הבורסה בת"א | סיקור שוטף

נעילה מעורבת בבורסה: מיקרונט קפצה ב-27%, אייסקיור ב-10.5%

מחזור המסחר הסתכם בכ-531 מיליון שקל • שיכון ובינוי משקיעה בפרויקט לאגירת אנרגיה בקליפורניה • רני צים מכר מניות החברה לגופים מוסדיים

הבורסה בתל אביב / צילום: שלומי יוסף
הבורסה בתל אביב / צילום: שלומי יוסף

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

 

15:57

יום המסחר בבורסה ננעל במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 רשם ירידה של כ-0.1% ומדד ת"א 90 שמר על יציבות. מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-531 מיליון שקל בלבד.

ירידות בולטות רשמו מניות פלוריסטם, אינפימר, נובה, קמטק ופרוטליקס. 

15:35

מרב פישר-שרוני, אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס מגיבה לדוח הכספי שפרסמה היום סקופ , מעלה את מחיר היעד ל-105 שקל ומציינת כי "למרות הימשכות מגפת הקורונה והשלכותיה במיוחד באירופה אך גם בארה"ב, החברה מציגה תוצאות טובות ברבעון הראשון, עם שיפור במכירות ברוב אזורי הפעילות, ושיפור ברווח וברווחיות".

עוד מוסיפה פישר-שרוני כי "יש לציין כי ההכנסות מהשוק האמריקאי במונחי דולר, צמחו בכ-9.3%. במקביל לשיפור במכירות הציגה החברה שיפור ברווחיות הגולמית בעיקר כתוצאה מעליית מחירי המכירה למול הרבעון המקביל", ומוסיפה כי "סביר, בהנחה שההתאוששות הכלכלית תימשך, שנראה שיעור שיפור ניכר יותר בתוצאות הרבעון הבא". 

12:50

התמתנו הירידות שנרשמו מוקדם יותר בבורסה. מדד ת"א 35 קרוב לרמות הפתיחה, ת"א 90 מאבד 0.24%. מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם ב-260 מיליון שקל בלבד.

מיקרונט  מזנקת ב-13%, אייסקיור בולטת במחזור הגבוה בבורסה בעליות של 8.6%, גלילאו טק קופצת ב-7%, מנגד פלוריטסם מאבדת 8.7%.

11:00

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בירידות במחזור נמוך. את הירידות מובילים מדד הטכנולוגיה ומדד-טק עילית שיורים ביותר מ-1%.

חברת סלע נדל"ן , הפועלת כקרן ריט המחזיקה ומנהלת נדל"ן מניב, דיווחה כי כלל ביטוח הפכה להיות בעלת עניין בחברה ותחזיק מעל 5% בחברה. 

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בתום השעה הראשונה למסחר בכ-120 מיליון שקל בלבד.

10:00

יום המסחר בבורסה נפתח בירידות. מדד ת"א 35 נסוג בכ-0.3% ומדד ת"א 90 יורד בכ-0.7%.  

ירידות בולטות רושמות אורמת , נובה, גילת וטאואר. 

חברת קרנות הנאמנות וניהול התיקים בלאקרוק דיווחה על החזקה של 3% במניות בנק הפועלים  ועל החזקה של 3.8% בזכויות ההצבעה בבנק. 

שיכון ובינוי  דיווחה הבוקר כי חברת בת בבעלותה המלאה חתמה על הסכם לרכישת 49% מהזכויות בפרויקט סוללות לאגירת אנרגיה בהיקף 400 MWh (מגוואט-שעה) בקליפורניה. יתרת הזכויות בפרויקט נרכשו ע"י קרן השקעות בינ"ל, בד בבד עם הרכישה מצד חברת הבת ולפי מחיר זהה. הפרויקט נמצא בשלבי הקמה מתקדמים והוא צפוי לעבור לשלב התפעול המסחרי, להתחבר לרשת החשמל של מדינת קליפורניה, ולהתחיל להניב הכנסות בחודשים הקרובים. עלות רכישת הזכויות על ידי חברת הבת עומדת על כ-180 מיליון שקל, ועלותו הכוללת מוערכת בכ-750 מיליון שקל. בנוסף הפרויקט ממומן במימון בנקאי לתקופה של כ-10 שנים.

