קרן השקעות בשווי 3 מיליארד דולר תוקם בשיתוף איחוד האמירויות, ארה"ב וישראל

באמצעות הקרן, האגף לשיתוף פעולה פיננסי אמריקאי יוקצו הסכומים להשקעות במגזר הפרטי ולקידום יוזמות לטיפוח שיתופי פעולה אזוריים, במזרח התיכון

מפגש בכירים מישראל ואיחוד האמירויות באבו דאבי לפני חודש בתיווך ג'ארד קושנר. רוצים ללמוד / צילום: רויטרס
מפגש בכירים מישראל ואיחוד האמירויות באבו דאבי לפני חודש בתיווך ג'ארד קושנר. רוצים ללמוד / צילום: רויטרס

מחלקת המדינה האמריקאית הודיעה היום (ג') על הקמת "קרן אברהם", קרן השקעות כלכלית בשיתוף ישראל, איחוד האמירויות וארה"ב, שתעסוק בהשקעות כלכליות בגובה של 3 מיליארד דולרים. באמצעות הקרן, האגף לשיתוף פעולה פיננסי אמריקאי יוקצו הסכומים להשקעות במגזר הפרטי ולקידום יוזמות לטיפוח שיתופי פעולה אזוריים, במזרח התיכון.

לפי הודעת מחלקת המדינה האמריקאית, הקמת קרן אברהם, הנה חלק מן ההסכמות ב"הסכמי אברהם" לכינון הקשרים הדיפלומטים הגלויים בין ישראל ואיחוד האמירויות. ארה"ב היא השושבינה והכסף שיוזרם לקרן בסך 3 מיליארד דולרים הוא ההמחשה האמריקאית למחויבות שלהם לתהליך וליתרונות של השלום. "זו המחשה לרוח החדשה של חברות ושיתוף פעולה בין שלוש המדינות, כמו גם הרצון המשותף שלהם לקדם את האיזור כולו", נאמר בהודעת מחלקת המדינה.

נציגי שלוש המדינות יפתחו משרד כלכלי משותף בישראל, ויגדירו את היעדים להשקעה, מתוכם עסקים בעלי אימפקט בתחום הפיתוח האיזורי וגם יעדים שיכולים להביא לצמיחה כלכלית, העלאת רמת החיים ויצירת מקומות עבודה. "הקרן תקדם השקעות ממוקדות בכוח אדם אנושי ותספק הזדמנויות לאיזור ולצעירים, מתוך כוונה לשרת את תושבי האיזור בעתיד. הקרן תטפח סחר איזורי, פרויקטים של תשתיות, ובטחון אנרגטי, גישה למקורות אנרגיה ושיפור תוצרים חקלאיים".

צרו איתנו קשר *5988