סלקום קיימה אירוע לעובדים וקראה לדו-קיום. לא כולם אהבו את זה

ועד העובדים והנהלת סלקום קיימו אירוע בקריאה לחיים משותפים, וחטפו אש • מועצת גוש עציון הודיעה כי תפסיק לעבוד עם החברה, מאחר שהאירוע התקיים במקביל לשביתה שעליה הכריזה ועדת המעקב של החברה הערבית • גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף את המהלך • מניית סלקום ירדה בסיום יום המסחר בכ-2% • סלקום: "בדיעבד, העיתוי היה שגוי"

עובדי ועובדות סלקום במחאה למען דו-קיום / צילום: דוברות סלקום
עובדי ועובדות סלקום במחאה למען דו-קיום / צילום: דוברות סלקום

הנהלת סלקום והעובדים קיימו אירוע בקריאה לחזרה לחיים משותפים בכבוד ושוויון בין כלל אזרחי ישראל. אורלי פסקל, סמנכ"לית משאבי אנוש בקבוצת סלקום אמרה: "מדובר ביוזמה משותפת של הנהלת החברה וועד העובדים. סלקום היא חברה מגוונת, המקפידה לשמור על המרקם המיוחד שכולל כבוד ואחווה בקרב עובדיה, ותמשיך לעשות זאת".

העיתוי שבו התרחש האירוע, במקביל לשביתה שעליה הכריזה ועדת המעקב בחברה הערבית, גרר תגובות חריפות ביותר מצד ראשי יישובים ביהודה ושומרון, פוליטיקאים, ואזרחים רבים שהגיבו בזעם למהלך ואלה בתורם תרמו לקריאות של חרם נגד החברה.

סלקום ניסתה להרגיע את הרוחות בשעות הצהריים על מנת לתקן את הנזק שאותו לא צפתה, ופרסמה צפירת הרגעה שבה ניסתה להסביר את כוונתה שמטרתה הייתה להביע מסר של פיוס ואחדות, אך המומנט השלילי נמשך. בסופו של יום המסחר המניה ירדה בכמעט 2%.

בתגובה לאירוע, ח"כ בצלאל סמוטריץ' צייץ "סלקום מתנתקת מעם ישראל, עם ישראל מתנתק מסלקום". בנוסף, המועצה האזורית גוש עציון הודיעה כי תצא נצא למכרז חדש לאספקת שירותי תקשורת במקום סלקום, שפעלה בחוסר רגישות "מחבלים במשק מבפנים".

ראש המועצה שלמה נאמן אמר: "לא מתקבל על הדעת, בזמן שאחינו נמצאים במקלטים, חברה ישראלית מחליטה להצטרף ליום הזעם הערבי. המועצה האזורית גוש עציון תצא למכרז חדש לאספקת שירותי תקשורת במקום חברת סלקום עימה עובדת המועצה כיום".

גורמים במועצה אומרים כי חברת סלקום חצתה כל גבול: "נדהמנו לשמוע על שביתת חברת סלקום היום, כביכול לתמיכה בדו-קיום יהודי-ערבי. כנראה שבסלקום חיים במציאות מדומה משלה. דו-קיום משמעותו עבודה משותפת לטובת שגשוגה וביטחונה של המדינה שלנו. שביתה ביום בו אויביי ישראל מתגייסים לסייע לחמאס בשעת מלחמה על ידי חבלה במשק מבפנים, היא לא רק חוסר רגישות כלפי הנפגעים שלנו, היא גם אמירה חמורה כלפי המפעל הציוני כולו".

נאמן אמר כי מדובר בהתדרדרות מוסרית מהמעלה הראשונה: "שביתה לדו-קיום, אתם השתגעתם? רוצים לייצר סימטריה כשאין ולא הייתה סימטריה? אנחנו מצפים מחברת סלקום שתסייע למשק הישראלי, לא שתזיק לו מבפנים עם שביתות וחיזוק לגרועים שבאויבנו. אנחנו במועצת גוש עציון נעשה את ההפך - נתמוך בכל עובד ערבי שמחרים את השביתה המקוממת ונצא מידית למכרז חדש לאספקת שירותי תקשורת במקום חברת סלקום, עימה אנחנו עובדים היום. סלאמת סלקום - תשבתו בלעדינו!".

גם ראש מועצת בנימין הודיע על צעד דומה: "למועצת בנימין התקשרות שוטפת ונרחבת עם חברת סלקום והיא באה לסיומה. זהו בילבול גדול בין אוהב לאוייב. יש כאן צד רע, ויש צד טוב. בסלקום התעלמו מהעובדה שארגוני טרור, מחבלים ופורעים ערבים קמים בימים אלה על העם היהודי. מדובר באבדן עשתונות שאני רואה חובה להתנער מהשתייכות אליו".

 

ם מועצה אזורית הר חברון הודיעה על התנתקות מחברת סלקום, בעקבות ההזדהות עם המחאה. יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון, מסר : "בימים אלו אין מקום להחלה של אובדן עשתונות ומעשי טרור נגד יהודים ברחבי הארץ ואין שום מקום לתת רוח גבית לאויבנו".

דמרי הנחה את גזבר המועצה ואת אנשי המקצוע במועצה להתחיל את הליך הניתוק מסלקום ולבצע זאת בצורה המהירה ביותר.

לדבריהם, "במועצה גילו בתדהמה על ההחלטה של חברת סלקום להזדהות במחאה הנותנת רוח גבית לאויבי ישראל דווקא בימים בהם חיילנו, ואזרחינו, סופגים פגיעות מאלימות מטורפת של אויבנו. זה המקום לחבק את החיילים והאזרחים העומדים באומץ ומגינים על ארצנו ומדינתנו.

"אין צורך לממן ולשלם לחברה הנותנת לגיטמציה למעשים חמורים, כמו שנעשו השבוע", אומר ראש המועצה יוחאי דמרי ומוסיף: "כשאני מוצא את עצמי בימים האחרונים מטפל באירוע אחרי אירוע של פגיעות בנפש וברכוש של תושב, ,כשאני רואה את הפגיעות הנעשות נגד אזרחי מדינת ישראל בכל מקום שהם, אין מקום להזדהות עם אויבנו.

"אין צודקת מהמערכה הזו הבאה להגן על אזרחינו. אני לא מעוניין שנותני שירות המקבלים כסף מאיתנו יגבו את אויבינו".

תגובת סלקום: "בסלקום יש עובדים מכל הדתות והאמונות, אשר עובדים יחד, כתף אל כתף, גם בימים האלה. חלקם חוששים ומסכנים את עצמם ברגעים אלה ממש בכדי לתת שירות באזורים מסוימים, אנו מחזקים את ידי חיילי ומפקדי צה"ל ומערכת הביטחון, תומכים ומחזקים את כלל תושבי המדינה ובעיקר את תושבי הדרום, שנמצאים תחת מתקפת טילים אכזרית ומתועבת.

"ההתכנסות היום היתה בקריאה לדו-קיום וחיים משותפים ובאה מהמקום של עובדים שחיים ועובדים יחד. מובן מאליו כי אין ולא היה כל קשר או הזדהות עם השביתה של ועדת המעקב במגזר הערבי. בדיעבד, העיתוי היה שגוי והוא זה שאיפשר למי שמחפש להלהיט רוחות, ליצור קשר שלא קיים בין שני הדברים. נמשיך לפעול, לשרת ולחזק את צה"ל ואת כלל תושבי המדינה בימים קשים אלה ולפעול לדו-קיום ולעבודה משותפת של יהודים וערבים בסלקום".

צרו איתנו קשר *5988