גפן טכנולוגיות הונפקה באוסטרליה: השלימה גיוס של 60 מיליון שקל

החברה עוסקת בפיתוח של כלים ושירותים דיגיטליים עבור ארגונים מתחומי הביטוח, הפיננסיים והנדל"ן • החברה הונפקה לפי שווי של כ-128 מיליון דולר אוסטרלי (כ-308 מיליון שקל), ולפי הודעתה, ההנפקה זכתה לביקושי יתר

בורסת אוסטרליה / צילום: רויטרס
בורסת אוסטרליה / צילום: רויטרס

אחרי תקופת יובש של מספר חודשים, בוצעה היום (ד') הנפקה ראשונית של חברה ישראלית בבורסה האוסטרלית. גפן טכנולוגיות השלימה גיוס של 25 מיליון דולר אוסטרלי (60 מיליון שקל) לפי שווי של כ-128 מיליון דולר אוסטרלי (כ-308 מיליון שקל). לפי הודעת החברה, ההנפקה זכתה לביקושי יתר. גפן דיווחה כי בהנפקה השתתפו משקיעים מוסדיים ומשקיעי ריטייל וכן בעלי מניות קיימים.

עם זאת, בפתיחת המסחר במניה נרשמו ירידות, ובסיום יום המסחר הראשון היא נחלשה בכ-17%, ממחיר של דולר אוסטרלי אחד למניה בהנפקה למחיר של כ-83 סנט.

גפן, הממוקמת בתל אביב, הוקמה בשנת 2016 על-ידי דוד נאש, אורני דניאל ואלעד דניאל. החברה עוסקת בפיתוח של כלים ושירותים דיגיטליים עבור ארגונים מתחומי הביטוח, הפיננסיים והנדל"ן. החברה פונה במיוחד ללקוחות מתעשיות בהן יש רגולציה משמעותית, ומציעה להם פתרונות של יצירת תוכן, שיווק, מסרים, מכירות וכדומה.

למעשה, הפלטפורמה של גפן היא זירת מסחר דיגיטלית בה ארגונים עסקיים שעליהם מושתת רגולציה משמעותית יכולים להשתמש בסוכנים לצורך מכירת מוצרים מורכבים ללקוחות הקצה שלהם. גפן מייצרת את ההכנסות שלה ממכירת רישיונות לשימוש בפלטפורמה, וכן מעמלה של כ-30% מסוכנים שסוגרים דרכה עסקאות. במקביל, היא צופה כי בעתיד תוכל לייצר הכנסות גם מפתרונות פרסום שהיא תציע.

מהודעת החברה עולה כי במחצית הראשונה של 2021 היא רשמה צמיחה בכל פרמטר משמעותי. לדוגמה, מספר לקוחות הקצה שלה צמח ב-105% ל-123 אלף, ומספר הפעולות שבוצעו באמצעות הפלטפורמה שלה צמח ב-182% ל-2.4 מיליון. בין לקוחות החברה גם חברות גדולות - בהן שתי חברות הביטוח, ג'נרלי ו-Manulife. לחברה יש הסכם שיתוף-פעולה עם סאפיינס, חברת טכנולוגיה מישראל המספקת פתרונות לתעשיית הביטוח ונסחרת בנאסד"ק בשווי 1.4 מיליארד דולר.

בשנת 2020 הכנסותיה של גפן צמחו ב-26.5% ל-16.4 מיליון דולר אוסטרלי. עלייה חדה בהוצאות התפעוליות הגדילה משמעותית את ההפסד התפעולי, שהסתכם ב-27.7 מיליון דולר אוסטרלי, ובשורה התחתונה נרשם הפסד נקי של 19.8 מיליון דולר אוסטרלי. לדוחות החברה צורפה הערת "עסק חי".

לפי התשקיף, מגפת הקורונה האיצה את אימוץ הפתרונות שגפן מציעה ללקוחות. "תעשיות חוו מעבר מבני לאסטרטגיות אונליין במהלך מגפת הקורונה, וחברות העלו לראש סדר העדיפויות את הטרנספורמציה הדיגיטלית של העסקים שלהן, דבר שהשפיע על רשתות המבוססות על סוכנים", ציינה החברה.

הנפקת גפן הייתה כאמור הראשונה של חברה מישראל בחודשים האחרונים באוסטרליה - הקודמת הייתה הנפקת NGS, יצרנית שייקים מבוססי חלבונים, בנובמבר 2020. 

את ההנפקה של גפן ליוו פירמת רואי החשבון BDO ועו"ד אנה משה ממשרד עורכי הדין פרל כהן צדק לצר ברץ. 

צרו איתנו קשר *5988