חברת אלרוב של אלפרד אקירוב רכשה ממורי ארקין עוד 2% ממניות כלל ביטוח 

09:35

חברת סלע נדלן  הפועלת כקרן ריט המחזיקה ומנהלת נדל"ן מניב מדווחת היום כי כלל ביטוח  הפכה להיות בעלת עניין בחברה ותחזיק מעל 5% בחברה.

תיקון עולם  מדווחת הבוקר על הסכם אספקה בלתי מותנה ומחייב לאספקת שמן קנאביס רפואי בהיקף של כ-37 מיליון שקל עם ITH Pharma  האנגלית להפצת המוצרים באנגליה ובצפון אירלנד. בהמשך להסכם ההתקשרות עם החברה, תיקון עולם-קנביט חתמה על הסכם אספקה נוסף, למשך שלוש שנים. ההסכם הוא בבלעדיות, כאשר ל-ITH יוענק רישיון בלעדי לשווק, להפיץ ולמכור את המוצרים בטריטוריה תחת מותג של ITH, בליווי שמה של החברה על אריזות המוצרים.

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר בבורסה בת"א

1. יום אבל לאומי בישראל בשל האסון במירון

המסחר בבורסה בתל אביב צפו להיפתח בצל יום אבל לאומי עליו הכריזה הממשלה בשל האסון בהר מירון בו מצאו את מותם 45 בני אדם. הפעילות הכלכלית, כמו גם המסחר בבורסה, יתקיימו כרגיל, אך ישיבת הממשלה בה אמור היה רוה"מ למנות שרים, לא תתקיים, כך שחוסר הוודאות הפוליטי נמשך. 

2.הסנטימנט השלילי בוול סטריט יכביד

ביום המסחר האחרון בניו יורק המדדים איבדו גובה. מדד הדאו ג'ונס ירד ב-0.5%. ה-S&P 500 ירד ב-0.7%, הנאסד"ק ננעל בירידות של 0.85%. עם זאת, בסיכום חודשי מדד דאו ג'ונס עלה ב-2.7%, הנאסד"ק קפץ ב-5.4% ו-S&P 500 הוסיף 5.2% לערכו. הנפט נסק השבוע ב-7.5%.

3. הדואליות בפער שלילי קל

המניות הדואליות חוזרות עם פער ארביטראז' שלילי של כ-0.1% על מדד ת"א 35. מניית אורמת חוזרת עם פער שלילי של כ-4.7%, נובה עם פער שלילי של כ-3.4%, מג'יק עם פער שלילי של כ-3.3%, טאואר עם פער שלילי של כ-3% ומניית גילת עם פער שלילי של כ-3%.

מנגד, מניית איי.סי.אל חוזרת עם פער חיובי של כ-3.66%, טבע עם פער חיובי של כ-2.7%, אודיוקודס עם פער חיובי של כ-1.09%, ואופקו עם פער חיובי של כ-0.64%.

4. עונת הדוחות נמשכת

השבוע יחלו לפרסם דוחות החברות הישראליות בוול סטריט. ביום שני תפרסם סולארדג', בשלישי סאפיינס, פריון, לייבפרסון, גילת ודלתא. ברביעי אורמת ובחמישי כיל ונובה. בבורסה בתל אביב נייר חדרה תפרסם את תוצאותיה הכספיות לרבעון ביום רביעי.

5. רני צים מכר מניות למוסדיים בכ-73 מיליון שקל

כפי שנחשף בגלובס ביום חמישי האחרון, רני צים מכר מניות החברה שבשליטתו בשווי של 73 מיליון שקל לגופים מוסדיים. בימים אלו צים מתמודד על רכישת חלקים מבית ההשקעות פסגות, שעיקר פעילותו נמכרה לאלטשולר שחם.

צרו איתנו קשר *5988