וול סטריט | סיקור שוטף

אחרי יום תנודתי במיוחד וול סטריט נסגרה בעליות בהובלת ענקיות הטק

אפל קפצה ב-10% • גוגל צנחה במסחר בעקבות דוחות מאכזבים ועל רקע הודעת פייסובק כי תקים פלטפורמה שתתחרה ב-YouTube • הצריכה הפרטית בארה"ב עלתה בחודש שעבר בכ-5% • בורסות אירופה נצבעו אדום • מחיר הזהב בדרך לחצות את רף ה-2,000 דולר לאונקייה

פסל "הילדה חסרת הפחד" מול בורסת ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, AP
פסל "הילדה חסרת הפחד" מול בורסת ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, AP

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

יום המסחר החמישי והאחרון לשבוע הנוכחי בבורסות לניירות ערך בניו יורק ננעל בעליות שערים. מדד הנאסד"ק, טיפס בכ-1.5% ל-10,745 נקודות, מדד דאו ג'ונס שהיה תנודתי במיוחד במהלך המסחר ננעל בעלייה של 0.4%, מדד S&P 500 הוסיף כ-0.8%. 

ענקיות הטק הובילו את העליות היום במסחר. אפל, הוסיפה לערכה כ-10% כאשר מחיר המניה ממשיך לשבור שיאים. גם פייסבוק ואמזון ממשיכות לשבור שיאים עם קפיצה של 8.17% ו-3.7% בערכי המניות, בהתאמה.

20:40

ענקית השבבים Nvidia נמצאת במגעים מתקדמים לרכישת ענקית השבבים Arm, כך לפי "בלומברג". ארמ, חברה המתמחה בייצור שבבים לסמארטפונים, טאבלטים ומחשבים נרכשה רק לפני ארבע שנים על ידי הקונגלומרט היפני סופטבנק בעלות של 32 מיליארד דולר.  

לפי הדיווח, הצדדים מקווים להגיע להסכמות בשבועות הבאים. נזכיר כי רק במרץ שעבר אנבידיה רכשה את מלאנוקס הישראלית בסכום של 6.9 מיליארד דולר.

ענקית ההשקעות היפנית סופטבנק, הנמצאת בשליטתו וניהולו של מסיושי סאן נחשבה עד לאחרונה לסיפור הצלחה עם השקעות מניבות כמו עליבאבא. אולם לאחרונה התמודדה החברה עם לא מעט קשיים בחלק מההשקעות שלה כשהסיפור המוכר ביותר היה עם ביטול ההנפקה של חברת חללי העבודה WeWork אחרי שהתשקיף של החברה התברר כמנופח יתר על המידה. סאגת WeWork וגם ההשקעה היקרה באובר  סיבכו את סופטבנק עד לרמה שבחודש נובמבר האחרון הקונגלומרט היפני דיווח על הפסד רבעוני ראשון מזה 14 שנה והחד ביותר ב-38 שנות קיום החברה. 

19:10

פייסבוק נוסקת כעת במסחר בכ-8.5%. לפני זמן קצר הודיע ענקית המדיה כי הגיעה להבנות מול חברות התקליטים ולייבלים בענף המוזיקה באשר לשידור קליפים בפלטפורמה שלה. כיום, נתח השוק של וידאו קליפים מוזיקליים מתרכז בעיקר ב-YouTube, שנרכשה ב-2006 ע"י גוגל ומאז מספקת לחברה מקור הכנסה משמעותי מפרסום. 

אלפאבית , החברה האם של גוגל צונחת כעת ב-4.5% במסחר. 

19:00

המדדים המרכזיים בבורסות אירופה נצבעו היום באדום. הבורסות בפנקפורט ובפריז איבדו כל אחת 0.54% ו-1.43%, בהתאמה. הנתונים הללו מגיעים לאחר דיווח על צמיחה שלילית של 12.1% בגוש האירו.

בלונדון, הפוטסי הבריטי ירד ב-0.7% וזאת במקביל להודעת ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון כי ידחה את ההקלות בסגר שהיו מתוכננות להכנס לתוקף כבר בסוף השבוע הקרוב. 

