חברה בת של אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף 166 מיליון דולר ממשרד ההגנה הבריטי

זאת במסגרת תוכנית עתידית לאימונים של חיל הים המלכותי של בריטניה • במסגרת התוכנית תבוצע טרנספורמציה ומודרניזציה של האימון היבשתי של חיל הים המלכותי, לרבות הקמת בית הספר העתידי לצוללות

הצוללת הבריטית HMS Ambush Astute / צילום: יחסי ציבור אלביט מערכות-ישראל
הצוללת הבריטית HMS Ambush Astute / צילום: יחסי ציבור אלביט מערכות-ישראל

אלביט מערכות הודיעה היום כי חברה בת שלה באנגליה, Systems UK Ltd. Elbit ("אלביט מערכות אנגליה"), זכתה בחוזה בהיקף של כ-166 מיליון דולר (כ-123 מיליון ליש"ט) ממשרד ההגנה הבריטי. זאת במסגרת התוכנית העתידית לאימון ימי של חיל הים המלכותי של בריטניה כחלק מקונסורציום Fisher המובל על ידי חברת Capita plc. החוזה יבוצע במהלך תקופה של 12 שנים.

במסגרת התוכנית תבוצע טרנספורמציה ומודרניזציה של האימון היבשתי של חיל הים המלכותי, לרבות הקמת בית הספר העתידי לצוללות. כספק ואינטגרטור של פתרונות האימון בקונסורציום, אלביט מערכות אנגליה תפתח ותספק מאמן חדש למפעילי מערכות ניהול קרב בבית הספר העתידי לצוללות, ותחדש ותנהל את מערכות סימולציה לאימון וירטואלי מדמה מציאות הקיימות בחיל הים המלכותי. אלביט מערכות אנגליה תספק טכנולוגיות אימון חדשות שתשפרנה את יכולת האימון המבצעית הביטחונית הימית, ותאפשרנה זמינות ויעילות של היכולות הקיימות.

מרטין פוסייט, מנכ"ל אלביט מערכות אנגליה, אמר: "התוכנית תהווה פריצת דרך בחתירה לטרנספורמציה של חיל הים המלכותי, עם הכנסת יכולות אימון משופרות הנמצאות בקדמת המאמץ למיצוי הפוטנציאל של כוח האדם והצבתו בחזית במהירות רבה יותר. אנו גאים להיות חלק מהצוות שיספק יכולות אימון מהדור הבא לחיל הים המלכותי, בהמשך להצלחה של החברה באספקת יכולות אימון מתקדמות לצבא הבריטי ולחיל האוויר המלכותי".

לפני כ-3 שבועות אלביט הודיעה על חתימה על הסכם לרכישת החברה האמריקאית ספרטון, שמתמחה בפיתוח טכנולוגיה ואספקת מערכות לאיתור צוללות, בסכום של 380 מיליון דולר.

צרו איתנו קשר *5988