אלקטרה נדל"ן: ריט המלונאות בארה"ב הגיעה ליעד הגיוס הראשוני של כ-500 מיליון דולר

בשנה החולפת, רכשה הריט שלושה בתי מלון בארה"ב, במיאמי, ניו יורק ווירג'יניה, בהיקף השקעה של כ-106 מיליון דולר

אמיר יניב, אלקטרה נדל''ן / צילום: אלדד רפאלי
אמיר יניב, אלקטרה נדל''ן / צילום: אלדד רפאלי

חברת אלקטרה נדל"ן ממשיכה לפתח את פעילותה בשוק האמריקני. החברה מעדכנת היום על סגירה ראשונה של קרן ריט (REIT) המלונאות בארה"ב שהוקמה אשתקד, וזאת לאחר שהריט הגיעה ליעד הגיוס הראשוני שלה שנקבע ל-500 מיליון דולר. בהמשך לכך, החברה מעדכנת כי היא נמצאת כעת בתהליך מתקדם מול מספר גופים להשקעה נוספת בריט המלונאות, בסך כולל של כ-200 מיליון דולר, וממשיכה לפעול לגיוס משקיעים נוספים.

בין השאר השקיעו בחברה מגדל, קבוצת הפניקס, כלל ביטוח ופיננסים, מור קופות גמל, מיטב דש, הלמן אלדובי, לאומי פרטנרס ופועלים אקוויטי.

בשנה החולפת, רכשה הריט שלושה בתי מלון בארה"ב, במיאמי, ניו יורק ווירג'יניה, בהיקף השקעה של כ-106 מיליון דולר. שווי הנכסים שנרכשו עומד על כ-202 מיליון דולר. כמו כן, חתמה הריט על הסכם מחייב לרכישת בית מלון נוסף.

בחברה מציינים כי הרכישות מתבצעות עם השותף האמריקני של אלקטרה נדל"ן, חברת AKA, שהינה בעלת ניסיון בהחזקה וניהול המלונאות בארה"ב. פעילות המלונאות של החברה מאוגדת באמצעות שותפות ריט אמריקאית, המנוהלת על ידה ועל ידי השותף המקומי, אשר מטרתה לבצע רכישת מסה משמעותית של בתי מלון, השבחת נכסי הפורטפוליו, ובהמשך לכך לקדם מהלך של הנפקה לציבור (IPO) של הריט. 

בחודש דצמבר 2021 הודיעה אלקטרה נדלן על הקמת קרן רביעית להשקעות במקבצי דיור בארה"ב עם יעד גיוס של מיליארד דולר. קודם לכן, עדכנה החברה כי קרן ההשקעות השלישית להשקעות במקבצי דיור השלימה את הגיוס לקרן בהיקף התחייבויות של כ-980 מיליון דולר, לעומת יעד גיוס של כ-500 מיליון דולר בעת השקת הקרן. בנוסף, הודיעה אלקטרה נדל"ן, כי בכוונתה להקים קרן חוב שניה למימון מקבצי דיור בארה"ב עם יעד גיוס של כ-500 מיליון דולר. מדובר בקרן המשך לקרן החוב הראשונה, שסיימה בחודש יוני 2021 גיוס בהיקף כולל של כ-285 מיליון דולר.

אלקטרה נדל"ן מקבוצת אלקו מנהלת כיום כ-30 אלף יחידות דיור ב-95 מקבצי דיור בארה"ב, בנוסף ל- 43 עסקאות למתן הלוואות לביצוע רכישה של מקבצי דיור באמצעות קרן החוב. בנוסף, מחזיקה החברה ב-1,785 בתים צמודי קרקע ושלושה בתי מלון בארה"ב.

אמיר יניב, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, ציין כי "השפעת מגפת הקורונה על תחום המלונאות בעולם בכלל ובארה"ב בפרט, מייצרת הזדמנויות השקעה יוצאות דופן. אנו פועלים יחד עם שותפנו בארה"ב למיצוי הפוטנציאל העסקי הרב הטמון בשוק זה לצורך יצירת ערך למשקיעים שלנו. בכוונתנו לפעול ל הרחבת הפורטפוליו כבר בטווח הקצר, כאשר המטרה ארוכת הטווח היא הצפת ערך באמצעות הנפקה לציבור לאחר הגעה למסה קריטית של נכסים. במקביל אנו ממשיכים בפיתוח והשבחת פעילות קרנות ההשקעה האחרות שלנו".