שופטי בג"ץ דחו את עתירת הליכוד לגבי הופעת נתניהו ב"סטנד-אפ ניישן"

בעתירת הליכוד שהוגשה הערב נטען כי החלטת ועדת הבחירות לוקה ב"חוסר סבירות קיצוני", וכי לא מדובר בתעמולת בחירות כפי שקבע יו"ר הוועדה עוזי פוגלמן • בג"ץ: "נוכח סמיכות הזמנים למועד השידור, התברר מיד עם הגשת העתירה כי אין מנוס אלא לדחותה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: רובי קסטרו, וואלה חדשות
ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: רובי קסטרו, וואלה חדשות

עדכון: שופטי בג"ץ דחו לפני זמן קצר את העתירה שהגישו הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו נגד החלטתו של יו"ר ועדת הבחירות, השופט עוזי פוגלמן, לאסור על שידור הסטנד-אפ עם נתניהו בתוכנית "סטנד-אפ ניישן" ברשת 13.

בפסק הדין, שנכתב על-ידי השופט נעם סולברג, נקבע כי "דין העתירה להידחות על הסף, אם מחמת השיהוי שדבק בהגשתה בנסיבות העניין, ואם בהיותה תאורטית (זאת בנוגע לטענה כי יש לברר את העתירה במבט צופה פני עתיד)".

בפסק הדין נכתב כי "החלטת יו"ר ועדת הבחירות פורסמה לפני הצהריים, והעתירה הוגשה כמה וכמה שעות לאחר מכן. נוכח סמיכות הזמנים למועד השידור, התברר מיד עם הגשת העתירה כי אין מנוס אלא לדחותה. אין לצפות כי עתירה המוגשת בדד-ליין כה צפוף, כזו שנדרש לברר ולהכריע בה בהליך בזק בתוך 3 שעות בלבד, תידון כדבעי לאחר קבלת תגובה וקיום דיון כהלכתו. דין העתירה להידחות אפוא על הסף".

19:00 - מפלגת הליכוד עתרה הערב (ג') לבג"ץ בדרישה לקיים דיון דחוף עוד היום לפני זמן השידור של התוכנית "סטנד-אפ ניישן", שבה אמור היה להופיע ראש הממשלה בנימין נתניהו, והתבטלה בעקבות החלטת ועדת הבחירות המרכזית.

בעתירה שהוגשה על-ידי המפלגה הערב נטען כי החלטת ועדת הבחירות לוקה ב"חוסר סבירות קיצוני", וכי לא מדובר בתעמולת בחירות כפי שקבע יו"ר הוועדה, השופט עוזי פוגלמן. בעתירה נכתב כי "פוליטיקאים רבים מופיעים בתוכניות בידור כמו 'אופירה וברקו' ו'ארץ נהדרת', אך ועדת הבחירות החליטה לצנזר דווקא את הליכוד". 

עוד טענו עורכי הדין של הליכוד בעתירתם כי במקרה הנ"ל מבקשים "להגביל את חופש הביטוי בבידור ובאמנות ואת זכות הציבור לדעת": "הואיל והעותר (נתניהו) אינו קומיקאי או סטנד-אפיסט אלא ראש ממשלה המתמודד בבחירות, אזי כל תוכנית טלוויזיה שישתתף בה במהלך תקופת בחירות היא בגדר תעמולת בחירות".

עוד ציינו העותרים כי בשנים האחרונות הגישה שנקטו בוועדת הבחירות המרכזית הייתה שלא לצנזר תוכניות חדשות, אקטואליה ובידור. 

צרו איתנו קשר *5988