17:50

אחרי פתיחה חיובית בארה"ב, המדדים המובילים משנים כיוון. כך, מדד דאו ג'ונס מאבד כ-0.7%, S&P 500 יורד בכ-0.3%, והנאסד"ק מוסיף לערכו כ-0.4%. 

במקביל לתנודתיות במדדים המרכזיים בוול סטריט, מדד VIX  המכונה גם כ"מדד הפחד", מתחזק בכ-4%. 

17:00

ענקיות האנרגיה אקסון מובייל  ושברון  פרסמו את דוחותיהן לרבעון השני של 2020. בשל הירידה בביקוש לנפט לצד צניחת מחירים עם תחילת המשבר, תמונת המצב שהציגו שתי החברות איננה מעודדת במיוחד לשוק האנרגיה. 

אקסון מובייל דיווחה על הפסד נקי של 1.08 מיליארד דולר. מדובר ברבעון שני ברציפות שבו החברה מדווחת על הפסד נקי כאשר ברבעון הראשון של השנה החברה הצטמקה בכ-600 מיליון דולר. זוהי הפעם הראשונה לאחר יותר משלושה עשורים שבה החברה מדווחת על הפסד במשך שני רבעונים רצופים. 

שברון דיווחה על הפסד של 8.3 מיליארד דולר בהכנסות לרבעון השני, כאשר בתקופה המקבילה אשתקד רשמה החברה רווח של 4.3 מיליארד דולר. לפי החברה, חלק ניכר בשחיקת שוויה נבע מירידת הביקוש לדלק ובירידת המחירים הגדולות במחירי הנפט, אך שחיקת שווי הנכסים של החברה גם היא תרמה לירידה בערך החברה.

16:30

יום המסחר האחרון לשבוע הנוכחי נפתח בעליות שערים. מדד נאסד"ק מוביל עם עליות שערים של כ-1.4%, אחריו S&P 500 עם עליות של 0.5% ומדד דאו ג'ונס עולה בכ-0.15%. 

העליות בוול סטריט מגיעות על מחלוקת פוליטית בבית המחוקקים בוושינגטון באשר לאישור חבילת סיוע נוספת למובטלים. בעוד שהדמוקרטים רוצים לאשר חבילת סיוע מאסיבית שעומדת על יותר מ-3 טריליון דולר, בקרב הרפוליקנים אין עמדה מגובשת באשר לגובה הסיוע. יחד עם זאת, בניו יורק מעריכים כי בסופו של שני הצדדים יגיעו להבנות והחבילה תאושר. 

15:35

על פי נתוני לשכת המסחר בארה"ב, הצריכה הפרטית של האמריקאים עלתה בחודש יוני ב-5.6%. מדובר בחודש השני ברציפות של עליות במדד, וזאת לאחר שבחודש מאי הצריכה הפרטית קפצה ב-8.5%. לצד המשך העלייה בצריכה הפרטית, עוד פורסם היום כי ההכנסה של האמריקאים ירדה בכ-1%, פי שניים מצפי האנליסטים. 

15:30

המדדים המרכזיים במסחר המקדים בוול סטריט עולים כעת בעד כ-1.15% בהובלת מדד נאסד"ק. 

נראה שדוחותיהן לרבעון השני של ענקיות הטק אמש בתום המסחר השפיעו לטובה על הסוחרים בניו יורק: פייסבוק , ואפל  שדיווחו אמש על עליות בכ-11% בהכנסות כל אחת מזנקות במסחר המקדים בכ-7%.

אמזון , שדיווחה על הכפלת הרווח הנקי שלה, עולה בכ-6% במסחר המקדים. 

מחיר הזהב ממשיך לשבור שיאים: הזהב מטפס היום ב-2.7%, כאשר מחירה של אונקיית זהב נסחר סביב 1,994.90 דולר.

מחירה של חבית נפט (WTI) עולה כעת ב-0.75% לכ-40 דולרים. 

12:07

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בעליות שערים - הדאקס בגרמניה מזנק ב-1.11%, הקאק בצרפת עולה ב-0.95% והפוטסי בבריטניה מוסיף 0.89% לערכו.

בגזרת הנתונים, התמ"ג בכלכלה הרביעית בגודלה באירופה, ספרד, הצטמק ב-18.5% ברבעון השני של השנה, ירידה של 5.2% מהרבעון הראשון. גם התמ"ג הרבעוני באיטליה ירד, ב-12.4%.

