני אדם בחיסון לקורונה העלה תוצאות חיוביות בסיום שלב 1. מתוך 45 משתתפים בריאים בני 18-55 שחולקו ל-3 קבוצות שונות, כך שכל קבוצה קיבלה מינון שונה של התרופה, כולם פיתחו סוג של הגנה מפני הנגיף, השלב האחרון של הניסוי צפוי להתחיל החודש. 

14:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט קופצים כעת בעד 1.7%, על רקע המשך עונת הדוחות הכספיים לרבעון השני של השנה.

גולדמן זאקס פרסם דוחות ועקף את התחזיות. הרווח למניה הסתכם ב-6.26 דולרים - מעל לתחזיות השוק ב-2.25 דולרים למניה. ההכנסות זינקו ב-40% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-13.3 מיליארד דולר - מעל לתחזיות השוק ב-3.54 מיליארד דולר.

12:40

בית המשפט האירופי ביטל את החלטת הנציבות האירופית לדרוש מאפל תשלום של 13 מיליארד אירו (כ-15 מיליארד דולר) במסים שלא שולמו לאירלנד. הנציבות האירופית, הזרוע המבצעת של האיחוד האירופי, סיכמה עוד באוגוסט 2016 כי הממשלה האירית העניקה לענקית הטכנולוגיה אפל הטבות מס לא חוקיות והורתה לה להחזיר 13 מיליארד יורו. מניית אפל עולה כעת בטרום מסחר בכ-1% על רקע הדיווח. 

11:30

מנייתה של מותג האופנה ברברי  (Burberry) צונחת בכ-5% לאחר שהחברה פרסמה אזהרת רווח לפיה ההכנסות ברבעון השני גם עם ייפגעו כתוצאה מהשלכות התפשטות נגיף הקורנה.

10:00

המסחר באירופה נפתח בעליות על רקע התקווה למציאת תרופה לנגיף הקורונה. מדד הדאקס עולה ב-0.7%, הקאק מטפס ב-0.65% הפוטסי הבריטי מוסיף 0.6% לערכו.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בעליות, בהמשך לנעילה החיובית אמש במסחר.

בשווקי אסיה המדדים נסחרים במגמה מעורבת, כשמדד הניקיי עולה ב-1.5% למרות התחזית הקודרת שפרסם הבנק המרכזי היפני להתכווצות של 4.7% בתוצר עד מרץ 2021. מנגד, הבורסות בשנחאי וזו שבהונג קונג יורדות כ-2%.

09:44

חברת BGI Genomics הסינית דיווחה כי הרווח שלה במחצית השנה הראשונה של השנה צפוי לגדול פי 8 על רקע העלייה בדרישה לערכות בדיקה לנגיף הקורונה.

07:35

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת, בהמשך לעליות שנרשמו אמש בוול סטריט. שם, המדדים סיימו יום מסחר תנודתי בעליות של עד כ-2%. 

הבוקר ביפן מדד הניקיי עולה -1.3%, מדד המוביל בהונג קונג יורד ב-0.5%, הבורסה בשנזן עולה ב-1.3%, שנחאי מאבדת 1.4%.

הנפט מטפס ב-0.45% מעל ל-40 דולר לחבית. הזהב נסוג ב-0.2% ונסחר ברמה של 1,810 דולרים לאונקייה.

אמש בניו יורק מדד דאו ג'ונס קפץ ב-2.1%, הנאסד"ק עולה ב-0.9% ומדד S&P 500 V הוסיף 1.3% לערכו.

חברת התרופות מודרנה דיווחה הלילה כי הניסוי הקליני בבני אדם בחיסון לקורונה העלה תוצאות חיוביות בסיום שלב 1. מתוך 45 משתתפים בריאים בני 18-55 שחולקו ל-3 קבוצות שונות, כך שכל קבוצה קיבלה מינון שונה של התרופה, כולם פיתחו סוג של הגנה מפני הנגיף, השלב האחרון של הניסוי צפוי להתחיל החודש. מניית החברה זינקה באפטר (המסחר המאוחר) בכ-16%.

צרו איתנו קשר *5988