ראלי בשוק הקריפטו: את'ריום שובר שיא שנתי, ביטקוין שוב מעל 10,000 דולר

את'ריום, המטבע הדיגיטלי השני בשווי השוק אחרי ביטקוין, זינק למחיר של 316 דולר - רמתו הגבוהה ביותר מאז 30 ביוני 2019 • מחיר הביטקוין בשיא של חודשיים, אחרי עלייה יומית של כ-10%

את'ריום / צילום: שאטרסטוק
את'ריום / צילום: שאטרסטוק

אחרי חודש מתון יחסית, שוק המטבעות הדיגיטליים מתלהט בשבוע האחרון: במוצאי שבת זינק מחירו של את'ר (ETH), המטבע של פלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום (Ethereum), מעל ל-300 דולר - מחירו הגבוה מתחילת השנה. היום בצהריים קרוב לשעה 12:00 (שעון ישראל) טיפס מחיר האת'ר עד לרמה של 316 דולר - ובכך קבע שיא של 13 חודשים, כשהוא נסחר במחירו הגבוה ביותר מאז 30 ביוני 2019.

את'ר, המטבע הדיגיטלי השני בשווי השוק שלו אחרי הביטקוין, הגיע למחיר שיא של 13 חודשים, אחרי זינוק של 34% במחירו בשבוע האחרון, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. מחירו הדולרי הנוכחי משקף למטבע של את'ריום שווי שוק של יותר מ-35 מיליארד דולר.

הסבר עיקרי לזינוק במחיר המטבע של את'ריום הוא העלייה המשמעותית בהיקפן של פלטפורמות הבלוקצ'יין המבוססות על טכנולוגיית את'ריום. לפי אתר CoinTelegraph, שוויים הכספי הכולל של המטבעות הדיגיטליים המוחזקים בפלטפורמות DeFi - פלטפורמות "כלכלה מבוזרת" - מגיע כיום ל-4 מיליארד דולר. שלוש פלטפורמות ה-DeFi המובילות כיום מבחינת היקף הנכסים שלהן, הן פלטפורמת Maker, פלטפורמת Aave ופלטפורמת Compound, כאשר שווי המטבעות המוחזקים בחוזים המנוהלים בכל אחת מהן הוא 875 מיליון דולר, 639 מיליון דולר ו-616 מיליון דולר, בהתאמה.

ובינתיים, גם המטבע המוביל בשוק, ביטקוין (BTC), תופס ביממה האחרונה תאוצה. בסביבות השעה 13:00 היום טיפס מחיר הביטקוין מעל לרף של 10,000 דולר, לראשונה מאז תחילת יוני. בדקות שלאחר מכן עלה מחיר הביטקוין עד ל-10,023 דולר, לפי נתוני אתר CoinMarketCap, ושווי השוק שלו התקרב ל-185 מיליארד דולר, אחרי זינוק שבועי של כ-10%.

גורם נוסף שעשוי לתמוך בראלי של שוק המטבעות הדיגיטליים עם פתיחתו של שבוע זה הוא הדיווח משבוע שעבר, שפורסם בסוף השבוע גם באתר "גלובס", ולפיו הבנקים בארה"ב קיבלו "אור ירוק" מהרגולציה לספק שירותי משמורת עבור מטבעות דיגיטליים. זאת, לאחר שהמשרד לפיקוח על המטבע במשרד האוצר האמריקאי (OCC), אחד מגופי הרגולציה הפיננסית המובילים בארה"ב, הציג ביום רביעי האחרון עמדה חדשה, ולפיה לבנקים אמריקאים מותר לספק שירותי משמורת (קסטודי) עבור מטבעות קריפטוגרפיים.

רוצים להתעדכן בענייני בלוקצ'יין ומטבעות דיגיטליים? הצטרפו לערוץ הטלגרם קריפטו גלובס.

צרו איתנו קשר *5988