מניית נוקיה טסה ב-13.8% בשעה זו, על רקע דוחות מוצלחים ואמירת המנכ"ל כי החברה מזהה הזדמנויות חשובות להתרחבות בעתיד הקרוב.

מניית UBI בנקה מזנקת במילאן ב-11.3%

10:51

מתחזקות העליות בבורסות אירופה, מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עולה ב-0.63% בשעה זו, הדאקס מוסיף 0.77% לערכו, הקאק בצרפת עולה ב-0.6% והפוטסי בבריטניה חיובי גם הוא ומוסיף קרוב ל-0.5%.

מניית נוקיה מזנקת ביותר מ-10% אחרי שיצרנית הסלולר והסמארטפונים הפינית הכתה את תחזיות הרווח לרבעון השני.

מניית UBI בנקה האיטלקי עולה ב-8.5%.

10:17

פתיחה חיובית בבורסות אירופה, הקאק בצרפת עולה ב-0.45%, הפוטסי הבריטי והדאקס בגרמניה מוסיפים כ-0.35% לערכם.

מניית אייר פראנס-KLM יורדת ב-3.1% לאחר שיחת ועידה לעדכון המשקיעים על נזקי הקורונה לחברת התעופה האירופית. גם נוקיה צפויה לעדכן את משקיעיה בנוגע למצבה מאוחר יותר היום.

הבנק BNP פאריבס דיווח על ירידה של 7% ברווח הנקי לרבעון השני של השנה, בהשוואה לשנת 2019. מניית הבנק עולה בכל זאת בשעה זו, ב-4.36%.

התמ"ג הרבעוני בצרפת נפל ב-13.8%, כאשר האנליסטים ציפו לנפילה עמוקה יותר.

באסיה, המסחר ננעל במגמה מעורבת. ביפן - מדד הניקיי התרסק ב-2.24% ומדד הטופיקס איבד 2.15% מערכו. בסין - מדד שנחאי עבר לעליות לקראת סוף יום המסחר והוסיף כ-0.3% לערכו, גם מדד שנזן עלה בכמעט 1%. ההנג סנג בהונג נותר מאוזן.

הקוספי בדרום קוריאה הוסיף 0.23% לערכו ואילו הבורסה ביפן התרסקה 2.3%.

07:53

אחרי לילה עמוס דוחות בוול סטריט, המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת בשעה זו. מדד שנחאי מאוזן, ההנג סנג בהונג קונג עולה ב-0.22% והניקיי ביפן נופל 2.3%.

מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור בסין לחודש יולי עקף את התחזיות ועמד על 51.1, בניגוד לציפיות האנליסטים ל-50.7. 

השווקים בסינגפור, מלזיה ואינדונזיה סגורים היום בשל חג הקורבן המוסלמי.

אמש, המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת בטרם פורסמו הדוחות של אפל, פייסבוק, אמזון וגוגל. נתוני הצמיחה בארה"ב, שפורסמו אמש, הכבידו על המדדים. נזכיר כי נרשמה בארה"ב צמיחה שלילית של 32.9% ברבעון השני של השנה בצל משבר הקורונה.

דוחות אפל, שהתפרסמו בתום יום המסחר אמש, הפתיעו בניגוד לתחזיות, ולמרות הקורונה ההכנסות של ענקית הטכנולוגיה עלו ב-11%.

ענקית המסחר המקוון אמזון, שנחשבת לאחת הנהנות העיקריות ממשבר הקורונה, שברה את תחזית הרווח למניה. כך לפי דוחותיה לרבעון השני של 2020.

הרשת החברתית הגדולה בעולם, פייסבוק, הפתיעה בדוחותיה עם צמיחה של 11% ברבעון השני - הרבה מעל תחזיות האנליסטים שעמדו על הכנסות של 17.4 מיליארד דולר, ושיקפו צמיחה של 3% בלבד.

עוד במסגרת דוחות ענקיות הטק אתמול - גוגל דיווחה על ירידה במכירות לראשונה בתולדותיה. הסיבה לכך נעוצה במשבר הקורונה ובירידה משמעותית בהכנסות מפרסום, כפי שבחברה עדכנו ברבעון הקודם.

צרו איתנו קשר *5988